Справа № 752/5457/15-ц
Провадження №: 2/752/3311/15
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2015 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Пасинок В.С.
за участю секретаря - Власенко Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Велнес Технолоджи», фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про захист прав споживачів та повернення сплачених коштів, -
встановив :
у березні 2015 року позивач звернулась з позовом до суду, у якому просить суд стягнути у солідарному порядку з відповідачів ТОВ «Велнес Технолоджи» та ФОП ОСОБА_2 на її користь кошти згідно договору надання спортивних послуг № ПЛ/ВТД01160 від 14 травня 2012 року у розмірі 3 200,00 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказала на те, що між нею, ТОВ «Велнес Технолоджи» та ФОП ОСОБА_2 14 травня 2012 року укладено договір № ПЛ/ВТД01160 про надання спортивних послуг за категорією клубної картки «Платинум + басейн». Послуги були оплачені нею в повному обсязі, а саме: в розмірі 3 200,00 грн., що підтверджується товарним чеком.
Відповідно до п. п. 1.1.,1.4. умов укладеного договору ТОВ «Велнес Технолоджи» зобов'язалось надати їй як клієнту комплекс фізкультурно-спортивних послуг в фізкультурно-оздоровчому комплексі «СпортЛенд», розташованому по вул. Якубовського в м. Києві, а вона взяла на себе зобов'язання оплатити дані послуги та дотримуватись умов договору й додатків до нього. Зауважила, що абонемент був придбаний нею виключно з метою користування басейном.
Проте, всупереч умовам договору та положенням Закону України «Про захист прав споживачів», відповідачі протягом 3 років так не розпочали надавати їй такі послуги та не забезпечили її можливість користуватися басейном, який так і не відкрився.
Крім того, вказала на те, що укладений договір не відповідає ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів», оскільки відповідачі здійснюють нечесну підприємницьку практику, яка вводить споживача в оману.
Позивач в судове засідання не з'явилась, від представника останньої надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності та зазначенням того, що обґрунтування позову та позовні вимоги ними підтримуються в повному обсязі, не заперечують проти розгляду справи за відсутності відповідачів та ухвалення по справі заочного рішення.
Відповідачі, які повідомлялись в установленому законом порядку про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомили.
За таких обставин суд вважав за можливе розглянути справу без участі відповідачів та ухвалити по справі заочне рішення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про те, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що 14 травня 2012 року між ОСОБА_1 та ТОВ «Велнес Технолоджи» й ФОП ОСОБА_2 укладено договір № ПЛ/ВТД01160 про надання спортивних послуг за категорією клубної картки «Платинум + басейн» строком на один рік (а.с. 4).
З матеріалів справи вбачається, що свої обов'язки за укладеним договором щодо сплати грошових коштів ОСОБА_1 виконала повністю, що підтверджується копією товарного чеку (а.с. 5).
Відповідно до п. 3.1 укладеного договору активація клубної карти проводиться з дати відкриття басейну.
Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач - це фізична особа, яка придбає, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.
Звертаючись з позовом до суду, позивач вказала на те, що всупереч договору про надання спортивних послуг, відповідачі не розпочали надавати передбачені договором послуги, а саме: у вигляді користування басейном, який взагалі не збудований.
Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо в зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню в цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушення зобов'язання є його невиконанням або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 3 ст. ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оскільки позивач так і не отримала таку послугу як можливість користуватися басейном, то, на думку суду, вона має право на повернення сплачених коштів за неналежне виконання умов договору від 14 травня 2012 року в розмірі 3 200,00 грн., як то визначено п. 2.1. договору.
Згідно ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів» нечесна підприємницька практика забороняється. Нечесна підприємницька практика включає: 1) вчинення дій, що кваліфікуються законодавством як прояв недобросовісної конкуренції; 2) будь-яку діяльність (дії або бездіяльність), що вводить споживача в оману або є агресивною.
Підприємницька практика є такою, що вводить в оману, якщо під час пропонування продукції споживачу не надається або надається у нечіткий, незрозумілий або двозначний спосіб інформація, необхідна для здійснення свідомого вибору.
Аналіз укладеного між сторонами 14 травня 2012 року договору дає підстави для висновку про те, що умови останнього не відповідають вимогам ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів», якою заборонена нечесна підприємницька практика, яка вводить споживача в оману, оскільки, надаючи позивачу неправдиву інформацію щодо строків відкриття та стану готовності басейну, відповідачі застосували обман позивача, зловживши її довірою.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів» правочини, здійснені з використанням нечесної підприємницької практики, є недійсними.
Тому, на думку суду, враховуючи положення ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», позивач має вимагати відшкодування збитків в розмірі сплачених відповідачам грошових сум.
Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, з відповідачів слід стягнути судовий збір, від сплати якого звільнено позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 6, 202 - 204, 207, 215, 216, 217, 236, 525, 526, 530, 610 ЦК України, ст. ст. 1, 4, 9, 11, 16, 18, 19 Закону України «Про захист прав споживачів", ст. ст. 10, 57, 58, 60, 79, 848, 208, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд, -
вирішив:
позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Велнес Технолоджи», фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про захист прав споживачів та повернення сплачених коштів - задовольнити.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Велнес Технолоджи» (03191, м. Київ, вул. Якубовського, 8, код ЄДРПОУ 38129431), фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (03191, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 3 200 (три тисячі двісті) грн. 00 коп.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Велнес Технолоджи» (03191, м. Київ, вул. Якубовського, 8, код ЄДРПОУ 38129431), фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (03191, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід держави судовий збір у розмірі по 121 грн. 80 коп. з кожного.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання через Голосіївський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя В.С. Пасинок
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2015 |
Оприлюднено | 01.10.2015 |
Номер документу | 51459822 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Пасинок В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні