Ухвала
від 03.10.2011 по справі 2009/2-260/11
ДВОРІЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №2009/2-260/11

провадження №2/2009/1147/11

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 жовтня 2011 року суддя Дворічанського районного суду Харківської області Рябоконь Є.А. при прийнятті позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист гідності, честі та відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про захист гідності, честі та відшкодування моральної шкоди.

Згідно ч 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, поданими відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Позовна заява ОСОБА_1 в частині відшкодування моральної шкоди подана без додержання вимог, передбачених п. п. 5, 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України.

Так. згідно п. 5 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, у позовній заяві повинні бути зазначені докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Крім того згідно з роз'ясненнями, які містяться у п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справи у суді першої інстанції», суди мають звертати особливу увагу, зокрема на те. що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

В поданій позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в частині відшкодування моральної шкоди, а також не зазначені докази, що їх підтверджують, та підстави для звільнення від доказування. Тобто позивачу необхідно зазначити докази заподіяння моральної шкоди і обґрунтувати її розмір з прикладенням відповідних розрахунків.

Згідно ч. 1 с 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Частина 2 цієї ж статті визначає способи захисту цивільних прав та інтересів.

В поданій позовній заяві позивач просить і зобов'язати відповідача здійснити певні дії, і стягнути з відповідача заподіяну моральну шкоду, тобто порушує питання про одночасне вирішення немайнового і майнового спорів.

Згідно п. 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 2 «Про застосування н; м цивільного процесуального законодавства при розгляді справи у суді першої інстанцій» та п. 33 розділу II Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.1993 р. № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.05.1993 р. за № 50, з позовних заяв, що носять одночасно майновий і немайновий характер, державне мито

(судовий збір) сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, і за ставками встановленими для позовних заяв немайнового характеру.

Тобто позивачу слід сплатити судовий збір за подачу позову до ОСОБА_2 про зобов'язання здійснити певні дії, виходячи із ставки, встановленої для позовних заяв немайнового характеру, а саме згідно п.п. 1 п. В«жВ» ч. 1 ст. 3 Декрету КМУ В«Про державне митоВ» в розмірі 17,00 грн.

Крім того, згідно п. 5 Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, затверджених постановлю Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 р. № 1258, якщо позовна заява містить одночасно вимоги, які належать до різних категорій справ і для яких передбачено різний розмір витрат, їх оплата здійснюється за справою з найбільшим розміром. Згідно п. 1 розділу 1 розмірів витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, затверджених зазначеною постановою КМУ (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. № 825), сума витрат у справах позовного провадження з розгляду спору майнового характеру становить 120,00 грн., згідно п.п. 5 п. 3 сума витрат у справі немайнового характеру про захисті, гідності та ділової репутації - 75 грн. Позивачем при подачі даного позову було сплачено не 120,00 грн., а лише 75,00 грн. витрат на ІТЗ, тобто слід доплатити різницю в сумі 45,00 грн.

Згідно ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статтях 119, 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановлює ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали.

Керуючись ст. ст.119, 121 ч. 1 ЦПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити вказані недоліки позовної заяви, а саме: зазначити докази, до підтверджують заподіяння моральної шкоди з прикладенням відповідних розрахунків зазначеного її розміру, а також оплатити судовий збір за позовні вимоги до ОСОБА_2 про зобов'язання здійснити певні дії, виходячи із ставки, встановленої для позовних заяв немайнового характеру, тобто 17,00 грн., а також доплатити витрати на ІТЗ в сумі 45,00 грн. та надати строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали.

Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог, передбачених ст. 119 ЦПК України у зазначений строк, заява вважається недоданою та повертається позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є.А. Рябоконь

СудДворічанський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення03.10.2011
Оприлюднено01.10.2015
Номер документу51233694
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2009/2-260/11

Ухвала від 03.10.2011

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Рябоконь Є. А.

Ухвала від 14.11.2011

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Рябоконь Є. А.

Ухвала від 14.11.2011

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Рябоконь Є. А.

Ухвала від 14.11.2011

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Рябоконь Є. А.

Ухвала від 25.10.2011

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Рябоконь Є. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні