ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2015 року Справа № 813/4850/15
15 год. 35 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2
Зал судових засідань № 7
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О.
при секретарі судового засідання Дорош Х.Р.
за участю представників сторін:
від позивача – не прибув
від відповідача – не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» про стягнення заборгованості у розмірі 1185,31 грн., -
в с т а н о в и в :
Позов заявлено Управлінням Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова до Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» про стягнення заборгованості у розмірі 1185,31 грн.
Ухвалою від 03 вересня 2015 року відкрито провадження у справі.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що до вимог ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Відповідно до повідомлень про суму витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно з Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, відповідач повинен відшкодувати витрати на виплату пенсій в розмірі 1185,31 грн. Оскільки така сума не погашена відповідачем у добровільному порядку, позивач звернувся із позовом до суду.
Представник позивача в судове засідання не прибув, на адресу суду подано клопотання про розгляд справи у відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримують повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечень на позовну заяву не подав, на адресу суду повернувся конверт, який був надісланий відповідачу по причині вибуття адресата, а тому відповідач, у відповідності до вимог частини 11 статті 35 КАС України, вважається належним чином повідомлений про час, дату та місце судового розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
УПФ України у Галицькому районі направлялися Колективному підприємству «Інститут проектування комп'ютерних систем» повідомлення про відшкодування позивачу витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів на 2015 рік (з 1 лютого 2015 року по 31 грудня 2015 року) та 2015 рік (з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року). (а.с.7, 8).
Згідно поданого розрахунку сум відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику та сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах помісячно по Колективному підприємству «Інститут проектування комп'ютерних систем» з 01.08.2015 року по 31.07.2015 року загальна сума боргу становить 1185,31 грн. (а.с.6).
Оскільки відповідач у добровільному порядку не відшкодував вищевказану суму заборгованості, позивач звернувся з позовною заявою до суду.
Економічні, соціальні та правові гарантії наукової та науково-технічної діяльності визначено Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність». Відповідно до вимог ч. 9 ст. 24 цього нормативного акта, різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
-для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
-для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
-для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 р затверджено «Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» (далі - Порядок). Згідно з п. 2, 4 цього Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
У разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення (п. 5 Порядку).
За час роботи в Колективному підприємству «Інститут проектування комп'ютерних систем» його працівники одержали стаж наукової роботи, який в подальшому дозволив їм реалізувати право на отримання пенсій відповідно до ст. 24 Закону України Про наукову та науково-технічну діяльність. Наявність необхідного стажу для отримання наукових пенсії підтверджено долученими до матеріалів справи довідками про підтвердження наукового стажу на підприємстві. (а.с.9-10).
Крім того, рішення про призначення позивачем пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем», як і повідомлення про суми пенсії відповідачем не оскаржувалися, докази протилежного у матеріалах справи відсутні.
За таких обставин позовні вимоги УПФ України в Галицькому районі м. Львова про стягнення 1185,31 грн. різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», є обґрунтованими та слід задовольнити.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Колективного підприємства «Інститут проектування комп'ютерних систем» (місцезнаходження: 79008, м. Львів, пл. Ринок, 36; код ЄДРПОУ 04605728) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова (місцезнаходження: 79070, м. Львів, пр. Червоної Калини, 35; код ЄДРПОУ 20847365) заборгованість в сумі 1185 (одна тисяча сто вісімдесят п'ять ) грн. 31 коп.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова в повному обсязі складена 28 вересня 2015 року.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2015 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51516261 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні