ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2015 року справа № 823/2742/15
9 год. 18 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Коваленка В.І.,
за участю секретаря - Савости С.В.,
за участю представника позивача - не з'явився,
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Уманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області до приватного підприємства «Форвард Центр» про стягнення 6 231 грн. 30 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Уманська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Черкаській області звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Форвард Центр» про стягнення 6 231 грн. 30 коп.
Позивач зазначає, що відповідач добровільно не сплатив заборгованість по податку на прибуток підприємств, а тому позивач просить стягнути заборгованість в судовому порядку.
Позивач зазначає, що відповідач має податковий борг з податку на прибуток за 2014 рік у загальному розмірі 6 231 грн. 30 коп., який останнім у добровільному порядку не сплачений, а тому позивач просить стягнути його в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.
Розглянувши подані документи і матеріали, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до такого висновку.
Як встановлено судом, приватне підприємство «Форвард Центр», ідентифікаційний код 36558646, зареєстровано як суб'єкт господарювання, перебуває на обліку як платник податків.
Вирішуючи спір по суті, суд враховує, що частиною 1 статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом.
В розумінні підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковим зобов'язанням визнається сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
В силу положень пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За змістом положень підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України під податковим боргом розуміється сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Тобто, з наведеного випливає, що відповідач зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації з податку на прибуток підприємств протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу. У разі невиконання свого обов'язку така сума визнається податковим боргом платника податків.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачем подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2014 рік від 28.02.2015р., згідно якої платником самостійно визначено суму податку на прибуток підприємств, яка підлягає сплаті за результатами останнього календарного кварталу в розмірі 8 914 грн.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених сум грошових зобов'язань відповідачу у відповідності до вимог статті 129 Податкового кодексу України нараховано пеню в розмірі 184 грн. 64 коп.
Таким чином, судом встановлено, що сума податкового боргу відповідача з податку на прибуток підприємств за 2014 рік, з урахуванням переплати в сумі 11 грн. 34 коп., яка рахувалась на момент виникнення грошових зобов'язань, та часткової сплати в сумі 2100 грн., складає 6 231 грн. 30 коп., що також підтверджується даними зворотного боку облікової картки відповідача.
Суд звертає увагу, що згідно пункту 59.1 статті 51 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В судовому засіданні встановлено, що позивачем сформовано податкову вимогу №274-19 від 17.03.2015р. на суму податкового боргу в розмірі 8 146 грн. 66 коп., яка отримана уповноваженою особою відповідача 23.03.2015р.
Суд зазначає, що згідно пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України уразі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Таким чином, як встановлено судом, за відповідачем обліковується податковий борг з податку на прибуток підприємств в загальному розмірі 6 231 грн. 30 коп.
Згідно підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
За вказаних обставин, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства та матеріалів справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство «Форвард Центр», що зареєстровано за адресою: вул. Будьонного, 17, м. Умань, Черкаська обл., 20300, ідентифікаційний код 36558646, в дохід бюджету через Уманську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління державної фіскальної служби у Черкаській області, що знаходиться за адресою: пл. Леніна, 1а, м. Умань, Черкаської обл., 20301, ідентифікаційний код 39625054, кошти в сумі 6 231 (шість тисяч двісті тридцять одну) грн. 30 коп.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.І. Коваленко
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2015 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51362094 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.І. Коваленко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні