ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення клопотання ліквідатора
17.11.2014 Справа № 5009/4321/12
м. Запоріжжя
Кредитори :
1. Публічне акціонерне товариство В«ОСОБА_1 ОСОБА_2В» в особі Запорізької обласної дирекції АТ В«ОСОБА_1 ОСОБА_2В» (вул. Тургенєва, 29, м. Запоріжжя, 69063)
2. Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя
3. Концерн В«Міські теплові мережіВ» , м. Запоріжжя
4. Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Запорізької області ДПС
Банкрут - Товариство з обмеженою відповідальністю В«СофттаксіВ» (вул. 40 років Радянської України, 39-А, прим. 134, м. Запоріжжя, 69037, код ЄДРПОУ 23286559)
про банкрутство
Ліквідатор - арбітражний керуючий - ОСОБА_2
Суддя Кричмаржевський В.А.
У зв'язку із закінченням повноважень судді Юлдашева О.О. засобом автоматичного розподілу справ між суддями справу № 5009/4321/12 призначено судді Кричмаржевському В.А. для розгляду клопотання ліквідатора ОСОБА_2
Суд, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, вважає їх такими, що підлягають поверненню без розгляду з огляду на наступне.
До господарського суду Запорізької області 12.11.2014р. надійшло клопотання (вх. № 09-06/25215) арбітражного керуючого ОСОБА_2 - ліквідатора ТОВ «Софттаксі», яка просить продовжити строк ліквідаційної процедури, посилаючись на нереалізовану ліквідаційну масу банкрута.
Відповідно до ч. 2 статті 4 1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Згідно з ч.1 статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі за текстом - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до частини 2 статті 36 Господарського процесуального кодексу України (далі за текстом - ГПК України) письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
В процесі підготовки та оформлення документів необхідно дотримуватись правил, які забезпечують їх юридичну силу.
Так, документ має юридичну силу за наявності обов'язкових для цього виду документа реквізитів.
Зокрема, документи оформляються на бланках, мають встановлений комплекс реквізитів і відповідний порядок їх розташування, установлений Національним стандартом України.
Порядок засвідчення копій, що подаються до суду, встановлений пунктом 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003р.
Зокрема, готуючи та оформлюючи документи, заявник згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа повинен складати зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії .
Але всупереч зазначеним вимогам законодавства заявником належним чином не засвідчені копії документів, що долучені до клопотання .
Крім того, слід зазначити, що боржника ТОВ «Софттаксі» визнано банкрутом постановою суду від 25.04.2013р. на підставі статті 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» № 2343-ХІІ від 14.05.1992р. (а порушено справдження у справі № 5009/431/12 - 20.11.2012р.).
Згідно з п.1-1 розділу Х Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ« у новій редакції - № 4212-VІ від 22.12.2011р. під час розгляду справ, провадження у яких порушено до набрання чинності цим законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, застосовуються положення цього закону, що регулюють ліквідаційну процедуру.
Відповідно до частини 1 статті 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців . Продовження господарським судом строку ліквідаційної процедури законом не передбачено, цей строк за новою редакцією Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є присічним.
Частиною 3 статті 40 Закону визначено, що ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Таким чином, в разі коли передбачений Законом строк ліквідаційної процедури сплинув, але фактично ліквідаційна процедура не завершена, повноваження ліквідатора не припиняються, він продовжує виконувати передбачені Законом повноваження до повного завершення ліквідаційної процедури та затвердження судом звіту ліквідатора у справі.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про повернення клопотання без розгляду з зазначених вище підстав.
Керуючись частиною 2 статті 4 1 , абзацом 3 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України, статтею 5 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (в редакції від 14.05.1992р. № 2343-ХІІ) , господарський суд -
Ухвалив :
Повернути без розгляду клопотання (вх. № 09-06/25215 від 12.11.2014р.) арбітражного керуючого ОСОБА_2 - ліквідатора ТОВ «Софттаксі» та додані до нього матеріали, про продовження строку ліквідаційної процедури.
Копію ухвали надіслати ліквідатору.
Додаток на адресу заявника: клопотання з додатками на 17 арк.
Суддя В.А. Кричмаржевський
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2014 |
Оприлюднено | 01.10.2015 |
Номер документу | 51365310 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Кричмаржевський В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні