05.08.2013
Справа № 638/9061/13-ц
2/638/3987/13
дзержинський районний суд міста Харкова
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
05 серпня 2013 року м. Харків
Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого судді: КУПІНА М.А.,
при секретарі: САЄНКО С.Г.,
розглянувши в судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, Гаражного кооперативу В«ЮвілейнийВ» , третя особа - Десята Харківська державна нотаріальна контора про визнання права власності на гаражний бокс, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом. При цьому посилалася на наступне.
ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_2) є донькою ОСОБА_2.
10 лютого 2012 року ОСОБА_2 помер.
Після смерті єдиною спадкоємицею на належне померлому майно залишилась позивач.
До складу спадкової маси крім іншого увійшов гаражний бокс № 489 літ. В«Л-2В» , що знаходиться в м. Харкові пр. Леніна, 75 в Гаражному кооперативі В«ЮвілейнийВ» (код ЄДРПО 22646702).
Після смерті батька позивач звернулася Десятої Харківської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак їй було відмовлено через відсутність правовстановлюючих документів на зазначене майно.
Позивач у судове засідання не з'явилася, про день та час слухання справи була повідомлена належним чином. Її представник в судове засідання також не з'явився, надав суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності, проти постановлення заочного рішення не заперечував.
Представники відповідачів ГК В«ЮвілейнийВ» та Харківської міської ради у судове засідання не з'явились, про день та час слухання справи були повідомлені належним чином.
Від відповідачів до суду не поступило заяв чи клопотань про відкладення чи зупинення справи, тому суд вважає, що справу можна розглянути за їх відсутності та за відсутності позивача і його представника, зі згоди представника позивача в заочному порядку, що не суперечить вимогам ч.1 ст. 224 ЦПК України , згідно якої, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, який помер 10 лютого 2012 року, був членом Гаражного кооперативу В«ЮвілейнийВ» та користувалась боксом № 489 (літ. В«Л-2В» ), який був побудований ним за власні кошти, тобто був правомірним користувачем даного гаража.
Відповідно рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27 лютого 2008 року № 35/08 - між гаражним кооперативом В«ЮвілейнийВ» та Харківською міською радою 31.12.2008 року був укладений договір оренди землі площею 5,0221 га для обслуговування будівель, споруд строком до 2058 року, що підтверджується копією вказаного договору. Даний Договір оренди був зареєстрований в Управлінні земельних відносин 30.01.2009 року під реєстраційним № 104/09.
Відповідно до даних технічного висновку ТОВ "Харківреконструкція", який діє на підставі Держаної ліцензії серії АА №775360 "Про стан будівельних конструкцій, можливості збереження та подальшої експлуатації гаражних боксів літ. "Г1-2", "Е-2", "П-1", "О-1", "Л-2", "Л1-2", "И-2", "К-2", "З-1", "З1-1", "З-2", "Т-2", "Р-1", "С-1", "У-3", "Ф-2", "Х-1", "Ф1-2", "Ю-2", "Ш-1", "Я-1", "Я-2", "Ч", "Ч-2", та нежитлових будівель літ. "Н", "Д-2", "Є-1", В«Ж-1В» , "М-1", усі будівлі знаходяться в задовільному технічному стані, відповідають вимогам міцності та стійкості, та придатні для подальшої експлуатації за призначенням.
Також судом було встановлено, що ОСОБА_2 повністю сплатив пайовий внесок за гараж.
Згідно ст.12 Закону України В«Про власністьВ» , який діяв на час придбання ОСОБА_2 гаражу (внесення паю) у гаражному кооперативі, основою створення власності є праця громадян та громадянин набуває право власності на майно з підстав, не заборонених законом, або отримане в результаті спадщини або здійснення інших угод.
Відповідно до ст.15 цього ж Закону член житлового, житлово-будівельного, дачного,гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.
Згідно ст.49 Закону України В«Про власністьВ» володіння майном вважається правомірним, якщо інше не було встановлено судом, арбітражним судом, третейським судом.
Виходячи з роз'яснень, викладених у п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 червня 1991 року № 5 В«Про практику розгляду судами цивільних справ, пов'язаних із діяльністю гаражно-будівельних кооперативівВ» , у справах про право на пай і на гараж судам належить виходити з того, що член гаражно-будівельного кооперативу, який повністю вніс свій пай за гараж, наданий йому в користування, набуває право власності на це майно і вправі розпоряджатись ним на свій розсуд - продавати, заповідати,здавати в оренду, обміняти, вчиняти відносно нього інші угоди, що не заборонені законом.
За вищевикладених обставинах, суд вважає, що ОСОБА_2 набув право власності на гаражний бокс № 489 (літ. В«Л-2В» ) в гаражному кооперативі В«ЮвілейнийВ» .
Відповідно до ст.1223 ЦК України , право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у ст.ст.1261-1265 ЦК України .
Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_2 (а.с. 7, 8).
Відповідно до вимог статті 10 ЦПК України , кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до вимог статті 1216 ЦК України , спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно з положеннями статті 1218 ЦК України , до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що є підстави для визнання за позивачем права власності на гаражний бокс № 489 (літ. В«Л-2В» ) в порядку спадкування за законом після смерті батька - ОСОБА_2, який помер 10 лютого 2012 року.
Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача законні та обґрунтовані та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного та , керуючись ст..ст. 10 , 11 , 209 , 212 , 214 , 215 , 218 , 224-229 ЦПК України , суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом, як за спадкоємцем першої черги спадкування на гаражний бокс № 489 (літ. В«Л-2В» ) в гаражному кооперативі В«ЮвілейнийВ» по пр.Леніна № 75 в м. Харкові після смерті ОСОБА_2, який помер 10 лютого 2012 року.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2013 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51077524 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Купіна М. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні