ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
21.09.2015 р. Справа № 914/2934/15
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю В«ТД Планета ОкеанВ» , м. Київ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю В«СейкоВ» , м. Буськ Львівської області
про стягнення 386 391, 86 грн.
Суддя Манюк П.Т.
При секретарі Підкостельній О.П.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1 - представник
від відповідача: не з'явився
Розглядається справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю В«ТД Планета ОкеанВ» до Товариства з обмеженою відповідальністю В«СейкоВ» про стягнення 386 391, 86 грн.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити з підстав викладених у позовній заяві, вимоги суду зазначені в ухвалі від 27.08.2015 р. виконав.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак в канцелярію суду подав клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з неможливістю забезпечити явку уповноваженого представника в судове засідання, вимоги суду зазначені в ухвалі від 27.08.2015 р. не виконав.
Представник позивача, з посиланням на приписи статей 66, 67 ГПК України, звернувся із заявою про забезпечення позову, у якій просить суд накласти арешт на кошти у розмірі ціни позову - 386 391, 86 грн. та судового збору - 7 727, 85 грн.
При розгляді заяви представника позивачів про забезпечення позову суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 66 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК) заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з ініціативи господарського суду як гарантія реального виконання рішення суду.
Пленум Вищого господарського суду України у постанові від 26 грудня 2011 року № 16 В«Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позовуВ» зазначив, що особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Також, як зазначено в п. 3 вищевказаної Постанови, умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, ціні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитися за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Позивач не довів належними доказами необхідності застосування заходів до забезпечення позову; фактів, які б підтверджували обставини про те, що відповідачем вживаються заходи, спрямовані на подальше утруднення виконання судового рішення, у випадку задоволення позову.
За таких обставин суд прийшов до висновку про те, що у задоволенні заяви слід відмовити.
Неявка представника відповідача в судове засідання та невиконання ним вимог ухвали суду перешкоджає вирішенню спору по суті.
З метою повного та всестороннього з'ясування обставин спору суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 66, 67, 77, 86 ГПК України, суд,
у х в а л и в:
1. В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю В«ТД Планета ОкеанВ» про вжиття заходів до забезпечення позову відмовити.
2. Розгляд справи відкласти на 07.10.15 р. о 15:00 год.
3. Засідання відбудеться за адресою: м.Львів, вул.Личаківська, 128 (2 поверх).
4. Позивачу : забезпечити явку представника в судове засідання.
5. Відповідачу представити: документально та нормативно обґрунтований відзив на позовну заяву; докази сплати відповідачем неустойки та збитків пов'язаних з неналежним виконанням умов договору від 20.09.2013 р. № 20/09; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців про державну реєстрацію; явка представника в судове засідання.
Попередити сторони, що згідно з п.5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від виконання дій, покладених господарським судом з винної сторони може бути стягнутий штраф, а справа, відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянута за наявними у ній матеріалами.
Суддя Манюк П.Т.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2015 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51052584 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні