Рішення
від 23.02.2007 по справі 4/46-562
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

4/46-562

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" лютого 2007 р.Справа № 4/46-562

Господарський суд Тернопільської області

у складі                

Розглянув справу

за позовом  Прокурора Борщівського району  м. Борщів, Борщівський район, Тернопільська область,48700  Тернопільського територіального управління Державної Комісії з цінних паперів та фондового ринку вул. Шпитальна, 7, м. Тернопіль, 46000       

до   Відкритого акціонерного товариства "Скала-Подільське" вул. Заводська, 2, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область,48720         

про стягнення 595 грн.

Представники від:

позивача:  Юрисконсульт Сампара Г.М.,  доручення  № 05-ТЕ  від 12.01.07 р.

відповідача:

прокурора:  Шимків А.Р.,  посвідчення  №47.

Суть справи:

Учасникам судового процесу в засіданні  роз'яснено права і обов'язки, передбачені ст.ст. 22, 29, 81-1 ГПК України.

Прокурор Борщівського району  м. Борщів звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовом в інтересах держави, в особі Тернопільського територіального управління Державної Комісії з цінних паперів та фондового ринку вул. Шпитальна, 7, м. Тернопіль про стягнення з Відкритого акціонерного товариства "Скала-Подільське" вул. Заводська, 2, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область 595 грн. 00 коп. штрафних санкцій.

Позовні вимоги, підтримані в судовому засіданні представником прокуратури та повноважним представником позивача (доручення  № 05-ТЕ  від 12.01.07 р.), останні обґрунтовують тим, що в порушення вимог ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” №448/96 від 30.10.1996р., Відкрите акціонерне товариство "Скала-Подільське" не виконало розпоряджень Комісії за №25-ТЕ від 26.03.2004р. та №54-ТЕ від 03.11.2004р. про усунення порушень чинного законодавства, що регламентує діяльність на ринку цінних паперів, а саме: забезпечення ведення реєстру власників іменних цінних паперів товариства.

Відповідач відзиву на позов не представив, повноважного представника в судове засідання не направив, хоча про час та місце його проведення повідомлений належним чином - ухвалою про порушення провадження у справі від 13.02.2007р. (повідомлення про вручення поштового відправлення представнику відповідача 17.02.2007р. №92494).

Справа розглядається за наявними матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши думку  представника прокуратури, пояснення та доводи представника позивача, господарський суд встановив слідуюче:

Державне регулювання  ринку  цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.

Державна комісія  з  цінних  паперів  та  фондового ринку має право, зокрема, проводити   самостійно  чи  разом  з  іншими  відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж; накладати адміністративні  стягнення, штрафні  та  інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників.

Згідно п.2 розділу І та п. 9 розділу VІ Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів (надалі –Положення) (розробленого відповідно до статей 3 та 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", статей 6, 9 та 12 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", статті 47 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" та інших нормативно-правових актів України), затвердженого рішенням Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 жовтня 2006 року №1000 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 22 січня 2007 р. за №49/13316, - емітент іменних цінних паперів має право ведення реєстру власників випущених ним цінних паперів доручити реєстратору шляхом укладення договору на ведення реєстру власників іменних цінних паперів. Передача системи реєстру оформляється актом приймання-передавання. Реєстратор відповідає та здійснює ведення системи реєстру з моменту підписання сторонами вказаного акта. Підставою для формування системи реєстру власників акцій відкритих акціонерних товариств за результатами створення товариства в процесі приватизації є свідоцтво про державну реєстрацію відкритого акціонерного товариства та свідоцтво про реєстрацію випуску акцій.

Із розділу ІІІ Положення випливає, що система реєстру складається та ведеться окремо для кожного емітента та окремо за кожним випуском цінних паперів. Усі випуски іменних цінних паперів певного емітента повинні обліковуватися в єдиній системі реєстрів, яка ведеться одним реєстроутримувачем.

Емітент повинен сформувати систему реєстру, унести до неї інформацію про власників не пізніше десяти робочих днів з дати отримання ним свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.

Не пізніше одного місяця від дати отримання емітентом в Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку свідоцтва про реєстрацію випуску іменних акцій в документарній формі існування реєстроутримувач за розпорядженням емітента на підставі копії свідоцтва про реєстрацію випуску акцій повинен: сформувати систему реєстру власників іменних цінних паперів емітента.

Емітент може отримати ліцензію на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, а саме діяльності щодо ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів, відповідно до вимог нормативно-правових актів ДКЦПФР, або ж доручити ведення системи реєстру власників емітента одному з незалежних реєстраторів за власним вибором.   

Перевіркою, проведеною Тернопільським Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено факт правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем – Відкритим акціонерним товариством "Скала-Подільське" вул. Заводська, 2, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, а саме: після видачі регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Тернопільській області першого розпорядження про внесення відомостей про власників іменних цінних паперів до системи реєстру Товариства за №17 від 03.11.2003р. станом на 03.12.2003р. і на сьогоднішній день відповідачем не отримано ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, тобто діяльності щодо ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів, і не доручено ведення системи реєстру власників емітента одному з незалежних реєстраторів за власним вибором.   

Згідно п.10 ст. 8 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (далі Закон), Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п.14 ст. 8 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників.

Частиною 4 статті 11 вищеназваного Закону встановлено відповідальність юридичних осіб за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів - у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

26.03.2004р. начальником Тернопільського Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку видано обов'язкове для виконання розпорядження №25-ТЕ, яким зобов'язано ВАТ "Скала-Подільське" до 26.05.2004р. усунути порушення чинного законодавства, що регламентує діяльність на ринку цінних паперів та до 03.06.2004р. письмово проінформувати позивача про забезпечення ведення реєстру власників іменних цінних паперів товариства, яке (розпорядження) останнім виконано не було, про що 25.06.2004р. Тернопільським Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт №208-ТЕ.

03.11.2004р. начальником Тернопільського Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку видано обов'язкове для виконання розпорядження №54-ТЕ, яким зобов'язано ВАТ "Скала-Подільське" до 03.12.2004р. усунути порушення чинного законодавства, що регламентує діяльність на ринку цінних паперів та до 10.12.2004р. письмово проінформувати позивача про забезпечення ведення реєстру власників іменних цінних паперів товариства, яке (розпорядження) останнім виконано не було, про що 10.01.2005р. Тернопільським Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт №04-ТЕ.

07.07.2004р. заступником начальника управління –начальника відділу корпоративних фінансів і нагляду за інфраструктурою ринку територіального управління Комісії –п. Сопрун М.В., згідно із ст.ст. 9, 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, винесено постанову №208-ТЕ, відповідно до якої до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу в розмірі 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 255 грн. 00 коп.;

Крім цього, 18.01.2005р. начальником територіального управління Комісії –п. Свистун О.В., згідно із ст.ст. 9, 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, винесено постанову №04-ТЕ, відповідно до якої до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 340 грн. 00 коп.;

- згідно вищезазначених постанов Тернопільське територіальне управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку зобов'язало відповідача - ВАТ "Скала-Подільське" протягом 15 днів з дня її (постанови) отримання останнім, сплатити суму штрафу та направити на адресу управління розрахунковий документ;

- 08.07.2004р. та 18.01.2005р. відповідно, позивач супровідними листами №1074/04 та №43/04 направив на адресу відповідача Постанови №208-ТЕ від 07.07.2004р. та №04-ТЕ від 18.01.2005р., що підтверджується копіями квитанцій №733/11780 від 08.07.2004р. та №18063 від 18.01.2005р., які (постанови) у встановленому законом порядку товариством не оскаржені, а отже є чинними.

Згідно ч. 3 ст. 11 закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів України” штрафи,  накладені Державною комісією  з  цінних  паперів  та фондового ринку, стягуються у  судовому  порядку.

Відповідачем на день розгляду спору будь-яких відомостей про виконання постанов Тернопільського Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №208-ТЕ від 07.07.2004р. та №04-ТЕ від 18.01.2005р., чи про визнання їх недійсними у встановленому законодавством порядку, а також заперечень з приводу заявленого позову не подано, а судом не здобуто, а тому слід вважати, що позивачем доведено ті обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, належними і допустимими доказами, у відповідності із ст.ст. 33-34 ГПК України, а відтак позов підлягає до задоволення як обґрунтовано заявлений і неоспорений відповідачем.

Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення господарського процесу , згідно ст. 49 ГПК України , покладаються на відповідача.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 43, 44, 82-85 ГПК України, господарський суд

                                                         В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Скала-Подільське" вул. Заводська, 2, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область, ідентифікаційний код 30811697:

          - на р/рахунок відділення Державного казначейства в Борщівському районі в управлінні Державного казначейства у Тернопільській області №31113106700030, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, ідентифікаційний код одержувача коштів 23588869, МФО 838012 – 595 (п'ятсот дев'яносто п'ять) грн. 00 коп. штрафу,

-  в дохід Державного бюджету України - 102 (сто дві) грн. 00 коп. державного мита;

- на користь Державного підприємства "Судовий інформаційний центр", м. Київ, пр. Перемоги, 44, р/р 26002014180001 у ВАТ "Банк Універсальний", м. Львів, МФО 325707, код 30045370 –118(сто вісімнадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          Видати накази.

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення "_14__"__03___ 2007 року через місцевий господарський суд.

 

Суддя                                                                                          

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення23.02.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу512727
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/46-562

Рішення від 23.02.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Бурда Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні