2/173-18/62A
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
20.03.07 Справа№ 2/173-18/62A
Господарський суд Львівської області в складі
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі судового засідання Колтун Ю.М.
у відкритому судовому засіданні в м.Львові
розглянуши справу за позовомВідділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Самбірському районі Львівської області
доМалого приватного виробничо-комерційного підприємства (надалі МПВКП ) „Чайка”
простягнення суми заборгованості
з участю представників:
від позивача – не з‘явився;
від відповідача – не з‘явився,
В С Т А Н О В И В :
що Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Самбірському районі Львівської області звернулось до господарського суду з адміністративним позовом про стягнення з МПВКП „Чайка” 837 грн. 60коп. заборгованості по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Позовні вимоги мотивовані тим, зокрема, що 837 грн. 60 коп. заборгованість відповідача по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за 2006 рік підтверджується поданою ним відомістю. Також позовна заява мотивована нормами Закону України „Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності” за №1105-XIV від 23.09.1999 року ( з наступними змінами та доповненнями), Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20 квітня 2001 р. за N 12 (з наступними змінами та доповненнями).
Сторони явку повноважних представників в судове засідання не забезпечили, не повідомили суд про причини такої неявки, вимог ухвали суду від 23.02.2007 року не виконали, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, підтвердженням чого є повідомлення-про вручення поштових відправлень за №1486952 та за №1487266, а тому справа розглядається на основі наявних доказів у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України.
Дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд виходив з наступного.
Відповідно до п.1ч.2 ст.45 Закону України „Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності” роботодавець, як страхувальник, зобов‘язаний своєчасно та повністю сплачувати у встановленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.
Як вбачається з Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідачем обрано фіксовану систему оподаткування.
В матеріалах справи наявна Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2006 рік, в рядку 30 якої визначено загальну суму страхових внесків –837 грн. 60 коп.
Як передбачено ч.8.ст 47 згаданого Закону, страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
Відповідно до ч.1 п.4.12. Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, страхові внески сплачуються страхувальниками –роботодавцями –в день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Відповідачем не подано доказів в спростування вимог позивача, зокрема доказів в підтвердження сплати суми заборгованості по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що спричинили втрату працездатності.
А тому, заборгованість відповідача в сумі 837 грн. 60 коп. залишається непогашеною.
У відповідності до вимог ст.55 згаданого Закону, спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
За наведених обставин, господарський суд вважає що позов підставний і обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 162, 163, 167, 258 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Малого приватного виробничо-комерційного підприємства „Чайка”, що знаходиться за адресою: Львівська область, Самбірський район, с. Чайковичі (код ЄДРПОУ 25549224) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Самбірському районі Львівської області, що знаходиться за адресою: Львівська область, м.Самбір, вул.Перемишлянська, 13а (код ЗКПО 25257881) 837 грн. 60 коп. заборгованості по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
4. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мартинюк В.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2007 |
Оприлюднено | 27.08.2007 |
Номер документу | 510904 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Мартинюк В.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні