Рішення
від 22.09.2015 по справі 916/3371/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"22" вересня 2015 р.Справа № 916/3371/15

За позовом: приватне підприємство "Камелот - 3000"

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Рубін"

про стягнення 112 302,64 грн.

Суддя Цісельський О.В.

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1, довіреність, ОСОБА_2, довіреність

від відповідача: ОСОБА_3, довіреність

СУТЬ СПОРУ: позивач, приватне підприємство "Камелот-3000", звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Рубін" заборгованості за договором № 27/сп від 24 листопада 2014року та судового збору.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 14.09.2015р. позовну заяву (вх.№ 3549/15) прийнято до розгляду, порушено провадження у справі та її призначено до розгляду в судовому засіданні.

Представники позивача заявлені позовні вимоги підтримують та просять суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача заявлені позивачем позовні вимоги визнає, проти їх задоволення не заперечує, надав суду заяву про визнання позову (вх. № 23396/15 від 22.09.2015р.).

Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Дослідивши в відкритому судовому засіданні матеріали справи, надані сторонами докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:

24 листопада 2014р. між товариством з обмеженою відповідальністю "Рубін" (Замовник) та приватним підприємством "Камелот-3000" (Підрядник) було укладено договір №27/сп, щодо реконструкції гуртожитку під 100-квартирний житловий будинок у м. Кривій Ріг.

Відповідно до п.2.1. Договору вартість робіт по договору складає 258000 грн. в тому числі ПДВ 20%, з урахуванням авансу у розмірі 30% від вартості робіт 77 400 грн.. Остаточні об'єми та вартість виконаних робіт очно визначаються актами фактично виконаних робіт (форма КБ-2в).

Пунктом 5.1. договору встановлено, що розрахунки замовника перед Підрядником за фактично виконані роботи (етап робіт) здійснюється на протязі 10 днів з моменту підписання акту виконаних робіт (форма КБ-2в). Остаточний розрахунок по договору здійснюється замовником на протязі 10 робочих днів після усунення всіх виявлених в роботі підрядника порушень та підписання акта виконаних робіт (форма КБ-2в), на підставі виставленого підрядником рахунку.

10.03.2015р. сторонами договору було підписано акт приймання виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідка про вартість виконаних робіт (форма КБ-3) за січень 2015року на суму 202 778,58 грн.

26.03.2015р. сторонами договору було підписано акт приймання виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідка про вартість виконаних робіт (форма КБ-3) за лютий 2015року на суму 211 974,58 грн.

05.05.2015р. сторонами договору було підписано акт приймання виконаних робіт (форма КБ-2в) та довідка про вартість виконаних робіт (форма КБ-3) за квітень 2015року на суму 85 549,48 грн.

Проте відповідачем вартість цих будівельних робіт була оплачена лише частково у сумі 388 000 грн., внаслідок чого, за ним утворилась заборгованість в розмірі 112 302,64 грн.

Не сплата відповідачем залишку вартості виконаних позивачем будівельних робіт і стало підставою для позивача звернутись до господарського суду Одеської області із даним позовом за захистом своїх порушених прав та охоронюваних законом інтересів.

Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав:

У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій - це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків. При цьому, ст.12 ЦК України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.

Відповідно до ст.175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Частина 1 статті 202 ЦК України визначає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

При цьому за правилами статті 14 Цивільного кодексу України цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Згідно з частиною 1 статті 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст.837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Відповідно до ст.875 ЦК України за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх. Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов'язаних з місцезнаходженням об'єкта. До договору будівельного підряду застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.

В силу ч. 1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. При цьому до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.

Відповідно до ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).

У відповідності до ч.1 ст.853 ЦК України замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

Частиною 4 ст.879 Цивільного кодексу України передбачено, що оплата робіт провадиться після прийняття замовником збудованого об'єкта (виконаних робіт), якщо інший порядок розрахунків не встановлений за погодженням сторін.

Судом встановлено, що позивачем належними та допустимими доказами доведена, наявність заборгованості відповідача зі сплати за виконані позивачем роботи..

В силу приписів абз. 5 ст. 22 ГПК України відповідач має право визнати позов повністю або частково, а також має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати зустрічний позов.

Як встановлено судом під час розгляду справи відповідач повністю визнав позовні вимоги позивача, про що суду було надано відповідну заяву, яка наявна в матеріалах справи.

У відповідності до приписів абзацу п'ятого ст. 78 ГПК України у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Згідно зі ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Перевіривши приписи законодавства, що регулюють спірні правовідносини, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що права третіх осіб визнанням позову відповідачем жодним чином не порушені, суд дійшов до висновку про задоволення позову в повному обсязі.

Відповідно до ст.44-49 витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст.32, 33, 44, 49, 78, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов приватне підприємство "Камелот - 3000" - задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Рубін" (67500, Одеська область, смт Комінтернівське, вул. Першотравнева, 56, код ЄДРПОУ 32497302) на користь приватного підприємства "Камелот-3000" (25006, АДРЕСА_1, код ЄДРЮОФОП 33254203) заборгованість за договором № 27/сп від 24.11.2014р. у сумі 112 302 (сто дванадцять тисяч триста дві) грн. 64 коп. та витрати на оплату судового збору у сумі 2 246 (дві тисячі двісті сорок шість) грн. 05 коп.

Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.

Наказ видати в порядку ст. 116 ГПК України

Повний текст рішення складено 28 вересня 2015 р.

Суддя О.В. Цісельський

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.09.2015
Оприлюднено05.10.2015
Номер документу51536633
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3371/15

Рішення від 22.09.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

Ухвала від 01.09.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Цісельський О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні