Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Кривий Ріг)
м. Кривий Ріг, пр. Дзержинського, 31, 50007, (564) 92-18-72
Справа № 22ц-20433/2011р. Головуючий в 1-й інстанції
Категорія - 20(1) ОСОБА_1
Доповідач - Неклеса В.І.
УХВАЛА
2011 р. лютий «02» колегія суддів судової палати у цивільних справах
апеляційного суду Дніпропетровської області
в складі: головуючого судді: Неклеси В.І.
суддів: Зубакової В.П., Остапенко В.О.
при секретарі: Іванюк О. В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі апеляційну скаргу представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на ухвалу Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від її жовтня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_2 про визнання договорів купівлі-продажу недійсними.
Особи, які беруть участь у розгляді справи:
Представник відповідача - ОСОБА_3,-
ВСТАНОВИЛА:
У квітні 2010 року ОСОБА_4 звернулась з позовом до ОСОБА_5, ОСОБА_2 про визнання біржового контракту №Тз-5і/297 ВІД 21.05-2009 року купівлі-продажу сідлового тягача, 2001 року випуску та біржового контракту № Т3-51/298 від 21.05-2009 року купівлі-продажу напівпричепа-самоскида, 1984 року випуску.
Ухвалою судді від 09.04.2010 року було відкрито провадження у справі і призначено попереднє судове засідання.
Позивачка подала заяву про забезпечення позову.
Ухвалою суду від 09-04-2010 року заява про забезпечення позову була задоволена. На спірні транспортні засоби - сідловий тягач, реєстраційний номер НОМЕР_1 та напівпричеп-самоскид, реєстраційний номер НОМЕР_2 було накладено арешт.
У жовтні 2010 року позивачка подала заяву про забезпечення позову шляхом передачі спірних транспортних засобів на зберігання іншій особі - ТОВ «ОСОБА_6А.О.».
Ухвалою суду від 11.10.2010 року заява позивачка була задоволена. Передано сідловий тягач, реєстраційний номер НОМЕР_3 та напівпричеп-самоскид, реєстраційний номер НОМЕР_2 на зберігання ТОВ «ОСОБА_6А.О.», код за ЄДРПОУ 37064709, за юридичною адресою 50065, АДРЕСА_1
У апеляційній скарзі представник відповідача ОСОБА_3 просить скасувати ухвалу суду від и.іо.20іо року про забезпечення позову шляхом передачі на зберігання транспортних засобів ТОВ «ОСОБА_6А.О.», оскільки на ці транспортні засоби було накладено арешт у забезпечення позову і застосовувати другий вид забезпечення позову про передачу цих транспортних засобів на зберігання ТОВ «ОСОБА_6А.О.» не було необхідності.
Суд не з'ясував умови та місце в якому будуть зберігатися транспортні засоби і не взяв до уваги, що транспортні засоби після їх передачі на зберігання можуть втратити свою вартість та зіпсуватись із-за неналежного зберігання.
Крім того, ухвалюючи рішення про передачу транспортних засобів на зберігання ТОВ «ОСОБА_6А.О.» суд фактично виказав свою думку щодо розгляду; справи.
Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду в межах позовних вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Відповідно до 4.4.1.2.СТ.152 ЦПК України, позов забезпечується накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб, забороною вчиняти певні дії, встановленням обов'язку вчинити певні дії, забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання, з зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання] права власності на це майно і про зняття з нього арешту, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку, передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.
У разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
З матеріалів справи убачається, що позивачка подала позов про визнання недійсними контрактів про купівлю-продаж транспортних засобів і у забезпечення позову просила накласти на них арешт. Заява про накладення арешту на транспортні засоби була задоволена.
У зв'язку з експлуатацією транспортних засобів відповідачкою ОСОБА_2, що призводить до їх зносу та втрати товарної вартості та у зв'язку з повідомленням відповідачкою у мережі інтернету про реалізацію спірних транспортних засобів на запасні частини, позивачка просила суд передати спірні транспортні засоби на зберігання іншій особі - ТОВ «ОСОБА_6А.О.»
Суд задовольнив заяву позивачки і передав спірні транспортні засоби на зберігання ТОВ «ОСОБА_6А.О.».
Наведені обставини свідчать, що суд, відповідно до положень ч.2 ст. 152 ЦПК України, забезпечив позов шляхом передачі предмета спору - транспортних засобів на зберігання іншій особі - ТОВ «ОСОБА_6А.О.», з тих підстав, що знаходження транспортних засобів у відповідача, який їх експлуатує з комерційним призначенням може привести їх до фізичного зносу та втрати товарної вартості і не виключає можливості його відчуження, що призведе до ускладнення виконання рішення суду у випадку задоволення позову.
Колегія суддів вважає, що такий висновок суду відповідає встановленим обставинам та вимогам закону, а тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування ухвали суду немає.
Керуючись ст.ст. 312, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_3, відхилити.
Ухвалу Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу від 11 жовтня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді:
Суд | Апеляційний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2011 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51195575 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Дніпропетровської області
Неклеса В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні