ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.03.2015 р. Справа № 914/708/14
Господарський суд Львівської області у складі судді Р.Матвіїва при секретарі судового засідання Д.Зубкович розглянув матеріали
за позовом: Приватної агрофірми В«ДружбаВ» , c. Тернопілля, Миколаївський район, Львівська область, від імені якої діє арбітражний керуючий - ліквідатор ОСОБА_1, с. Дуліби, Стрийський район, Львівська область;
до відповідача 1: Миколаївської міжгосподарської шляхо-будівельної дільниці № 38, м. Львів;
до відповідача 2: Миколаївського районного управління юстиції Львівської області, м. Миколаїв, Львівська область;
про: визнання Приватної агрофірми В«ДружбаВ» засновником та учасником товариства, зобов’язання про внесення запису до ЄДРПОУ
У судовому засіданні взяли участь представники:
позивача: не з’явився;
відповідача 1: не з’явився;
відповідача 2: не з’явився.
Обставини розгляду справи. Суд продовжив розгляд справи за позовом Приватної агрофірми В«ДружбаВ» , від імені якої діє арбітражний керуючий - ліквідатор ОСОБА_1, до Миколаївської міжгосподарської шляхо-будівельної дільниці № 38 та Миколаївське районне управління юстиції Львівської області про визнання Приватної агрофірми В«ДружбаВ» засновником та учасником товариства, зобов’язання про внесення запису до ЄДРПОУ.
У судове засідання 02.03.2015 року сторони явки представників не забезпечили.
Стосовно поданої у попередньому судовому засіданні заяви про уточнення позовної заяви суд зазначає, що, як зазначено в п. 3.11 Постанови пленуму Вищого господарського суду України статтею 22 цього Кодексу, не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог, або заявлення "додаткових" позовних вимог і т.п. Тому в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як подання іншого (ще одного) позову, чи збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи об'єднання позовних вимог, чи зміну предмета або підстав позову. У будь-якому з таких випадків позивачем має бути додержано правил вчинення відповідної процесуальної дії, а недотримання ним таких правил тягне за собою процесуальні наслідки, передбачені ГПК та зазначені в цій постанові.
Право позивача на зміну предмета або підстави позову може бути реалізоване лише до початку розгляду господарським судом справи по суті та лише у суді першої інстанції шляхом подання до суду відповідної письмової заяви, яка за формою і змістом має узгоджуватися із статтею 54 ГПК з доданням до неї документів, зазначених у статті 57 названого Кодексу. (п. 3.12).
Початок розгляду справи по суті має місце з того моменту, коли господарський суд після завершення підготовки справи до розгляду (стаття 65 ГПК), відкриття судового засідання, роз'яснення (за необхідності) сторонам та іншим учасникам судового процесу їх прав та обов'язків і розгляду інших клопотань і заяв (про відкладення розгляду справи, залучення до участі в ній інших осіб, витребування додаткових доказів тощо) переходить безпосередньо до розгляду позовних вимог, тобто до з'ясування у передбаченому ГПК порядку обставин справи та здійснення їх правової оцінки, про що зазначається в протоколі судового засідання.
Однак, у разі залучення до участі у справі іншого відповідача або заміни неналежного відповідача розгляд справи починається заново (стаття 24 ГПК). Ухвалою суду від 10.12.2014 року було здійснено заміну неналежного відповідача 2 на належного, у зв’язку з чим розгляд справи розпочався заново, про що також зазначено в ухвалі суду.
Відтак, подану заяву від 26.02.2015 року суд розцінює як заяву про зміну предмета позову, як таку, що подана з дотриманням вимог чинного законодавства, та, забезпечуючи позивачу право на реалізацію процесуальних прав, передбачених ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, вважає за доцільне прийняти таку до розгляду.
Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: 1) нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; 2) неподання витребуваних доказів; 3) необхідність витребування нових доказів; 4) залучення до участі в справі іншого відповідача, заміна неналежного відповідача; 5) необхідність заміни відведеного судді, судового експерта.
Забезпечуючи сторонам можливість реалізації передбачених Господарським процесуальним кодексом України прав, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
Керуючись ст. ст. 22, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Розгляд справи відкласти на: 14.04.15 року до 12:30 год .
2.Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань № 7.
3. Прийняти до розгляду заяву (вх. № 8210 від 26.02.2015 року) про зміну предмета позову.
4. При поданні будь-яких документів посилання на номер справи обов’язкове.
5. Зобов’язати позивача:
- подати пояснення стосовно процесуального статусу та участі у справі Реєстраційної служби Миколаївського районного управління юстиції Львівської області;
- забезпечити явку повноважних представників у судове засідання;
відповідача 1:
- забезпечити явку повноважних представників у судове засідання;
відповідача 2:
- подати довідку державного реєстратора про включення відповідача 2 до ЄДРПОУ станом на дату судового засідання;
- подати письмовий відзив на позовну заяву з нормативним обґрунтуванням своїх доводів;
- забезпечити явку повноважного представника в судове засідання.
Клопотання, пояснення, витребувані судом докази та інші документи сторони повинні подати за 3 дні до початку судового засідання. Прийом та реєстрація документів, що подаються до суду у день судового засідання, здійснюються канцелярією суду за півгодини до початку судового засідання.
Довести до відома сторін, що згідно з п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від виконання дій, покладених господарським судом, з винної сторони може бути стягнутий штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а справа, відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянута за наявними у ній матеріалами.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2015 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51052273 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні