16/77
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"19" березня 2007 р. Справа № 16/77
„09” год. „40” хв.
Господарський суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Фесюри М.В.,
при секретарі - Казацькому А.В.,
за участю представників сторін:
від позивача –Мозирко В.О.
від відповідача –Разуваєва Н.Ф., Куча В.О.
розглянувши в м. Чернігові у відкритому судовому засіданні справу
за ПОЗОВОМ: Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Чернігівській області
(м. Чернігів, вул. Комсомольська,11)
До ВІДПОВІДАЧА: Дочірнього підприємства „Універсальний торговий дім „Новосілля”
відкритого акціонерного товариства „Домобудівник”
(м. Чернігів вул. Щорса,59-а)
Про стягнення 1700 грн.
Заявлено позов про стягнення 1700 грн. фінансових санкцій, застосованих за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору.
Відповідач проти позову заперечив, посилаючись на порушення порядку призначення та проведення позапланової перевірки, порядку оформлення її результатів та невідповідність реквізитів актів перевірок, які зазначені в якості підстави для прийняття рішення про застосування санкцій.
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ
20.12.2006 р. Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА в Чернігівській області (далі –Регіональне управління) прийнято рішення № 250425/26/21/316 , яким до відповідача за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору застосована фінансова санкція у розмірі 1700 грн.
Підставою для прийняття рішення явились акти перевірки державної податкової інспекції у м. Чернігові № 25260948/2323 № 25260949/2323 від 07.12.2006р., згідно з якими була здійснена перевірка магазину № 1 та буфету, що належать відповідачу та знаходяться за адресою : м. Чернігів вул. Щорса,59-а.
Посилання відповідача на невідповідність реквізитів актів не відповідає дійсності, оскільки ним помилково враховані номери , які мають відношення до нумерації бланків суворої звітності, а не самих актів, які складались на таких бланках.
Як слідує з актів перевірок, в буфеті перевіряючими була встановлена відсутність марки акцизного збору на пляшці рожевого вина „Союз –Віктан мускатне ігристе”, що знаходилось в приміщенні буфету, та в магазині № 1 –відсутність марок акцизного збору на двох пляшках шампанського (вина ігристого) , виробник „Союз –Віктан”, що знаходилось в приміщенні магазину.
Перевіряючі діяли на підставі наказу ДПІ у м. Чернігові № 3194 від 06.12.2006р. , яким була призначена позапланова перевірка відповідача з питань дотримання вимог законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій та законодавства, яке регулює виробництво та обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів, в строк з 06 по 12.12.2006р., та направлення № 2337 від 06.12.2006р.
Як слідує з відміток на зворотній стороні наказу та направлення, копії зазначених документів були вручені під розписку представникам відповідача, у присутності яких проводились перевірки - це начальник відділу роздрібної торгівлі Титаренко І.В. та завідуюча магазином –Куча В.А.
Зазначені особи надали письмові пояснення перевіряючим, відповідно до яких виявлені алкогольні напої без марок акцизного збору були придбані в такому стані у оптового продавця, знаходились на верхній полиці вітрини та були в реалізації через неуважність продавців.
Відповідачем не заперечується факт наявності в продажу алкогольних напоїв без марок акцизного збору.
Акти перевірок підписані без зауважень особами, які були присутні разом з перевіряючими, цим же особам були вручені під розписку копії актів.
Частиною 1 ст.11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР (далі –Закон –481) встановлена обов'язковість та порядок маркування горілки та лікеро-горілчаних виробів, які реалізуються в Україні.
Частиною 4 цієї статті передбачено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Як передбачено п.2 Положення про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 567 від 23.04.2003р. (далі –Положення)., зразки марок розробляються Мінфіном разом з Державною податковою адміністрацією, СБУ, МВС та Мін'юстом.
Відповідно до п.8 Положення марки продаються суб'єктам підприємницької діяльності, які відповідно до законодавства є платниками акцизного збору з алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Продаж марок українським виробникам алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводиться виходячи з планових щомісячних обсягів їх виробництва (реалізації) відповідно до заявки-розрахунку на необхідну кількість марок.
Пунктами 19 та 20 цього Положення встановлено, що маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції.
Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів.
Для алкогольних напоїв вітчизняного виробництва використовуються лише марки, які відповідають виду продукції та місткості тари.
Алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими.
Абз.2 ч.2 ст.7 Закону України „Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” від 15.09.1995 р. № 329/95 –ВР заборонено ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Відповідно до п.12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996р. № 854, зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.
Як встановлено ст. 17 Закону - 481, рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Цією ж статтею встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Постановою Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.2003 р. затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону –481, відповідно до п.5 якого підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Рішення про застосування фінансових санкцій направлене відповідачу рекомендованим листом та отримане останнім 25.12.2006р., що підтверджується повідомленням про вручення, однак на час судового розгляду застосовані санкції не сплачені.
За таких обставин позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню. Заперечення відповідача судом не приймаються з підстав, викладених у мотивувальній частині постанови.
Керуючись ст.ст.94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства „Універсальний торговий дім „Новосілля” відкритого акціонерного товариства „Домобудівник”( код 30977173, м. Чернігів вул. Щорса, 59-а) в доход Державного бюджету (р/р 31111106600002, банк УДК в Чернігівській області, МФО 853592, одержувач Державний бюджет м. Чернігова) 1700 грн. фінансових санкцій.
3. Постанова набирає законної сили і може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст.ст.254, 185,186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена у повному обсязі 19 березня 2007 року.
Суддя М.В.Фесюра
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 514220 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні