Справа № 815/8211/13-а
УХВАЛА
25 вересня 2015 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тарасишиної О.М.,
за участю секретаря Слободянюка К.С.,
За участю сторін:
представника Позивача не з'явився,
представника Відповідача не з'явився,
третьої особи ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за позовом науково-виробничого підприємства "Агроінвест" до державного реєстратора Котовської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_3 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_4 та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТОВ "Котовський молочний завод" про визнання незаконною реєстраційну дію та скасування державної реєстрації статуту й поновлення стану статутних документів, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов науково-виробничого підприємства "Агроінвест" до державного реєстратора Котовської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_3 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_4 та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТОВ "Котовський молочний завод" про визнання незаконною реєстраційну дію та скасування державної реєстрації статуту й поновлення стану статутних документів.
Ухвалою від 04.12.2013 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження по даній справі.
У судове засідання 25.09.2015 року з'явились представники третьої особи - ТОВ "Котовський молочний завод", позивач, відповідач та третя особа - ОСОБА_4 у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлялись належним чином. Від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності (Вхід. № ЕП/1808/15 від 17.09.2015 року).
Про призначення судового засідання на 21.09.2015 року представник позивача повідомлявся належним чином, про що свідчить Довідковий лист (розписка) від 10.09.2015 року (Том 3 а.с. 108).
Відповідно до ч. 3 ст. 33 КАС України судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, здійснюється, в тому числі телефонограммою.
Про призначення судового засідання на 25.09.2015 року представник позивача - ОСОБА_4 був повідомлений телефонограмою 21 вересня 2015 року за номером телефону НОМЕР_1 (Том 3 а.с. 132).
Відтак, представник позивача не з'являвся без поважних причин у судові засідання 21.09.2015 року та 25.09.2015 року.
Суд, зазначає, що такі обставини свідчать про відсутність у позивача інтересу до розгляду справи, що перешкоджає розгляду справи у строки, встановлені КАС України.
Згідно ч.1 ст.122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
З аналізу зазначеної норми вбачається, що право на розгляд справи судом протягом розумного строку, належить як позивачу, так і відповідачу.
Відповідно до положень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки та зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Крім наявних прав особи, що беруть участь у справі, наділені також певними обов'язками, що кореспондують процесуальним правам інших осіб, та дають змогу здійснювати ефективний розгляд справи судом. При цьому, процесуальні права і обов'язки будь-якої особи, яка бере участь у справі, не можуть визнаватися більш або менш важливими ніж права і обов'язки іншої особи, яка бере участь у справі.
Неприбуття в судове засідання позивача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, є повторним, коли ні позивач, ні його представник вдруге не прибули на розгляд справи і в суду є достовірні докази про те, що обидва рази позивача було належним чином повідомлено.
«Повторність» означає вчинення знову, тобто основною ознакою повторності є здійснення аналогічного, тотожного. При цьому черговість та порядок вчинення дій не впливає на факт їх повторності. А тому «повторне неприбуття», як підстава для залишення позовної заяви без розгляду, означає неявку у судове засідання два чи більше разів без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття протягом усього розгляду справи та не обов'язково двічі підряд.
Таку ж саму позицію висловив Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 26 травня 2011 року по справі № К/9991/15646/11.
Отже, адміністративним процесуальним законодавством особам, які беруть участь у справі, надані широкі процесуальні права для захисту порушених прав, свобод та інтересів в суді. Наданими їм процесуальними правами, вони, відповідно до частини 2 статті 49 КАС України, зобов'язані користуватися добросовісно.
Окрім того, КАС України не передбачено можливість продовжувати строки розгляду адміністративних справ, в тому числі через недобросовісність учасників процесу та їх неприбуття у судові засідання.
Судом, з метою розгляду справи по суті, судові засідання відкладались.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що позивач неодноразово зловживав своїми процесуальними правами, проте не дотримувався обов'язків.
Крім цього, Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа ОСОБА_5 проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Відповідно до ч.3 ст.128 КАС України у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Судом встановлено, що заяву про проведення судового розгляду справи та постановлення рішення без його участі представник позивача до Одеського окружного адміністративного суду не подавав.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву науково-виробничого підприємства "Агроінвест" без розгляду відповідно до приписів п. 4 ч. 1 ст. 155 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 25.09.2015 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Складення ухвали у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 2 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин ухвали у судовому засіданні.
Керуючись ст. 155 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов науково-виробничого підприємства "Агроінвест" до державного реєстратора Котовської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_3 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_4 та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ТОВ "Котовський молочний завод" про визнання незаконною реєстраційну дію та скасування державної реєстрації статуту й поновлення стану статутних документів- залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст ухвали підписано суддею 29.09.2015 року.
Суддя /підпис / ОСОБА_6
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2015 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51630473 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Тарасишина О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні