Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2015 року Справа № П/811/2802/15
Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі судді Л.І. Хилько, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Знам'янському районі Кіровоградської області до закритого акціонерного товариства "Інтер-Васт" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з ЗАТ "Інтер-Васт" заборгованість в сумі 2443,25 грн..
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач перебуває на обліку у Відділенні виконавчої дирекції як платник страхових внесків та має заборгованість у розмірі 2443,25 грн., яка виникла у період до 01 січня 2011 року і станом на день звернення до суду в добровільному порядку не сплачена.
Представник позивача у судове засідання не прибув, проте надав суду заяву про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження (а.с.35-36).
Представник відповідача у судове засідання також не з’явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи, з урахуванням ч.4 ст.33, ч.ч.8-11 ст.35 КАС України, повідомлений вчасно та належним чином. При цьому, клопотання про розгляд справи за його відсутності не надав та не скористався правом на подання заперечень проти позову або ж заяви про його визнання.
Згідно до вимог ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи те, що представник позивача у судове засідання не з’явився, подавши заяву про розгляд справи за його відсутності, а також неявку представника відповідача у судове засідання, який про розгляд справи повідомлений належним чином, суд вважає за можливе здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.
Водночас, у зв'язку з неявкою у судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, згідно до ч.1 ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши письмові докази у справі суд зазначає таке.
Закрите акціонерне товариство "Інтер-Васт" зареєстроване як юридична особа 11.02.1998 року та перебуває на обліку у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Знам'янському р-ні Кіровоградської обл. як платник страхових внесків (а.с.25-26).
У відповідності до розрахунку заборгованості (а.с.20) вбачається, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків за період з 01.01.2007 р. по 31.12.2010 р. в сумі 2443,25 грн..
Так, відповідачем подано до Відділення виконавчої дирекції Фонду розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І півріччя 2009 року (а.с.5), згідно якого заборгованість зі сплати страхових внесків становить 2443,25 грн..
З метою досудового врегулювання спору відповідачеві направлялися листи-повідомлення від 21 серпня 2014 р. №02-15/412 (а.с.4), від 02 березня 2015 р. №02-15/65 (а.с.3) щодо сплати страхових внесків у сумі 2443,25 грн., але станом на день подачі позову зазначені кошти відповідачем на рахунок Відділення виконавчої дирекції Фонду не перераховані.
До суду також не надано доказів сплати вказаних коштів.
Статтею 46 Конституції України передбачено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, з незалежних від них обставин, а також в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується, серед іншого, загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків підприємств.
Згідно пункту другого статті 45 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання які спричинили втрату працездатності № 1105-XIV (далі - Закон 1105) від 23 вересня 1999 року, ЗАТ "Інтер-Васт" як роботодавець було зобов’язане своєчасно та повністю нарахувати і сплачувати страхові внески до відділення Фонду.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Виходячи з аналізу зазначеної норми суд дійшов висновку, що відповідач починаючи з 2007 р. несвоєчасно сплачував позивачу страхові внески в зв’язку з чим утворилась заборгованість, яка станом на день розгляду справи становить 2443 грн. 25 коп..
Згідно норм Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове держане соціальне страхування" стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальноообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Беручи до уваги, що заборгованість у сумі 2443,25 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів, які б спростовували доводи позивача, не надав, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки даний спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.86,94,159-163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути із закритого акціонерного товариства "Інтер-Васт" (код ЄДРПОУ: 24709588) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Знам'янському районі Кіровоградської області заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 2 443 (дві тисячі чотириста сорок три) грн. 25 коп..
Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_1
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2015 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51627429 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Л.І. Хилько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні