3/400-4710
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" березня 2007 р.Справа № 3/400-4710
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі
при секретарі судового засідання
Розглянув справу
до відповідача : 1-го Байковецької сільської Ради с. Байківці Тернопільського району Тернопільської області
2- го Тернопільського державного науково-технічного підприємства „Промінь" (код ЄДРПОУ 14040960), м. Тернопіль вул. Текстильна 38
1-ї Третьої сторони, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову: Тернопільського районного відділу земельних ресурсів, м. Тернопіль вул. Кривоноса, 10
2-ї Третьої сторони, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову: Тернопільської філії Державного підприємства" Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах”, м. Тернопіль вул. Текстильна,18
3-ї Третьої сторони, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову:
Державного підприємства „Тернопільський науково - дослідний та проектний інститут землеустрою” м. Тернопіль вул. Лисенка, 20а
за участю представників сторін:
позивача : Білецький М.Й. - представник по довіреності
відповідача: 1-го Кулик А. Р. - сільський голова
2-го Сурматюк С.С. - представник по довіреності. Сталенний В.М. - представник по довіреності
Суть справи : До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Державного підприємства „Тернопільський обласний радіотелевізійний передавальний центр" (код ЄДРПОУ 05433502) м. Тернопіль вул. Приміська, 11 до Байковецької сільської Ради с. Байківці Тернопільського району Тернопільської області та Тернопільського державного науково-технічного підприємства „Промінь" (код ЄДРПОУ 14040960), м. Тернопіль вул. Текстильна 38, в якій позивач просить:
- поновити строк позовної давності для звернення до господарського суду Тернопільської області про визнання рішення Байковецької сільської Ради та державного акту про право постійного користування землею протиправними та їх скасувати,
- визнати незаконним рішення Байковецької сільської ради від 20 липня 1999 року №60, скасувати його ,а також державний акт ІІ-ТР №001882 про право постійного користування землею виданий державному конструкторському бюро „Промінь",
- в порядку забезпечення позову накласти арешт на відчуження спірної земельної ділянки.
- судові витрати покласти на відповідачів.
1-й Відповідач своїм конституційним правом на захист скористався, забезпечив явку свого представника в судове засідання, проти позову надав суду свої письмові заперечення, в судовому засіданні проти позову заперечує , посилаючись на те, що державний акт ІІ-ТР №001882 про право постійного користування землею виданий державному конструкторському бюро „Промінь" правомірно, а тому не має підстав для задоволення позовних вимог позивача.
2-й Відповідач своїм конституційним правом на захист скористався, забезпечив явку свого представника в судове засідання, проти позову надає суду свої письмові заперечення, в судовому засіданні проти позову заперечує , посилаючись на те, що державний акт ІІ-ТР №001882 про право постійного користування землею виданий державному конструкторському бюро „Промінь" правомірно, на даній земельній ділянці утворений полігон-науково-дослідна філія „Промінь-антени" для випробування електротехнічної продукції, а тому не має підстав для задоволення позовних вимог позивача.
В судовому засіданні присутнім представникам сторін роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 27, 28, 41, 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України.
За відсутністю клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснювалася.
Розглянувши матеріали справи, додатково представлені документи, вислухавши представників сторін суд встановив наступне;
В 1987 році виконкомом Тернопільської районної Ради було видано Республіканській мережі магістральних зв'язків і телебачення №5 державний акт серії „Б" №035816 на право постійного користування земельною ділянкою площею 11,13 гектара в межах згідно планом землекористування для будівництва об"єкту 1622 та під'їздної дороги. Даний акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №192
В судовому засіданні встановлено, що на земельній ділянці площею 11,13 гектара , яка була надана Республіканській мережі магістральних зв'язків і телебачення №5 було почато будівництво режимного об"єкту 1622.
7 вересня 1990 року Виконком Тернопільської обласної ради народних депутатів прийняв розпорядження №220 „Про передачу споруджуваного об"єкту 1622 Тернопільському КБ дослідних робіт Мінзв'язку СРСР", в якому вказано наступне:
Згідно з наказом Міністерства зв"язку УРСР від 27 лютого 1989 року №27 споруджуваний об"єкт 1622 передано облвиконкому.
Враховуючи клопотання Тернопільського конструкторського бюро дослідних робіт і Міністерства зв"язку СРСР протокол від 6.04.1990 року передати споруджуваний об"єкт 1622, площею 11.12 га в районі с. БайкІвці Тернопільського району Тернопільському КБ дослідних робіт під будівництво площадки для випробування науково - містких товарів вжитку (космічне телебачення) і систем космічного комерційного зв"язку.
Дирекції республіканської мережі магістральних зв'язків і телебачення №5 та Тернопільському КБ дослідних робіт забезпечити за участю представників облвиконкому у встановленому порядку прийому - передачі будівель і споруд об"єкту 1622.
Розпорядження облвиконкому від 3.10.1989 року №219 рахувати таким, що втратило чинність.
У відповідності протоколу прийому передачі об'єкта 1622 від Республіканської сітки магістральних зв'язків і телебачення №5 Мінзв'язку УРСР Тернопільському конструкторському бюро дослідних робіт Мінзв'язку СРСР комісія у складі :
- від РРТ і Республіканських сіток магістральних зв'язків і телебачення
* Юрченко В.В. –начальник РРТ Мінзв'язку УРСР
* Зарванський В.А.- начальник РМС-5
*Макар Р.В. -заст. начальника РМС-5
* Борковец Б.М. головний бухгалтер РМС-5
- від Тернопільського конструкторського бюро дослідних робіт
"Томский В.С. - директор
*Дюк І.П. - начальник ОКСа
* Гнатишин І.Д. - головний бухгалтер
* Коржак Л.М. - начальник ПЕО,
Республіканська сітка магістральних зв'язків і телебачення №5 передала ,а Тернопільське конструкторське бюро дослідних робіт прийняло незакінчений будівництвом об"єкт 1622 загальною вартістю 752715 рублів.
Понесені витрати на будівництво об'єкта повертаються Тернопільським КБ дослідних робіт в сумі 412 000 рублів у 1990 році та Міністерством зв"язку СРСР в сумі 600 000 рублів передачею ліміта капітельних вкладень на 1991 рік Мінзв'язку УРСР.
В 1993 році Республіканська мережа магістральних зв'язків і телебачення №5 перейменована в Тернопільський обласний радіотелевізійний передавальний центр і являється його правонаступником.
А також в результаті конверсії Тернопільське КБ дослідних робіт перейменовано на Тернопільське державне конструкторське бюро „Промінь" м. Тернопіль вул. Текстильна 38 і являється його правонаступником.
27 липня 1999 року Тернопільському державному конструкторському бюро „Промінь" м. Тернопіль вул. Текстильна 38 Байковецькою сільською радою народних депутатів Тернопільського району Тернопільської області відповідно до рішення сесії Байковецької сільської ради народних депутатів від 20 липня 1999 року №60 було видано державний акт на право постійного користування землею ІІ-ТР №001882 площею 7,30 гектарів для організації полігону випробувань антенної техніки та електронної апаратури для космічного зв"язку , інформаційних систем і телебачення ,який зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №180.
Підставою видачі державного акту на право постійного користування землею ІІ-ТР №001882 послужила технічна документація по інвентаризації земель та виготовленню державного акту на право постійного користування землею Тернопільського державного КБ „Промінь" на території Байковецької та Шляхтинецької сільських Рад Тернопільського району Тернопільської області.
20 липня 1999 року Байковецька сільська рада прийняла рішення №60 „Про затвердження матеріалів інвентаризації земель Тернопільського КБ „Промінь" в якому відмічено наступне:
Розглянувши матеріали інвентаризації земель Тернопільського державного КБ „Промінь" , виготовлені Тернопільськими філіалом інституту землеустрою Байковецька сільська рада вирішила:
- Затвердити матеріали інвентаризації земель Тернопільського державного КБ „Промінь"
загальною площею 7,30 гектара, з них під забудовою 7,30 гектара.
- дозволити Тернопільському філіалу інституту землеустрою виготовити державний акт на право постійного користування земель.
- контроль за виконання даного рішення покласти на спеціаліста Тернопільського відділу земельних ресурсів Ю.Я. Лялюцького .
У відповідності довідки виданої Тернопільським районним відділом земельних ресурсів про те, що після затвердження матеріалів інвентаризації земель Тернопільському державному КБ" Промінь" та видачі державного акту на право постійного користування землею внесені відповідні зміни в земельно -облікові документи району.
Згідно представлених документальних доказів технічного обґрунтування промислового використання земель Тернопільське державне науково - технічне підприємство „Промінь" , науково - дослідна філія „Промінь -Антени" на земельній ділянці, яка розташована на територіях Байковецької та Шляхтинецької сільських Рад Тернопільського району Тернопільської області площею 11.15 гектара використовується під випробувальний полігон на якому :
- здійснюється проведення науково - дослідних робіт по розробці антенних систем і елементів НВЧ - трактів в рамках вимог супутникових систем Intelsat, Eutelsat, Asiasat, Internet, Inmarsat;
- вимірювання механічних , радіотехнічних і енергетичних параметрів антенних систем і вузлів НВЧ-трактів;
- проведення приймально - здавальних випробувань антенних систем та вузлів НВЧ- трактів;
- проведення атестування антенної техніки власного виробництва і виробництва інших підприємств України;
Види випробувань ,що проводяться на території полігону:
* науково –дослідні,
* попередні,
* приймально –здавальні,
* типові,
* періодичні,
*атестаційні.
Рівень проведення випробувань на території полігону - державний , відомчий.
Полігон є виробничою площею , технічне оснащення якої забезпечує можливість одночасного тестування декількох взірців антенної техніки різних типів як з використанням тестових сигналів наземного імітатора , так і з використанням тестових сигналів штучних супутників Землі.
Враховуючи, що земельна ділянка площею 7,30 гектара в межах Байковецької сільської ради надана Тернопільському державному науково - технічному підприємству„Промінь»на законних підставах у відповідності вимог Земельного кодексу України, який був чинний на той час ,на даній земельній ділянці розташовано випробувальний полігон, земельна ділянка використовується за призначенням, Тернопільським районним відділом земельних ресурсів після затвердження матеріалів інвентаризації земель Тернопільському державному КБ" Промінь" та видачі державного акту на право постійного користування землею внесені відповідні зміни в земельно - облікові документи району, а тому Тернопільський державний науково - технічне підприємство „Промін” одержало державний акт ІІ-ТР №001882 про право постійного користування землею правомірно.
При таких обставинах, Байковецька сільська рада прийняла рішення №60 від 20 липня 1999 року у відповідності Закону України „Про місцеве самоврядування „ та вимог Земельного кодексу України.
Оцінивши представлені документальні докази, господарський суд Тернопільської області прийшов до переконання, що позовні вимоги позивача в частині, щодо визнання незаконним рішення Байковецької сільської ради від 20 липня 1999 року №60 , скасувати його , а також державний акт ІІ-ТР №001882 про право постійного користування землею виданий державному конструкторському бюро „Промінь" документально не обґрунтовані і задоволенню не підлягають.
Твердження позивача про те, що незавершене будівництво об"єкта 1622 знаходиться у нього на балансі ,і він подає державну звітність щодо законсервованого об"єкту 1622, а також що фактичної передачі незавершеного будівництва об"єкту 1622 позивачу не було, та за нього не сплачено вказані кошти , при винесенні рішення до уваги не взято, оскільки знаходження майна на балансі, не є підставою права власності на вказане майно.
Керуючись ст.ст. ст.ст. 69, 70, 72, 87, 115, 158, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України „Про місцеве самоврядування", Земельним кодексом України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.В позові по даній справі відмовити.
2. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції ,а протягом 20 днів після подання заяви про подання апеляційної скарги.
3. Постанову направити сторонам по справі.
Суддя
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 512672 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Турецький І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні