Ухвала
від 07.03.2007 по справі 6/47-б-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

6/47-Б-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18


ОКРЕМА У Х В А Л А

"07" березня 2007 р.                                                                  Справа № 6/47-Б-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді   Пригузи П.Д.  розглянувши справу  

за заявою:   Державної податкової інспекції у м.Херсоні, ЄДРПОУ 21296163, вул.І.Куліка, 143-А, м. Херсон,  

до:  Товариства з обмеженою відповідальністю "Південна енергопостачальна група", ЄДРПОУ 31488276, вул. Видрігана, 76, кв. 8, м.Херсон,  

про  банкрутство,

в с т а н о в и в:

Ухвалою господарського суду від 20.02.2007р. порушено провадження у даній справі.

          Постановою господарського суду від 06.03.2007р. боржника визнано банкрутом за правилами процедури, передбаченої ст.52 Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, уведено ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатора.

За результатами розгляду справи у підготовчому засіданні судом виявлено недоліки у діяльності органу державної податкової інспекції та порушення законодавства, наявність яких є підставою для винесення окремої ухвали відповідно до ст.90 ГПК України.

Так,  господарським судом встановлено, що податковий борг банкрута у сумі 2542.21грн. виник  15.07.2002року.

Боржник на протязі великого періоду часу звітує про результати своєї господарської діяльності перед ДПІ, подаючи відповідні звіти з прочерками, що свідчать про припинення підприємницької діяльності

ДПІ було надіслано боржникові першу податкову вимогу 11.02.2002р. та другу податкову вимогу 29.03.2003р.

Рішення  про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу прийнято керівником  ДПІ 07.11.2006р.

Податковим органом на його запити були отримані відомості від ДАІ 08.11.2006р., а також від БТІ - 30.11.2006р.

Вказані обставини свідчать про порушення ДПІ вимог законодавства щодо своєчасного звернення до господарського суду із заявою про визнання банкрутом боржника, який припинив підприємницьку діяльність. Наразі, ст.52 Закону передбачено, якщо боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Строк для звернення ДПІ із вказаною заявою до господарського суду має бути розумним та, в усякому разі не повинен перевищувати строку позовної давності, передбаченого Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

ДПІ  скористалася правом звернення до господарського суду лише через чотири роки.

На протязі строку, що минув з дня припинення боржником підприємницької діяльності з серпня 2002р. ДПІ не виконувала вимог законодавства як орган стягнення, що уповноважений здійснювати заходи із забезпечення погашення податкового боргу, а саме: не здійснено розшук керівника боржника (керівника, засновника, бухгалтера), чим порушено вимоги “Інструкції  про порядок обліку платників податків», затвердженою наказом ДПА України №552 від 17.11.98р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998р. за №791/3231.

До матеріалів не додано доказів виконання ДПІ вимог законодавства щодо здійснення дій з опису, арешту та реалізації майнових активів боржника  в рахунок погашення податкового боргу.

Доказів пошуку та  відсутності у боржника майнових активів які не підлягають державній реєстрації або які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної діяльності ДПІ не надано.

Загальний період від виникнення податкового боргу до отримання довідок про активи боржника, що підлягають державній реєстрації, склав більше трьох років, що не є розумним та свідчить про неналежне виконання органом державної податкової служби контролю за правильністю та   своєчасністю   справляння  податків  і  зборів (обов'язкових  платежів).

          Вказані недоліки в роботі ДПІ у м.Херсоні мають бути виправлені, про що ДПІ повинно повідомити господарський суд.

          На підставі ст.90, 86   ГПК України, суд

у х в а л и в:

1.Цю окрему ухвалу направити  до ДПІ у м.Херсоні для відома і прийняття відповідних заходів для виправлення вказаних недоліків.

2.Відповідь з приводу зазначеного в цій ухвалі та прийнятих заходів   надіслати до суду в строк до 30.04.2007р.

Суддя                                                                         П.Д. Пригуза

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення07.03.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу513448
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —6/47-б-07

Ухвала від 07.03.2007

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пригуза П.Д.

Постанова від 06.03.2007

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пригуза П.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні