УХВАЛА
24 вересня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/3545/15
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Шевчук О.А., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Малого колективного підприємства "Біотехніка" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17.07.2015 р. по справі № 815/3545/15
позивач Білгород-Дністровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС в Одеській області
відповідач Мале колективне підприємство "Біотехніка"
3-тя особа
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17.07.2015 р. адміністративний позов Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області задоволено.
На зазначену постанову суду Мале колективне підприємство "Біотехніка" подали апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги, як доказ сплати судового збору додана квитанція № 48 від 20.08.2015 р., реквізити, зазначені у квитанції, на які було перераховано судовий збір, а саме: отримувач коштів, код отримувача (код за ЄДРПОУ) не відповідають платіжним реквізитам Одеського апеляційного адміністративного суду для перерахування судового збору.
У разі, якщо апелянтом помилково було додано до апеляційної скарги іншу квитанцію, Малому колективному підприємству "Біотехніка" необхідно надати підтвердження про сплату судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції саме по вказаній справі.
Як вбачається з адміністративного позову позивач просить стягнути кошти за податковим боргом - податок на додану вартість з Малого колективного підприємства "Біотехніка" в сумі 24916,50 грн. в загальному порядку з розрахункових рахунків у банках, що тягне за собою зміну майнового стану відповідача, тому суд дійшов висновку, що даний адміністративний позов є майновим.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 Закону України "Про судовий збір" (в редакції Закону до 01.09.2015 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
При подачі апеляційної скарги на рішення суду у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Таким чином, судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду складає 913,50 грн.
Судовий збір (державне мито) за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК у м. Одесі/ Приморський р-н/ 22030001 код ЄДРПОУ 38016923,банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011 Код ЄДРПОУ суду 34380461, в сумі 913,50 грн., в зв`язку з чим апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України залишається без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Згідно ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 77), копію оскаржуваної постанови суду першої інстанції апелянт отримав 11.08.2015 року.
Таким чином, у відповідності до ст. 103 КАС України, перебіг строку на апеляційне оскарження вищезазначеної постанови суду першої інстанції розпочинається 12.08.2015 року та закінчується 21.08.2015 року. Тобто останнім днем подачі апеляційної скарги до канцелярії суду або на поштового відділення є 21.08.2015 р.
Однак, як вбачається зі штампу канцелярії, апеляційну скаргу подано до суду тільки 27.08.2015 року, тобто з пропуском встановленого КАС України строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
Заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції та доказів поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження апелянтом не подано.
Зважаючи на зазначене, та керуючись вимогами норм Кодексу адміністративного судочинства, суддя приходить до висновку про необхідність залишити подану апеляційну скаргу без руху для надання апелянтом квитанції про сплату судового збору за подачу апеляційної скарги, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції, доказів поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
При цьому виконання зазначених вимог повинно бути здійснено у тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Згідно вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 189 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Малого колективного підприємства "Біотехніка" залишити без руху.
Запропонувати Малому колективному підприємству "Біотехніка" у тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху виправити вказані вище недоліки.
Роз'яснити Малому колективному підприємству "Біотехніка", що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту отримання копії ухвали суду апеляційної інстанциї
Суддя: Шевчук О.А.
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2015 |
Оприлюднено | 29.09.2015 |
Номер документу | 51091180 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Шевчук О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні