ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" лютого 2012 р. Справа № 2a-285/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кишинського М.І.
при секретарі Дякун М.М.
за участю сторін:
прокурора: Косовець Р.М.
представника позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Івано-Франківського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Рогатинському районі
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Роксолана"
про стягнення податкового боргу в сумі 31456,89 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Рогатинському районі звернувся в суд з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Роксолана" (надалі-відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 31456,89 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач по справі являється суб'єктом підприємницької діяльності, на якого згідно із законодавством України покладено обов'язок утримувати та сплачувати податки, збори і інші платежі до бюджету та державних цільових фондів. Однак, відповідач порушуючи вимоги Податкового кодексу України щодо своєчасної сплати податків та станом на момент подачі позивачем позову до суду, у відповідача наявний узгоджений податковий борг в сумі 31456,89 грн., зокрема по збору за використання водних ресурсів в сумі 4379,29 грн., плата за користування надрами в сумі 11938,20 грн. та по орендній платі за землю в сумі 15139,40 грн.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги викладені у позові підтримав повністю.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги з обставин викладених в позовній заяві підтримав повністю. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовими повідомленням про вручення наявним в матеріалах справи. Своїм правом на подання заперечення не скористався, заяв чи клопотань про розгляд справи за його відсутності або інші поважні причини неявки в судові засідання, суду не направляв. Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши позовну заяву, вислухавши прокурора та представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що позов обгрунтований та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідач по справі зареєстрований Рогатинською районною державною адміністрацією, як суб'єкт підприємницької діяльності-юридична особа, включений в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України та взятий на облік в державній податковій інспекції в Рогатинському районі Івано-Франківської області, як платник податків.
Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Змістом статті 206 Земельного кодексу України передбачено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Пунктом «в»частини 1 статті 96 Земельного кодексу України передбачено, що землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Пунктом 11 статті 44 Водного кодексу України передбачено, що водокористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати збори за спеціальне водокористування та інші збори відповідно до законодавства.
Відповідно до змісту вимог статті 28 Кодексу України про надра користування надрами є платним. Плата за користування надрами встановлюються Податковим кодексом України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України, надалі-Кодекс).
Відповідно до пункту 16.1.4 статті 16 Кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1. статті 54 Кодексу передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Податкова декларація, розрахунок (далі -податкова декларація) -документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків -фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктом 287.3. статті 287 Кодексу встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Змістом пункту 263.12 статті 263 Кодексу передбачено, що платник протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачує податкові зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ним органу державної податкової служби за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини або за місцем обліку платника в разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
Податковий борг-сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пункт 14.1.175. статті 14 Кодексу).
Також, статтею 126 Кодексу встановлено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, -у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, -у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідачем, подано до податкового органу податкові декларації зі сплати за землю, із збору за спеціальне використання води та податкові розрахунки зі сплати за користування надрами, в яких самостійно визначено та зазначено суми податкових зобов'язань, які підлягають сплаті до державного бюджету у строки, що передбачені статтями 57, 287 та 263 Податкового кодексу, однак, відповідач у строки передбачені зазначеними статтями, а саме протягом 30 та 10 днів, не сплатив своїх податкових зобов'язань задекларованих ним у поданих ним до податкового органу податкових деклараціях та розрахунках. Також, як встановлено в судовому засіданні та вбачається з матеріалів справи, відповідачем несвоєчасно сплачувалось податкові зобов'язання з орендної плати за землю, плати за користування надрами та збору за використання водних ресурсів, в зв'язку з чим податковим органом на підставі статей 126 Податкового кодексу України до відповідача згідно винесених податкових повідомлень-рішень застосовано штраф, згідно податкових повідомлень-рішень, які підлягають сплаті протягом 10 календарних днів, зокрема податкове повідомлення-рішення №0007281500 від 16 грудня 2011 року в розмірі 20% на суму 400,00 грн. за затримку сплати грошового зобов'язання зі збору за спеціальне використання води, що перевищує 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання та податкове повідомлення-рішення №0004931500 від 17 серпня 2011 року в розмірі 20% на суму 2438,18 грн. за затримку сплати грошового зобов'язання зі сплати за користування надрами, що перевищує 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання. Дані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено, а також не доведено суду факту оскарження вищезазначених рішень контролюючого органу, що є підставою вважати суму зазначену в повідомленнях-рішеннях та у поданих відповідачем декларацій та податкових розрахунків узгодженою.
Як вбачається з матеріалів справи, у відповідача станом на 17 січня 2012 року наявний податковий борг перед бюджетом в сумі 31456,89 грн., зокрема по збору за спеціальне використання води в сумі 4379,29 грн., по платі за користування надрами в сумі в сумі 11938,20 грн. та податковий борг по орендній платі за землю в сумі 15139,40 грн.
Крім того, як встановлено судом, відповідачу на виконання вимог пункту 6.2 статті 6 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» надсилалось першу та другу податкову вимогу, які отримано відповідачем, однак залишено без виконання та в становленому законом порядку не оскаржено.
Підпунктом 56.11 статті 56 Кодексу передбачено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до пункту 38.1 статті 38 Кодексу виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Отже, відповідач в порушення вимог статті 67 Конституції України, статей 16, 38, 57, 263, 287 Податкового кодексу України не виконав свого податкового обов'язку, а саме несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував (погашав) свої податкові зобов'язання, допустивши заборгованість перед бюджетом, в зв'язку з чим податковим органом правомірно на підставі статей 54, 126 Податкового кодексу України визначено суми грошових зобов'язань (штрафних санкцій) у винесених податкових повідомленнях-рішеннях, а сума в розмірі 31456,89 грн. згідно приписами пункту 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу України є податковим боргом відповідача, який підлягає сплаті або стягненню в судовому порядку до державного бюджету.
Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 31456,89 грн., що підтверджується податковими деклараціями з плати за землю та збору за спеціальне використання води, податковими розрахунками з плати за користування надрами, корінцями податкових повідомлень-рішень, обліковими картками платника податків, податковими вимогами та довідкою про податковий борг.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що відповідачем на момент розгляду справи не подано доказів сплати податкового боргу в сумі 31456,89 грн. та не спростовано даний борг, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення, а сума в розмірі 31456,89 грн. стягненню в судовому порядку.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Завод мінеральних вод "Роксолана" (77000, с.Путятниці, Рогатинський район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 30907546) на користь державного бюджету України податковий борг за використання природних ресурсів в сумі 31456 (тридцять одну тисячу чотириста п'ятдесять шість) гривень, 89 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Кишинський М.І.
Постанова складена в повному обсязі 20 лютого 2012 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2012 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51515881 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кишинський М.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кишинський М.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кишинський М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні