Справа № 667/5169/15-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2015 року м. Херсон
Комсомольський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого судді - Скрипніка Л.А.,
за участю секретаря - Сільчик Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Парус», третя особа без самостійних вимог на предмет спору Перша Херсонська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом, -
встановив:
Позивач звернулась до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що 10.12.2014 року померла ОСОБА_2 (далі спадкодавець) після смерті якої відкрилась спадщина на однокімнатну квартиру № 161, що по вул. Ілліча, 66-А у м. Херсоні. За життя спадкодавець була членом ЖБК № 86, та повністю сплатила пайові внески за спірну квартиру. Окрім того за життя спадкоємець заповіла усе належне їй майно позивачу по справі, яка у встановлений законом строк після відкриття спадщини звернулась до нотконтори із відповідною заявою про її прийняття. При цьому позивач є єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2. Проте позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спірне майно в порядку спадкування через відсутність правовстановлюючого документу у спадкодавця на таке майно. Вважає зазначену відмову такою, що суперечить нормам чинного законодавства, через що просить захистити її порушені права у визначений в прохальній частині позову спосіб.
Представник позивача за довіреністю ОСОБА_3 позовні вимоги повністю підтримала із викладених у позові підстав, та просила їх задовольнити.
Представники відповідачів у судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 1. ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено наступні факти та відповідні ним правовідносини.
10.12.2014 року у віці 65 років померла ОСОБА_2, яка за життя заповіла усе належне їй майно позивачу по справі, що вбачається із заповіту посвідченого державним нотаріусом ОСОБА_4 31.10.2014 року, який внесено до відповідного реєстру.
Згідно повідомлення державного нотаріуса Першої Херсонської держнотконтори від 22.06.2015 року за вих. № 546/02-14 після смерті спадкодавця із заявою про прийняття спадщини у встановлені законом строки звернулась лише позивач по справі, яка є єдиним спадкоємцем за заповітом.
Дослідження спадкової справи після смерті ОСОБА_2, що заведена 10.12.2014 року вбачається відсутність будь-яких інших осіб, зокрема визначених ст. 1241 ЦК України, які б претендували на спадкове майно, або які б мали право на обов'язкову частку у такому майні.
Разом із тим відповіддю державного нотаріуса від 19.06.2015 року у видачі позивачу свідоцтва про право власності на спірну квартиру після смерті спадкодавця було відмовлено, через ненадання позивачем нотаріусу правовстановлюючих документів на спірне майно за спадкодавцем.
Разом із тим, судом встановлено, що у спірну квартиру спадкодавець вселилась на підставі ордеру № 219 від 28.05.1984 року, та, згідно довідки від 18.06.2015 року управління обліку, розподілу та приватизації житла за життя була членом ЖБК № 86 на спірну квартиру.
Відповідно до довідки ОСББ «Парус» 16.07.2015 року, останні є правонаступниками ЖБК № 86, та згідно довідки перших останній платіж за спірну квартиру спадкодавцем як членом ЖБК було здійснено 05.05.1987 року, на підставі чого спадкодавцю 20.02.1995 року ХБТІ було видано реєстраційне посвідчення про право власності на спірне майно.
Згідно ст. 15 ЗУ "Про власність" від 26.03.1991 року із подальшими змінами і доповненнями, член житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу або товариства, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, дачу, гараж, іншу будівлю або приміщення, надані йому в користування, набуває права власності на це майно.
Вищезгаданий закон втратив чинність 27.04.2007 року в зв'язку із прийняттям 19.06.2003 року ЦК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 384 ЦК України у разі викупу квартири член житлово-будівельного кооперативу стає її власником.
Відповідно до Глави 85 ЦК України, встановлено право громадянина на отримання спадщини за заповітом.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213, 224, 225, 226, 228, 231, 232, 233, 224 - 226 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Парус», третя особа без самостійних вимог на предмет спору Перша Херсонська державна нотаріальна контора, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом, - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, яка померла 10.12.2014 року, право власності на однокімнатну квартиру, що розташована за адресою АДРЕСА_1.
Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Парус» (код за ЄДРПОУ 25826959) на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 понесені позивачем та документально підтверджені судові витрати по справі в сумі 504,07 (п'ятсот чотири) гривні 07 коп..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України, тобто протягом десяти днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Херсонської області через Комсомольський районний суд м. Херсона. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України, тобто після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Суддя Л.А. Скрипнік
Суд | Комсомольський районний суд м.Херсона |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2015 |
Оприлюднено | 01.10.2015 |
Номер документу | 51292500 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комсомольський районний суд м.Херсона
Скрипнік Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні