Справа № 2а/1570/7542/2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Іванова Е.А.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Рідна Гавань»про стягнення штрафу в сумі 4250 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України звернулася до суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Рідна Гавань», в якому позивач просив стягнути з відповідача штраф у сумі 4250 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Держфінпослуг було проведено перевірку відповідача за результатами якої складено акт про порушення законодавства про фінансові послуги, на підставі якого було застосовано захід впливу у вигляді штрафу у розмірі 4250 грн., накладеного постановою про накладення штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги. Відповідно до резолютивної частини постанови відповідача було зобов'язано повідомити Держфінпостуг про сплату штрафу та надати копії підтверджуючих документів. 29.04.2011 року відповідачу було надіслано листа щодо виконання вимог постанови, проте, на момент пред'явлення позову документів, які б підтверджували виконання постанови до Держфінпослуг не надходило, отже сума штрафу у розмірі 4250 грн. не була перерахована до Державного бюджету України. На підставі викладеного, позивач звернувся до суду та просить задовольнити його позовні вимоги, стягнувши з відповідача суму штрафу у розмірі 4250 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, причини неявки суду не повідомив, проте просив розглядати справу за його відсутності в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про що свідчать конверти, що повернулися на адресу суду із відміткою органу поштового зв'язку –«повертається за спливом строку зберігання».
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 04.04.03 № 292/2003 Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (Держфінпослуг) є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством, отже, спір за участю Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про стягнення штрафу є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, а саме - органу виконавчої влади та відповідає нормативному визначенню адміністративної справи.
Загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг встановлює Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».
Відповідно до ст.. 1 Закону до фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.
Частиною 1 ст. 4 Закону визначено, що фінансовими вважаються такі послуги, зокрема послуги у сфері страхування.
Судом встановлено, що Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України була проведена перевірка Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Рідна Гавань»щодо стану виконання Розпорядження від 18.11.2010 року № СК-421/10-1150, за результатами якої складено акт від 18.04.2011 року № 612/1150, яким встановлено порушення відповідачем п. 6.12 Розділу 6 Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг, в частині невиконання рішення про застосування заходів впливу після набрання ним чинності, а саме відповідач не виконав Розпорядження про усунення порушення від 18.11.2010 року (а.с.14).
Судом встановлено, що вищевказане Розпорядження від 18.11.2010 року № СК-421/10-1150 (а.с.16) прийнято на підставі акту планової інспекції Товариства з додатковою відповідальністю Страхова компанія «Рідна Гавань»від 25.10.2010 року № 1016/42/11-п, яким встановлено порушення вимог п. 2.4. Розділу 2 Положення про затвердження професійних вимог до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ затвердженого Розпорядженням Держфінпостуг України від 13.07.2004 року в частині не проходження кожних три роки підвищення кваліфікації на відповідність знань за типовою програмою підвищення кваліфікації керівників (а.с.19-22).
Вказаним розпорядженням зобов'язано ТДВ СК «Рідна Гавань»усунути виявлені атом перевірки від 25.10.2010 року порушення вимог законодавства України у сфері фінансових послуг та повідомити про виконання вимог цього розпорядження та надати підтверджуючі документи до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України у термін до 31.12.2010 року (а.с.16).
На підставі акту перевірки від 18.04.2011 року Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України прийнята постанова № СК-421/11-409 від 27.04.2011 року, згідно якої до відповідача застосований штраф у розмірі 4250 грн. У п. 2 резолютивної частини постанови зазначено, що штраф підлягає сплаті протягом 10 днів з моменту отримання цієї постанови. (а.с.12).
Судом встановлено, що вищевказана постанова була спрямована на адресу ТДВ «Страхова компанія «Рідна Гавань»та отримана ним 20.05.2011 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.11).
На час розгляду справи рішення про застосування штрафної санкції не скасовано та є чинним, а сума в розмірі 4250 грн. не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Уповноважений орган, застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Статтею 40 Закону визначені види заходів впливу, серед яких –накладення штрафів в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 41 Закону уповноважений орган, застосовує до суб'єктів підприємницької діяльності штрафні санкції, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень Уповноваженого органу, про усунення порушень щодо надання фінансових послуг - у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.
Частиною 3 ст. 41 Закону передбачено, що штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.
Отже, виходячи з вищевикладеного суд вважає, що позивачем здійснені всі заходи щодо стягнення заборгованості, проте сума штрафу відповідачем не сплачена, тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Рідна Гавань»задовольнити.
Стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Рідна Гавань»(код 22467313) місцезнаходження: 67700, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Шабська буд 110, оф. 1 до Державного бюджету України (код бюджетної класифікації за доходами 21081100 та символ звітності банку 100) штраф у сумі 4250 грн.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Е.А. Іванов.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2011 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51546216 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Іванов Е. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні