А-8/237
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
07.03.07 Справа № А-8/237
Львівський апеляційний господарський суд, в складі колегії:
головуючого-судді: Бойко С.М.,
суддів: Бонк Т.Б.,
Марко Р.І.,
при секретарі Ковалишин Ю.,
з участю представників:
від скаржника (відповідача) – не з”явився,
позивача – з”явився,
розглянув апеляційну скаргу КП «Тлумацький комбікормовий завод», м.Тлумач
на постанову господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2006 року, суддя Шіляк М.А. в справі № А-8/237,
за позовом державної податкової інспекції в Тлумацькому районі, м.Тлумач
до відповідача КП «Тлумацький комбікормовий завод», м.Тлумач
про стягнення податкового боргу в сумі 28011,55 грн. за рахунок активів боржника,
в с т а н о в и в :
постановою господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2006 року задоволено позов державної податкової інспекції в Тлумацькому районі до КП «Тлумацький комбікормовий завод»про стягнення податкового боргу в сумі 28011,55 грн. за рахунок активів відповідача. Постанова суду мотивована тим, що визначені податковим органом та самостійно задекларовані платником податку суми податкового зобов»язання, є згідно ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковим боргом, який не погашений відповідачем, а тому підлягає примусовому стягненню з нього.
В апеляційній скарзі скаржник просить постанову суду скасувати та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити, з підстав неповного з”ясування судом обставин, що мають значення для справи, апелюючи тим, що постановою господарського суду Івано-Франківської області від 28.08.2006 року в справі №А-8/146 визнано нечинним рішення Тлумацької районної ради №86-08/03 від 13.11.2003 року про передачу КП «Тлумацький комбікормовий завод»в комунальну власність. З наведеного скаржник вважає, що фактично комунального підприємства «Тлумацький комбікормовий завод»не існує, а борг перед податковим органом є спірним, оскільки створений не колективним підприємством, а комунальним підприємством за період господарювання Тлумацької районної ради, яка повинна нести відповідальність за спірні борги.
У заперечнннях на апеляційну скаргу позивач просить в її задоволенні відмовити, мотивуючи тим, що рішення Тлумацької районної ради №86-08/03 від 13.11.2003 року лише надано згоду на звернення трудового колективу від 06.11.2003 року про прийняття заводу в спільну власність територіальних громад, сіл, селищ, міста району, а зміни до установчих документів відповідача постановою господарського суду Івано-Франківської області від 28.08.2006 року в справі №А-8/146 не вносились. Позивач зазначає, що засновниками підприємства жодних змін щодо перереєстрації чи реорганізації відповідача з часу його реєстрації як комунальне підприємство «Тлумацький комбікормовий завод»не вносились, що підтверджується довідкою ЄДРПОУ, а тому відповідач згідно п.п.5.3 п.5 Статуту несе відповідальність за своїми зобов»язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, хоча належним чином повідомлений про час і місце слухання справи, про що свідчить повідомлення з відміткою про вручення, а тому суд вважає за можливе розгляд справи провести без його участі за наявних в справі документів про права і обов”язки сторін.
Суд, заслухавши пояснення представника податкового органу, пояснення дав аналогічні, викладені в письмових поясненнях та дослідивши наявні докази по справі, вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Судом першої інстанції правильно встановлено, що заявлена до стягнення податкова заборгованість в сумі 28011,55 грн. виникла в результаті визначення податковим органом відповідачу податкового зобов»язання, самостійно задекларованих платником податків зобов»язань та нарахованої після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов»язання на суму податкового боргу пені. Вказана заборгованість складається з ПДВ на суму 14963,54 грн., податку з власників транспортних засобів на суму 617,92 грн., плати за землю на суму 9270,53 грн. та комунального податку на суму 126,48 грн.
У п.п 5.3.1 ст.5.3 Закону України "Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, а саме оскарження податкового повідомлення-рішення в судовому чи адміністративному порядку.
Відповідачем не подано доказів оскарження в установленому порядку та строк спірних рішень податкового органу, а тому визначені суми податкового зобов»язання вважаюься узгодженими, а враховуючи вимоги п.п.5.4.1 п.5.4. ст.5 Закону України “Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” щодо несплати їх у встановлені законом строки до бюджету, зазначені суми визнаються податковим боргом.
На виконання положень ст.10 Закону України “Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, згідно п.п.10.1.1 п.10.1 якого у разі, коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у п.1.7 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до п.п.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Відповідно з п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією з функцій органів державної податкової служби є подання до судів позовів до суб'єктів господарювання про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Покликання скаржника на скасування рішення Тлумацької районної ради №86-08/03 від 13.11.2003 року, яким надано згоду на звернення трудового колективу від 06.11.2003 року про прийняття заводу в спільну власність територіальних громад, сіл, селищ, міста району, є безпідставним, оскільки засновниками підприємства жодних змін щодо перереєстрації чи реорганізації відповідача з часу його реєстрації як комунальне підприємство «Тлумацький комбікормовий завод»не вносились, що підтверджується довідкою ЄДРПОУ, а тому відповідач згідно п.п.5.3 п.5 Статуту несе відповідальність за своїми зобов»язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.
З наведеного, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про задоволення позовних вимог державної податкової інспекції в Тлумацькому районі щодо стягнення з КП «Тлумацький комбікормовий завод»податкового боргу в сумі 28011,55 грн. за рахунок активів відповідача.
З вищенаведеного доводи скаржника про скасування постанови місцевого суду є безпідставними.
Постанова місцевого суду прийнята у відповідності з вимогами діючого законодавства, а тому підстав для її скасування апеляційний суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 199, 200, 205, 206 КАС України, суд,
ухвалив:
постанову господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2006 року в справі за номером А-8/237 залишити без змін, а апеляційну скаргу КП «Тлумацький комбікормовий завод»–без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Матеріали справи повернути в місцевий господарський суд.
Головуючий-суддя: С.М.Бойко
Судді: Т.Б.Бонк
Р.І.Марко
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2007 |
Оприлюднено | 30.08.2007 |
Номер документу | 515756 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Бойко С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні