КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
09 березня 2010 року 11:25 Справа № 2-а-2537/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Виноградової О.І.,
при секретарі: Семеренко О.О.,
представник позивача – не з'явився,
представник відповідача – не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області
допроВідкритого акціонерного товариства «Баришівська сільгоспхімія»стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області (далі ? позивач) звернулось до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Баришівська сільгоспхімія» (далі ? відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 4 501 грн. 69 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені, яка підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень 2009 р. та рішенням позивача про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду від 24 листопада 2009 р. № 348.
Представник позивача у судове засідання не з'явився. Від нього надійшло клопотання щодо розгляду справи за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 18), заперечень проти позову суду не надав.
За таких обставин суд ухвалив розглянути справу за відсутності сторін.
Суд у судовому засіданні, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, встановив таке.
27 вересня 2000 р. відповідач зареєстрований Баришівською районною державною адміністрацією Київської області, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, номер запису № 100 (а.с. 9), та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області, а отже є страхувальником в розумінні положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон України № 1058 - IV).
Відповідачем до позивача було подано розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2009 року із самостійно визначеною відповідачем сумою страхових внесків, що підлягають сплаті у сумі 1 905 грн 86 коп. (а.с. 13).
Судом встановлено, що на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” позивачем до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі 1006 грн 03 коп. та нарахована пеня у сумі 1589 грн 80 коп., що підтверджується рішенням від 24 листопада 2009 р. № 348 про застосування фінансових та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду.
Зазначене рішення було отримано керівником відповідача 24 листопада 2009 р., що підтверджується його підписом. Вказане рішення протягом 10 робочих днів після отримання відповідачем оскаржене не було, заборгованість не погашена, отже борг вважається узгодженим.
1 грудня 2010 р. позивачем на підставі ч. 3 ст. 106 Закону України № 1058 – IV, у зв'язку з порушенням платіжної дисципліни, була направлена відповідачу вимога про сплату боргу за № Ю - 204 (а.с. 11), яку останній отримав 1 грудня 2010 р., що підтверджується копією корінця вимоги (а.с. 11).
Дана вимога протягом 10 робочих днів після її отримання відповідачем оскаржена не була, заборгованість не погашена, отже зазначений у вимозі борг вважається узгодженим.
Таким чином, загальна сума заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкціях та пені, яка підлягає сплаті відповідачем, становить 4 501 грн 69 коп.
При вирішенні справи судом взято до уваги, що згідно з частиною 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон України № 1058 - IV), платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону. Частинами 3 та 4 цієї статті встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.
Відповідно до абзацу 6 частини 2 статті 17 та частини 6 статті 20 Закону України № 1058 - IV, страхувальник, яким є відповідач, зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Обчислення страхових внесків здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1 та статтею 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з вимогами частин 6, 12 статті 20 Закону України № 1058 – IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду; страхові внески сплачуються незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до вимог частини 2 статті 106 Закону України № 1058 - IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, розмір яких визначено пунктами 8, 9 ст. 106 цього Закону.
Як вбачається з абзацу 8 частини 3 статті 106 Закону України № 1058 – IV, у разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив
зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не с платив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Цією ж статтею встановлено, що суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
Відповідно до ч. 13 ст. 106 Закону України № 1058 – IV про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених ч. 9 та ч. 10 цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом 3 робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсії.
Суми пені та штрафів, передбачених ч. 9 та ч. 10 ст. 106 Закону України № 1058 – IV, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято рішення.
На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем суду надано не було.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до Управління Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області у розмірі 4 501 грн 69 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день винесення рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Баришівська сільгоспхімія» (р/р 2600500300037 у АКБ «Правексбанк», МФО 321983, код ЄДРПОУ 05489326, місцезнаходження: 07500, Київська область, смт. Баришівка, вул. Червоноармійська, 1) на користь Управління Пенсійного фонду України у Баришівському районі Київської області (р/р 256063121001 у Головному управлінні Ощадного банку України по м. Києву та Київській області, МФО 322669, ідентифікаційний код 22200194, місцезнаходження: 07500, Київська область, смт. Баришівка, вул. Леніна, 48) заборгованість у сумі 4 501 (чотири тисячі п'ятсот одна) грн 69 коп.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.І. Виноградова
Постанову складено у повному обсязі 9 березня 2010 року.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2010 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51395354 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Виноградова О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні