Октябрський районний суд м.Полтави
м. Полтава, вул. Навроцького, 5, 36002, (05322) 53-25-10
Провадження № 1-КС/1622/38/2012
Справа 1622/17147/2012
УХВАЛА
Іменем України
26.12.2012 слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави Тімошенко Н.В.,
за участю старшого слідчого СВ ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_1 , розглянувши його клопотання про тимчасовий доступ та вилучення документів,
встановила:
Старший слідчий СВ ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_1 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ та вилучення документів, посилаючись на те, що В провадженні СВ ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32012180010000051 від 15.12.2012 року, за ознаками складу злочину передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Вищевказане кримінальне провадження було розпочато після внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяв гр. ОСОБА_2, які надійшли до СУ ДПС у Полтавській області, відповідно до зазначених заяв встановлено, що службові особи ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» (код ЄДРПОУ 3770394), ТОВ «Глобинський Цукор» (код ЄДРПОУ 38067103), ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» (код ЄДРПОУ 31059651) при здійсненні фінансово-господарської діяльності вчинили службове підроблення, тобто внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів.
Також, відповідно до поданих заяв гр. встановлено, що службові особи ТОВ «Агрофірма ім. Довженка», ТОВ «Глобинський Цукор», ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» перераховують грошові кошти на банківські рахунки ТОВ «Атамант Авто» (код ЄДРПОУ 37578684), яке в свою чергу, з метою конвертації та виводу коштів в тіньовий сектор економіки, перераховує кошти в адресу ТОВ «Транс ОСОБА_3» (код ЄДРПОУ 38113458). В подальшому виведена готівка повертається на ТОВ «Агрофірма ім. Довженка», ТОВ «Глобинський Цукор», ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт».
Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати з метою вилучення їх є:
-Оригінали матеріалів облікової справи (реєстраційних та статутних документів) ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» (код ЄДРПОУ 31059651) з моменту взяття на облік або реєстрації в органах Державної податкової служби по 20.12.2012 рік.
-Оригінали податкових декларацій ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» (код ЄДРПОУ 31059651) з податку на додану вартість в тому числі з податку на додану вартість - скорочена та з податку на прибуток підприємства та всіх додатків до них за період з 01.01.2010 року по 20.12.2012 року.
Відповідно до обліково-реєстраційних даних ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» (код ЄДРПОУ 31059651) зареєстроване на території обслуговування Кременчуцької об'єднаної ДПІ (Глобинське відділення) - (39000)Полтавська область, м. Глобино, вул. 1 Травня, 11 та відповідно, перебуває на обліку та подає податкову звідність до Кременчуцької об'єднаної ДПІ (Глобинське відділення). Вказані документи мають значення для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування обставин у даному кримінальному провадженні.
У судове засідання представник ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» не з»явився, будучи належним чином повідомленим про час і місце слухання справи, причини своєї неявки суду не повідомив.
Згідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв»язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадження; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ст.163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володіння якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе про наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, бо таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, які містять відомості щодо фактично задекларованих податків ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», а також реєстраційні дані що стосуються посадових осіб підприємства мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, являються джерелом доказів та у подальшому потрібні для проведення слідчих дій, які знаходяться у Кременчуцькій об'єднаній ДПІ (Глобинське відділення) - (39000) Полтавська область, м. Глобино, вул. 1 Травня, 11, суд приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя
ухвалила:
Надати тимчасовий доступ до документів та можливість вилучення їх:
-Оригінали матеріалів облікової справи (реєстраційних та статутних документів) ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» (код ЄДРПОУ 31059651) з моменту взяття на облік або реєстрації в органах Державної податкової служби по 20.12.2012 рік.
-Оригінали податкових декларацій ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» (код ЄДРПОУ 31059651) з податку на додану вартість в тому числі з податку на додану вартість - скорочена та з податку на прибуток підприємства та всіх додатків до них за період з 01.01.2010 року по 20.12.2012 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Н.В.Тімошенко
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2012 |
Оприлюднено | 01.10.2015 |
Номер документу | 51309681 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Тімошенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні