Рішення
від 23.09.2015 по справі 756/5601/15-ц
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

23.09.2015 Справа № 756/5601/15-ц

унікальний № 756/5601/15-ц

провадження № 2/756/3471/15

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 вересня 2015 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Маринченко М.М.,

при секретарі Приголовкіну В.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародна артистична агенція» про захист прав споживача, стягнення вартості квитків на концерт та відшкодування моральної шкоди,

встановив:

Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що в листопаді 2013 року нею було придбано квитки вартістю 200 грн. на шоу «Фантастичний театр тіней», яке мало відбутися 17 грудня 2013 року в м. Києві, проте не відбулося через його скасування організатором концертів ТОВ «Міжнародна артистична агенція».

Позивач вказує, що зазначений концерт неодноразово переносився. В жовтні 2014 року в мережі інтернет відповідач розмістив лист, в якому зобов'язався повідомити нову дату концерту та інформацію про повернення квитків після 20 жовтня 2014 року, проте по теперішній час жодних повідомлень від відповідача не було.

10 квітня 2015 року позивач направила на адресу відповідача письмову вимогу про повернення сплачених нею коштів в розмірі 200 грн. за ненадані послуги, проте відповіді на вимогу не отримано, кошти за придбані квитки не повернуто.

На підставі викладеного позивач просить стягнути з відповідача на свою користь 200 грн. заборгованості за квитки на концерт «Фантастичний театр тіней», який мав відбутися 17 грудня 2013 року в м. Києві.

Крім того, позивач вказує, що у зв'язку з невиконанням відповідачем своїх зобов'язань їй завдано моральної шкоди, яка полягає у суттєвих емоційних стражданнях, поглиблених відсутністю будь-якої інформації про причини невиконання своїх зобов'язань, які позивач зазнала внаслідок незручностей, пов'язаних з перенесенням концерту: їй довелося змінювати плани своєї сім'ї щодо відпочинку, просити відпустку на роботі на вказані відповідачем дні, яка потім виявлялася марною. У зв'язку з цим позивач просить стягнути з відповідача в рахунок відшкодування заподіяної їй моральної шкоди 200 грн.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки не повідомив. Суд ухвалив проводити заочний розгляд справи за відсутності відповідача.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» особи, які порушили вимоги цього Закону, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення. Якщо внаслідок прострочення боржника виконання зобов'язання втратило інтерес для кредитора, він може відмовитися від прийняття виконання і вимагати відшкодування збитків.

Відповідно до ст. 623 ЦК України боржник, який порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.

Відповідно до п. 13 Порядку організації та проведення гастрольних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №35 від 15 січня 2004 року, організатори гастрольних заходів, гастролери, підприємства, установи та організації, залучені до організації та проведення гастрольних заходів, а також власники (уповноважені ним органи чи особи) стаціонарних сценічних майданчиків у межах своїх повноважень забезпечують дотримання вимог законодавства про культуру, авторські та суміжні права, захист прав споживачів.

Відповідно до ч.1 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.

Судом встановлено, що в листопаді 2013 року позивачем було придбано два квитки серія АА №785285 та серія АА №785288 вартістю по 100 грн. на шоу «Фантастичний театр тіней», яке мало відбутися 17 грудня 2013 року в Міжнародному центрі культури та мистецтв по вул. Інститутській, 1 в м. Києві, організатором якого виступав відповідач. Проте відповідачем було скасовано зазначений концерт, після чого дата його проведення неодноразово переносилася.

Як вбачається з листа, опублікованого відповідачем в мережі інтернет (а.с.18), останній раз шоу було перенесено відповідачем на весну (березень) 2015 року з посиланням на узгодження цього часу з продюсером колективу у Німеччині. Точну дату повинен був підтвердити колектив протягом місяця. Щодо повернення коштів за придбані квитки глядачам було запропоновано почекати періоду повернення коштів, який повинен був розпочатися не раніше грудня 2014 року. Додаткову інформацію про місце та період повернення коштів керівництво компанії мало повідомити протягом листопада 2014 року.

У зв'язку з невиконанням відповідачем своїх зобов'язань позивач 10 квітня 2015 року направила відповідачу письмову вимогу про повернення сплачених коштів за придбані квитки в розмірі 200 грн.

Проте, як вбачається з пояснень позивача, до цього часу кошти позивачу за придбані квитки відповідачем не повернуті, жодної інформації щодо повернення коштів не опубліковано.

На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача на користь позивача вартості придбаних квитків у розмірі 200 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів» при задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав, яка полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна або у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї.

Враховуючи, що внаслідок невиконанням відповідачем своїх зобов'язань позивачу заподіяно моральної шкоди, яка полягає у моральних стражданнях, яких позивач зазнала внаслідок незручностей, пов'язаних з перенесенням концерту (їй довелося змінювати плани своєї сім'ї щодо відпочинку, просити відпустку на роботі на вказані відповідачем дні, яка потім виявлялася марною), з ТОВ «Міжнародна артистична агенція» на користь позивача в рахунок відшкодування моральної шкоди слід стягнути 200 грн.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір виходячи з розміру задоволених позовних вимог матеріального характеру в розмірі 487 грн. 20 коп. та 487 грн. 20 коп. за задоволення вимог про відшкодування моральної шкоди, що разом складає 974 грн. 40 коп.

Керуючись ст.ст. 10, 15, 60, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст. 10 Закону України «Про гастрольні заходи в Україні», п. 13 Порядку організації та проведення гастрольних заходів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №35 від 15 січня 2004 року, ст.ст. 10, 22 Закону України «Про захист прав споживачів», ст.ст. 23, 610, 612, 623 ЦК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародна артистична агенція» (ідентифікаційний код 38149606) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 200 (двісті) грн. вартості квитків та 200 (двісті) грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародна артистична агенція» (ідентифікаційний код 38149606) в дохід держави судовий збір у розмірі 974 (дев'ятсот сімдесят чотири) грн. 40 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Апеляційну скаргу на заочне рішення суду може бути подано позивачем до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя М.М. Маринченко

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.09.2015
Оприлюднено28.09.2015
Номер документу51108298
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/5601/15-ц

Рішення від 23.09.2015

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Маринченко М. М.

Ухвала від 30.04.2015

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Маринченко М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні