УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "17" вересня 2015 р. Справа № 906/1329/15
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Кудряшової Ю.В.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - довіреність від 17.08.2015;
ОСОБА_2 - довіреність від 17.08.2015;
від відповідача: не з'явився.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Приватного виробничо-торгового підприємства "Факел"
до Нововелідницької сільської ради Овруцького району
про стягнення 240570,35 грн.
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 174625,00 грн. основного боргу, 62543,75 грн. - інфляційних, 3401,60 грн. - 3% річних.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, представника в судове засідання не направив, направив на адресу суду відзив, відповідно до якого визнає позовні вимоги,а також клопотання про розгляд справи у відсутність їх представника.
Отже, судом вчинено усі можливі дії для повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи.
Крім того, відповідно до п. 3.9.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" неявка учасника судового процесу в судове засідання не є підставою для скасування судового рішення, якщо ухвалу, в якій зазначено час і місце такого засідання, надіслано йому в порядку, зазначеному в підпункті 3.9.1 підпункту 3.9 цього пункту постанови.
З урахуванням наведеного вище та відповідно до ст. 75 ГПК України справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, 10.12.2014 між Приватного виробничо-торгового підприємства "Факел" (підрядник/позивач) та Нововелідницької сільської ради Овруцького району (замовник/відповідач) укладено договір підряду №5, відповідно до якого підрядник зобов'язався виконати реконструкцію системи опалення будинку культури с. Нові Велідники Овруцького району Житомирської області, а замовник зобов'язався прийняти та оплатити виконану роботу (п.п. 1.1., 2.1. договору).
Сторони домовились, що вартість виконаних робіт становить 174625, грн., а оплата має бути проведена замовником протягом 5 робочих днів з дня підписання акту приймання виконаних робіт (п.п. 4.2., 5.1.2 договору).
Пунктом 6.2 договору сторони передбачили, що робота має виконуватися протягом 30 днів з 01.12.2014 року по 31.12.2014 року, з правом дострокового виконання робіт.
Згідно п.п. 10.1. договору даний договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та його скріплення печатками сторін і діє останній до 31.12.2014.
На виконання умов договору сторонами 10.12.2014 підписано акт приймання виконаних будівельних робіт за формою №КБ-2а (а.с. 15-25).
Внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх договірних зобов'язань виникла заборгованість перед позивачем, яка станом на день розгляду справи становить174625,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно ст.ст. 525 і 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ГПК України).
Таким чином, суд вважає позовні вимоги в частині стягнення основного боргу в сумі 174625,00 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Крім цього позивач просить стягнути з відповідача 62543,75 грн. інфляційних та 3401,60 грн. 3% річних.
Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
У відповідності до ч. 2 вказаної статті боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши розрахунки інфляційних та 3% річних, що містяться в позовній заяві, суд вважає їх вірними.
Як визначає ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України oбставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За змістом статті 33 Господарського процесуального кодексу України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Oбов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги і заперечення.
Відповідач позовні вимоги визнав.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються належними доказами, які є в матеріалах справи, та підлягають задоволенню.
Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33,43,44,49,75,82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Нововелідницької сільської ради Овруцького району (11143, Житомирська область, Овруцький район, с. Нові Велідники, ід. код 04343317)
- на користь Приватного виробничо-торгового підприємства "Факел" (10029, м. Житомир, вул. Ватутіна, 55-А, ід. код 32313456) 174625,00 грн. основного боргу, 62543,75 грн. - інфляційних, 3401,60 грн. - 3% річних, а також 4811,41 грн. сплаченого судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 22.09.15
Суддя Кудряшова Ю.В.
Віддрукувати:
1 - в справу.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2015 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51407884 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кудряшова Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні