Ухвала
від 14.09.2015 по справі 914/2380/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

14.09.2015 р. Справа№ 914/2380/15

Суддя господарського суду Львівської області Мазовіта А.Б., при секретарі Юрків М.Г., розглянувши матеріали справи

за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «Галбудконтракт», м.Львів; до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю «Галжитлобуд», м.Львів; про:стягнення 575 300 грн.

За участю представників:

від позивача: ОСОБА_1, представник (довіреність №06/09/15 від 09.09.2015 р.);

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Галбудконтракт», м.Львів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галжитлобуд», м.Львів про стягнення 575 300 грн.

Через канцелярію суду надійшло клопотання відповідача (вх.№38496/15 від 11.09.2015 р.) про припинення провадження у справі у зв'язку з наявністю угоди про передачу спору на вирішення третейського суду.

В судовому засіданні представник позивача подав клопотання (вх.№4094/15 від 14.09.2015 р.), просив суд припинити провадження у справі та повернути позивачеві судовий збір.

Згідно з ч.2 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, підвідомчий господарським судам спір може бути передано сторонами на вирішення третейського суду, крім спорів про визнання недійсними актів, а також спорів, що виникають при укладанні, зміні, розірванні та виконанні господарських договорів, пов'язаних із задоволенням державних потреб, спорів, передбачених пунктом 4 частини першої цієї статті, та інших спорів, передбачених законом.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про третейські суди», юридичні та/або фізичні особи мають право передати на розгляд третейського суду будь-який спір, який виникає з цивільних чи господарських правовідносин, крім випадків, передбачених законом. Спір може бути переданий на розгляд третейського суду за наявності між сторонами третейської угоди, яка відповідає вимогам цього Закону.

Стаття 12 Закону встановлює вимоги до виду і форми третейської угоди. Третейська угода може бути укладена у вигляді третейського застереження в договорі, контракті або у вигляді окремої письмової угоди. Третейська угода укладається в письмовій формі.

Посилання у договорі, контракті на документ, який містить умову про третейський розгляд спору, є третейською угодою за умови, що договір укладений у письмовій формі і це посилання є таким, що робить третейську угоду частиною договору.

Третейська угода може містити як вказівку про конкретно визначений третейський суд, так і просте посилання на вирішення відповідних спорів між сторонами третейським судом.

Предметом спору у справі є стягнення коштів за договором №1 про врегулювання відносин від 20.03.2015 р. Як вбачається з додаткової угоди №1 до договору від 31.03.2015 р., сторони домовилися викласти п.9 договору №1 про врегулювання відносин від 20.03.2015 р. у новій редакції: всі спірні питання, які виникнуть у сторін щодо договору, в разі неможливості їх вирішення шляхом переговорів, вирішуватимуться шляхом їх розгляду Третейським судом при Львівській торгово-промисловій палаті відповідно до його регламенту.

Таким чином, третейська угода укладена у вигляді третейського застереження в договорі, викладена в письмовій формі, підписана сторонами, скріплена їх печатками і є частиною договору.

Припинення провадження у справі - це форма закінчення розгляду господарської справи без прийняття судового рішення у зв'язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов'язує неможливість судового розгляду справи.

Відповідно до ч.5 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо сторони уклали угоду про передачу даного спору на вирішення третейського суду.

Пунктом 4.2.3. Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», роз'яснено, що таку угоду сторони вправі укласти як до, так і після порушення провадження у справі. В останньому випадку провадження підлягає припиненню з посиланням на зазначену норму ГПК. Якщо ж таку угоду укладено до порушення провадження у справі, то:,

- у разі коли відповідач не заперечує проти розгляду справи саме господарським судом, спір підлягає вирішенню останнім;

- у випадку якщо відповідач з посиланням на згадану угоду, яка є чинною, не визнавалася недійсною і може бути виконана, наполягає на вирішенні спору саме третейським судом, господарський суд має припинити провадження у справі на підставі пункту 5 частини першої статті 80 ГПК.

При цьому господарському суду слід мати на увазі, що третейська угода про передання спору на розгляд третейського суду не є відмовою від права на звернення до суду, а є одним із способів реалізації права на захист своїх прав.

Зважаючи на те, що відповідач наполягає на вирішенні спору третейським судом, а третейська угода у вигляді третейського застереження в договорі є чинною, не визнавалася недійсною і може бути виконана, суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно припинити з підстав, передбачених п.5 ст.80 ГПК України.

Частиною 3 ст. 80 ГПК України встановлено, що про припинення провадження у справі виноситься ухвала, в якій мають бути вирішені питання про розподіл між сторонами господарських витрат, про повернення судового збору з бюджету, а також можуть бути розв'язані питання про стягнення штрафів, передбачених у пунктах 4 і 5 частини другої статті 83 цього Кодексу.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону №484-VIII від 22.05.2015 р.), сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Враховуючи необхідність припинення провадження у справі та беручи до уваги наявність відповідного клопотання, сплачена сума судового збору підлягає поверненню позивачеві.

Керуючись ст. 7 Закону України «Про судовий збір», п.5 ст.80, ст.86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Галбудконтракт», м.Львів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галжитлобуд», м.Львів про стягнення 575 300 грн. припинити.

2. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Галбудконтракт», м.Львів, вул.В.Великого, 18 (ідентифікаційний код 39120199) судовий збір в сумі 11 506 грн. 00 коп., сплачений платіжним дорученням №170 від 14.07.2015 р.

Суддя Мазовіта А.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.09.2015
Оприлюднено30.09.2015
Номер документу51051930
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2380/15

Ухвала від 14.09.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 20.07.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні