Ухвала
від 29.05.2013 по справі 554/6544/13-к
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 29.05.2013 Справа № 554/6544/13-к

Провадження № 1-КС/554/1910/2013

УХВАЛА

Іменем України

28.05.2013 року м.Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави Тімошенко Н.В.

при секретарі судового засідання - Битко О.М.,

за участю слідчого слідчого відділу Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1, представник Держаної податковій інспекції м. Полтави - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві клопотання слідчого слідчого відділу Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення,

встановила:

Слідчий слідчого відділу Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області старший лейтенант міліції ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення, посилаючись на те, що згідно даних ПДС ДПА України В«Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА УкраїниВ» , встановлено, взаємовідносини ПП В«Байкал-ІнвестВ» з Товариством з обмеженою відповідальністю В«БроксидВ» (код ЄДРПОУ 37700428). Водночас, згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень з'ясовано, що вироком Дарницького районного суду м. Києва у справі No2602/4305/12 встановлено факт фіктивності ТОВ В«БроксидВ» , а саме: складання фіктивних господарських угод та первинних документів, що свідчать про реалізовані товари, роботи (послуги), фактично не здійснюючи господарську діяльність, пов'язану з виробництвом продукції, виконанням робіт, наданням послуг чи заняттям торгівлею, які дозволяють ухилитись від сплати податків. При цьому, посадовими особами ПП В«Байкал-ІнвестВ» в 2011 році, з метою зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток, в порушення вимог ст.ст. 22, 185, 188, 192, п. 198.1, 198.3, 198.6 ст. 198, ст. 201 Податкового кодексу України, подано до ДПІ в м. Полтаві офіційні документи - податкові декларації з ПДВ та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів за листопад та грудень 2011 року, до яких внесено завідомо неправдиві відомості. Так, до податкових декларацій з ПДВ та розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів за листопад 2011 року посадовими особами ПП В«Байкал-ІнвестВ» включено господарські операції з ТОВ В«БроксидВ» на суму 265208,33 грн. (без ПДВ) та податковий кредит з ПДВ на суму 53041,67 грн., в за грудень - господарські операції з ТОВ В«БроксидВ» на суму 187488,46 грн. (без ПДВ) та податковий кредит з ПДВ на суму 37497,68 грн., при цьому достовірно знаючи, що ПП В«Байкал-ІнвестВ» жодних товарів, робіт чи послуг від ТОВ В«БроксидВ» не одержувало. Такими умисними, протиправними діями завдано тяжких наслідків державним інтересам, що полягає у недоотриманні бюджетом податкових платежів з податку на додану вартість 90539,35 грн. та податку на прибуток підприємств.

03 квітня 2013 року, прокуратурою м. Полтави, дані відомості було внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42013180010000019 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364-1 КК України та було розпочате досудове розслідування.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у вилученні юридичної справи та податкової звітності приватного підприємства В«Байкал-ІнвестВ» (ідентифікаційний код юридичної особи 37237804, м. Полтава,вул. Кагамлика, буд.37) за період часу з 11.08.2010 року по теперішній час, яка зберігається в ДПІ м. Полтави, так як дані матеріали мають суттєве значенням для всебічного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження.

Представник Держаної податковій інспекції м. Полтави проти задоволення клопотання в частині надання тимчасового доступу до документів не заперечував, проти вилучення зазначених в клопотання документів заперечував.

Слідчий клопотання підтримав.

Згідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 4, ч. 5, ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе про наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, бо таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей.

Ураховуючи те, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки відомості, які в них містяться можуть бути використані як докази, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання в частині тимчасового доступу до документів.

Однак, ураховуючи те, що слідчим не було доведено про наявність достатніх підстав вважати, що без вилучення вказаних документів існує реальна загроза їх зміни або знищення, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання у цій частині.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя

ухвалила:

Надати слідчому слідчого відділу Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області старшому лейтенанту міліції ОСОБА_1 тимчасовий доступ до юридичної справи ПП В«Байкал-ІнвестВ» ідентифікаційний код юридичної особи 37237804та Податкової звітності ПП В«Байкал-ІнвестВ» яка подавалася в період часу 11.08.2010 року по теперішній час, та яка знаходиться в приміщенні Держаної податковій інспекції м. Полтави, що за адресою: м. Полтава,вул. Фрунзе, буд. 155.

Зобов'язати слідчого слідчого відділу Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_1 пред'явити представнику Держаної податковій інспекції м. Полтави оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали - 1 місяць.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_3

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення29.05.2013
Оприлюднено01.10.2015
Номер документу51309017
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —554/6544/13-к

Ухвала від 29.05.2013

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні