Постанова
від 22.09.2015 по справі 825/2831/15-а
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 вересня 2015 року м.Чернігів Справа № 825/2831/15-а

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Житняк Л.О.,

за участі секретаря Стасюк Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові Чернігівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «АДМЕТ-ГРУП» про стягнення платежів, що підлягають капіталізації, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач 25.08.2015 звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АДМЕТ-ГРУП» (далі - ТОВ "АДМЕТ-ГРУП" )та просить тягнути з відповідача на його користь суму платежів, що підлягають капіталізації, у розмірі 28 528,49 грн. Свої вимоги мотивує тим, що Відділення виконавчої дирекції Фонду в м. Львові проводить страхові виплати ОСОБА_1, яка отримала виробничу травму під час роботи у Товариства з обмеженою відповідальністю «АДМЕТ-ГРУП», що підтверджується актом форми Н-1 та висновком МСЕК. Відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» одним із джерел формування коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Позивачем було надіслано ліквідаційній комісії відповідача претензію щодо виплати капіталізованих платежів, однак зазначена претензія до теперішнього часу не задоволена. Враховуючи наведене, позивач просить задовольнити його позовні вимоги та стягнути з відповідача належні платежі.

Позивач в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду повідомлений належним чином, надав суду заяву в якій просить розгляд справи провести без участі його представника.

Представник відповідача до суду не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (в матеріалах справи). Причини неявки суду не повідомив, заперечень на позов не надав.

За таких обставин, враховуючи ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ТОВ «АДМЕТ-ГРУП» зареєстровано в якості юридичної особи 12.10.2010, та внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, взято на облік до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові Чернігівської області. Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач перебуває у стані припинення.

На обліку у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Львові перебуває застрахована особа - потерпіла на виробництві ОСОБА_1 Зазначена особа отримала виробничу травму під час роботи на ТОВ «АДМЕТ-ГРУП», що підтверджується актом форми Н-1 про нещасний випадок, висновком МСЕК (а.с. 13, 14-15).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» джерелами формування коштів Фонду є капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 №765 встановлено, що відповідно до цього Порядку здійснюється капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян, у тому числі застрахованих у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі - Фонд).

Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

Пункт 2 Порядку визначає порядок розрахунку щодо кожного платежу, що підлягає капіталізації.

Відповідно до п. 3 Порядку капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1 - 5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Львові для визначення періоду, на який розраховується капіталізація платежів було використано дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, надані Держкомстатом України листом від 31.04.2014 № 10-2-17/152-14 (а.с. 6-7). Згідно розрахунку сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілим ОСОБА_1 становить 28 528,49 грн.

Відповідно до п.5-1 Порядку капіталізації суми платежів, капіталізованих відповідно до зазначених вимог у процесі ліквідації перераховуються ліквідатором робочому органу виконавчої дирекції Фонду, у якому суб'єкт підприємницької діяльності перебуває на обліку.

Згідно із ч. 2 ст. 1205 ЦК України у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним ст. 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Отже зазначеними нормами законодавець зобов'язує страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у випадку ліквідації підприємства.

Відповідно до ч. 6 ст. 105 ЦК України кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України м. Чернігові була направлена ТОВ «АДМЕТ-ГРУП» претензія про визнання кредиторських вимог від 09.07.2015 № 1.08/2297-1824, претензія отримана 09.07.2015 року (в матеріалах справи).

Протягом місяця з дня отримання заяви ТОВ «АДМЕТ-ГРУП» не повідомила позивача про задоволення його вимог.

Згідно із ч. 3 ст.112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.

Враховуючи наведене, суд вважає, що оскільки на момент звернення Фонду з вимогами про стягнення з ТОВ «АДМЕТ-ГРУП» суми капіталізації зазначені платежі не були сплачені, а підприємство відповідача не виключено з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то вимоги щодо капіталізації платежів здійснюються в межах ліквідаційної процедури. Відтак капіталізовані платежі підлягають стягненню з відповідача в судовому порядку.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Чернігові Чернігівської області про стягнення суми платежів, що підлягають капіталізації в розмірі 28 528,49 грн підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.41, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АДМЕТ-ГРУП" (вул. Князя Чорного, 4, м. Чернігів, Чернігівська область, 14000, код ЄДРПОУ 37350218) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Чернігові Чернігівської області (вул. Шевченка, 5, м.Чернігів, Чернігівська область, 14000, код ЄДРПОУ 25975429) суму платежів, що підлягають капіталізації, у розмірі 28 528,49 грн (двадцять вісім тисяч п'ятсот двадцять вісім гривень 49 коп.).

Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя Л.О. Житняк

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.09.2015
Оприлюднено01.10.2015
Номер документу51400382
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —825/2831/15-а

Постанова від 22.09.2015

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Житняк Л.О.

Постанова від 22.09.2015

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Житняк Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні