ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/5138/2011
24 листопада 2011 року 12год. 30хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. за участю секретаря судового засідання Чередняка В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
заявника: представник не з'явився,
відповідача: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням
Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції
до Фермерського господарства Лаврущенка
про стягнення коштів за податковимм боргом, -
ВСТАНОВИВ :
Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з поданням до Фермерського господарства Лаврущенка про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 2570,00 грн.
Сторони про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Частиною 7 статті 183-3 КАС України передбачено, що неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подання, дослідивши подані заявником письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що подання слід задовольнити повністю.
При цьому суд виходив з наступного.
Фермерське господарство Лаврущенка зареєстроване як юридична особа Сарненською міжрайонною державною податковою інспекцією 20.07.2010 року (а.с.5), перебуває на обліку як платник податків у заявника (а.с.6).
Станом на дату розгляду позову за Фермерським господарством Лаврущенка рахується податковий борг в сумі 2570,00 грн.
Вказана заборгованість виникла на підставі прийнятих податковим органом податкових декларацій з податку на прибуток підприємства від 09.08.2011 року та від 09.11.2011 року №28373 (а.с.10-13). Наявність суми боргу також підтверджується корінцем податкової вимоги від 23.08.2011 року № 78 (а.с.14), довідкою про суми податкового боргу за платежами по ФГ «Лаврущенка» станом на 21.11.11 року (а.с.7), копією зворотнього боку облікової картки платника (а.с.9).
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно з п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Сарненською міжрайонною державною податковою інспекцією для Фермерського господарства Лаврущенка було сформовано та вручено податкову вимогу форми "Ю" від 23.08.2011 року № 78 (а.с.14).
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Зазначена норма Податкового кодексу України кореспондує з пунктом третім частини першої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Таким чином, процедура стягнення податкового боргу за рахунок коштів на рахунку платника податків може бути ініційована шляхом внесення подання в порядку статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що податковим органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, здійснено заходи щодо погашення податкового боргу платником податків, а відтак подання підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.7 ст.183-3 КАС України прийнята судом постанова по суті заявлених вимог підлягає негайному виконанню.
Підстави для застосування судом ст.94 КАС України відсутні
Керуючись статтями 183-3, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції до Фермерського господарства Лаврущенка про стягнення коштів за податковимм боргом задовольнити.
Стягнути з Фермерського господарства Лаврущенка (34500 вул. Яворницького,2\1 м. Сарни, Рівненської області, ідентифікаційний код 37012357), кошти, які перебувають у його власності в рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належать такому платнику податків та шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку на користь – Сарненської міжрайонної державної інспекції у сумі 2570 (дві тисячі п'ятсот сімдесят) грн. 00 коп..
Відповідно до ч.7 ст. 183-3 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Борискін С.А.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2011 |
Оприлюднено | 01.10.2015 |
Номер документу | 51361564 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Борискін С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні