ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2015 р. Справа № 909/1002/15 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Скапровської І.М.
при секретарі судового засідання Андріїв Л.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
про стягнення 97 050,99 грн.,
встановив, що Управління пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі звернулось до господарського суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Техмаш" про стягнення заборгованості в сумі 97 050,99 грн., що виникла в зв"язку з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач не виконав зобов'язань по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, внаслідок чого виникла заборгованість.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Відзиву на позов не подав, причин неявки суду не повідомив.
Відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.
Дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.
Водночас до повноважень господарських судів не віднесено з'ясування фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 ГПК сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Суд, враховуючи приписи ст. 75 ГПК України, зокрема право суду розглянути справу, у випадку неподання відзиву на позовну заяву, за наявними в ній матеріалами, розглянув матеріали справи та вважає, що позов слід задоволити.
При цьому суд виходив з наступного:
ТОВ "Завод Техмаш" включено до єдиного державного реєстру підприємств і організацій України та є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідачем допустилася заборгованість по пільгових пенсіях призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "а" (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) та п. п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", яка утворилась за період з 01.06.2015 р. по 31.07.2015 р. та становить 97 050,99 грн.
Дані обставини підтверджуються розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1. Розрахунки надсилалися у відповідності до п. 6.4 розділу 6 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19 грудня 2003 р., які отримані відповідачем, про що свідчать дані копії рекомендованого повідомлення про вручення та останнім не оскаржувались. Також дана сума заборгованості обліковується в картці особового рахунку щодо відповідача.
Аналогічно, відповідачу надсилалися розрахунки фактичних витрат на виплату на доставку пільгових пенсій за писком № 2. Відповідно до пункту 6.4 розділу 6 згаданої Інструкції, розрахунки надіслані та отримані відповідачем і на момент судового розгляду даної справи останнім не оскаржувались. Наявність заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 за червень 2015 липень 2015р., також підтверджується даними картки особового рахунку щодо відповідача.
Згідно із розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та пунктів "а", "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" період з 01.06.2015 р. по 31.07.2015 р., відповідачу визначено до відшкодування фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за списками № 1 та № 2 в загальній сумі 97 050,99 грн.
Дані кошти відповідачем добровільно не відшкодовано.
Таким чином, предметом даного спору є вимога позивача про стягнення з відповідача витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Згідно з п. 7 ст. 12 ГПК України, господарським судам підвідомчі справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство.
26 березня 2013 р., господарський суд Івано-Франківської області порушив провадження у справі № 909/244/13-г про банкрутство ТОВ "Завод Техмаш" та 18 листопада 2013 р. ввів процедуру санації боржника.
Із змісту наявних у справі документів вбачається, що сума заборгованості, про стягнення якої ставиться питання у позовній заяві не заявлялась як кредиторські вимоги у справі № 909/244/13-г. Дана заборгованість є поточною, оскільки вона виникла після порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Завод Техмаш".
Відповідно до абзацу 4 ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
Станом на день розгляду справи, постанова про визнання боржника банкрутом не виносилась.
Відповідно до п. 2 Перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вказаним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому, зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 ст. 1 цього Закону (а це суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених вище, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади) крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється відповідно до Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України".
Відповідно до п. 6.1 зазначеної Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до ч. 2; Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема, 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого ч. 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Також, підлягають відшкодуванню фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.
Згідно з п. 6.4 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до п. 6.8 цієї Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Враховуючи викладене, вимога позивача про стягнення з відповідача 97 050,99 грн., витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.06.2015 р. по 31.07.2015 р. є обґрунтованою.
Судові витрати, згідно з вимогами ст. 49 ГПК України, слід покласти на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Техмаш", вул. Промислова, 5, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300, код ЄДРПОУ 32364153, р/р 26005301714827 в обласному управлінні "Промінвестбанку", МФО 336354, на користь Управління пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі, вул. Біласа і Данилишина, 2, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300, код ЄДРПОУ 37824000, р/р 25601306482280 в обласному управлінні ПАТ "Державний ощадний банк" МФО 336503 - 97 050,99 грн. витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод Техмаш" (вул. Промислова, 5, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300, ідентифікаційний код: 32364153) - 1 941,02 грн. судового збору в дохід Державного бюджету України (отримувач - Управління Державної казначейської служби України у м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл.; код отримувача - 37952250; банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківської обл.; МФО 836014; рахунок 31219206783002; код класифікації доходів бюджету: 22030001).
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 25.09.15
Суддя Скапровська І.М.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2015 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51408051 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Скапровська І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні