ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
УХВАЛА
про повернення заяви про визнання боржника банкрутом
"15" березня 2007 р. № 02-02/
Суддя Тимченко М.Г., розглянувши матеріали позовної заяви
Кредитор: Понорницька селищна рада, код ЄДРПОУ 04412567, вул. Довженка, 18, смт. Понорниця, Коропський район, Чернігівська область, 16220
Боржник: Комунальне підприємство "Горизонт", код ЄДРПОУ 30148745, вул. Довженка, 32, смт. Понорниця, Коропський район, Чернігівська область, 16220
Предмет спору: про визнання боржника банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Підстави повернення позовної заяви можна додавати натисканням Ctrl+Alt+[1...0], де [1...0] - відповідні п.п.1...10 статті 63 ГПК України.
Понорницькою селищною радою подано заяву про порушення справи про банкрутство комунального підприємства „Горизонт”, смт. Понорниця.
Згідно зі ст. 54 Господарського процесуального кодексу України заява, що подається до господарського суду, повинна містити певні відомості, необхідні для вирішення спору, зокрема, законодавство, на підставі якого подається заява.
З даної заяви незрозуміло, на підставі якої статті Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” має бути порушено провадження та визнано банкрутом комунальне підприємство „Горизонт”.
Статтею 6 п. 2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Згідно зі ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кредитором є юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника. Як вбачається із заяви, Понорницька селищна рада не має грошових вимог до боржника, тому не може вважатися кредитором комунального підприємства „Горизонт”.
Також заявникові додатково роз'яснюється наступне.
Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, визначені ст.. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до ст. 51 Закону ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язані звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо вартості майна юридичної особи, що ліквідується, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
При цьому, заяву до суду необхідно подавати не після реалізації наявного боржникові майна, а в місячний термін після виявлення зазначених вище обставин.
Заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника лише до створення ліквідаційної комісії.
Виходячи з вище викладеного, господарський суд вважає за необхідне повернути заяву без розгляду.
Керуючись ст. 1, 6, 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 54, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
Керуючись ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Матеріали повернути заявнику.
Додаток на 20 арк.
Суддя Тимченко М.Г.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 514379 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні