ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
24 вересня 2015 року справа №826/15630/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомНаціональної комісії з цінних паперів та фондового ринку
простягнення штрафу
В С Т А Н О В И В:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту – позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства “Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд “Аврора-фонд акцій” (далі по тексту – відповідач, ВАТ “Аврора-фонд акцій”), в якому просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 850 грн.
ВАТ “Аврора-фонд акцій” є учасником ринку цінних паперів, регулювання якого здійснюється в порядку, визначеному Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.
У відношенні ВАТ “Аврора-фонд акцій” складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 12 лютого 2015 року №52-ЦА-УП-Е, відповідно до якого виявлено ознаки порушення відповідачем вимог пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням комісії від 03 грудня 2013 року №2826, в частині неподання до Комісії про ринок цінних паперів регулярної річної інформації емітента за 2013 рік.
Відповідно до акта про правопорушення на ринку цінних паперів від 12 лютого 2015 року №52-ЦА-УП-Е, за результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів прийнято постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 05 березня 2015 року №46-ЦА-УП-Е, якою за неподання інформації до Комісії, застосовано у відношенні ВАТ “Аврора-фонд акцій” санкцію у вигляді штрафу у розмірі 850,00 грн.
Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 05 березня 2015 року №46-ЦА-УП-Е направлено відповідачу 12 березня 2015 року засобами поштового зв'язку, що підтверджується відповідним реєстром, копія якого містяться в матеріалах справи.
Оскільки суму штрафних санкцій відповідачем не сплачено, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку просить стягнути таку суму штрафних санкцій у судовому порядку.
Відповідач письмового заперечення проти позову до суду не надав.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає обґрунтованими позовні вимоги, виходячи з наступного.
Пунктом 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням комісії від 03 грудня 2013 року №2826 передбачено, що емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати особливу інформацію у формі повідомлення про виникнення особливої інформації про емітента (далі - Повідомлення). Щодо кожного виду особливої інформації складається окреме Повідомлення.
Як встановлено в акті про правопорушення на ринку цінних паперів від 12 лютого 2015 року №52-ЦА-УП-Е та не спростовано матеріалами справи, відповідачем не подано до Комісії регулярну річну інформацію.
Пункт 14 статті 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено що розмір накладеної на відповідача санкції знаходиться у законодавчо встановлених межах.
Згідно з частиною другою статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Суд звертає увагу, що доказів оскарження постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 05 березня 2015 року №46-ЦА-УП-Е в установленому законом порядку, матеріали справи не містять.
Відповідно до частини третьої статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Доказів на підтвердження сплати штрафу станом на день вирішення спору відповідачем до суду не надано.
Відповідно до частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є доведеними та підтверджуються необхідними доказами.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд “Аврора-фонд акцій” (02094, м. Київ, пров. Червоногвардійський, буд. 2; код ЄДРПОУ 35550501) на користь Державного бюджету України (рахунок в Управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 “Надходження до загального фонду державного бюджету”, по коду бюджетної класифікації 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ звітності 106) штраф у розмірі 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень нуль копійок).
3. Допустити негайне виконання постанови.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2015 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51404628 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кузьменко В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні