ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № < Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 січня 2010 року 17:29 № 2а-12129/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О. за участю секретаря судового засідання Попко Р.І., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Голосіївському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю Гаяж
про стягнення 6191,70 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Заступник прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Голосіївському районі міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Гаяж про стягнення 6191,70 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив вимоги Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо обов'язку сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим має заборгованість перед фондом по зазначеним внескам в розмірі 6191,70 грн.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали.
Відповідач заперечень на позовну заяву не подав, в судове засідання явку представника не забезпечив, поштова кореспонденція направлялася на підставі ст. 35 КАС України на адресу згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців, конверт повернувся із відміткою, що за вказаною адресою адресат не знаходиться.
У зв'язку з неявкою відповідача в судовому засіданні оголошувалась перерва з 30.11.2009р. на 17.12.2009р. та на 27.01.2010р.
17.12.2009р. представником позивача подано заяву про зменшення розміру позовних вимог у зв'язку із частковою сплатою боргу в якій просила стягнути із відповідача 4715,21 грн.
27.01.2010р. представником позивача подано заяву про зменшення розміру позовних вимог в якій просила стягнути із відповідача 1335,04 грн.
Прокурор проти поданих позивачем заяв не заперечувала.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Управлінням Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва проведено перевірку ТзОВ Гаяж з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 01.02.2006р. до 30.06.2009р. За результатами перевірки складено Акт №1320 від 10.08.2009р.
Перевіркою встановлено, що у відповідача існує недоїмка по сплаті страхових внесків в розмірі 5993,72 грн.
Крім цього, 03.12.2008р. Управлінням Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва прийнято рішення №1715 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків та визначено суму стягнення у вигляд штрафу в розмірі 197,98 грн.
Загальна сума заборгованості відповідача становить 6191,70 грн.
Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Абзацом 1 статті 14 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі -Закон № 1058-ІV) встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної статті страхові внески -це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Частинами 3 та 4 цієї статті встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь; платникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстрації видається повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду.
Як вбачається з наведених норм та підтверджується матеріалами справи, відповідач є платником страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України.
Станом на час розгляду справи за відповідачем обліковується заборгованість по страхових внесках до Пенсійного фонду України.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інструкції розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 32 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці".
Частиною 6 статті 19 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пп. 5.1.4 Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
У відповідності до вищенаведених норм розрахована спірна сума страхових внесків, що не сплачена відповідачем складає 5332,44 грн.
Наведенні розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем не спростовані.
Наявність у відповідача вказаної заборгованості підтверджується витягом з облікової картки платника страхових внесків до Пенсійного фонду України - відповідача.
Абзацом 6 частини 2 статті 17 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно зі статтею 23 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 та 3 Закону Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Дослідженням наявних у справі доказів встановлено, що відповідачу вручались вимоги №Ю-1080у від 04.11.2008р. на суму 425,90 грн., №Ю-1080у від 01.12.2008р. на суму 352,0 грн., №Ю-1415у від 25.12.2008р. на суму 197,98 грн., №Ю-65у від 02.01.2009р. на суму 1337,60 грн., №Ю-65у від 02.02.2009р. на суму 1337,60 грн., №Ю-65у від 02.03.2009р. на суму 1341,13 грн., №Ю-65у від 01.04.2009р. на суму 643,49 грн., №Ю-65у від 05.05.2009р. на суму 352,0 грн., №Ю-65у від 01.06.2009р. на суму 352,0 грн. Загальна суму заборгованості відповідача складає 6191,70 грн.
Вказані вимоги, відповідачем у повному обсязі не сплачені, зазначені вимоги про сплату боргу відповідачем не оскаржені. Доказів зворотного суду не надано.
Наявність вказаної суми заборгованості підтверджується також картками особового рахунку страхувальника.
Згідно довідки, наданої позивачем №1012/08 від 26.01.2010р. заборгованість відповідача перед пенсійним фондом за період 01.02.2006р. по 09.08.2009р. становить 1335,04 грн.
Представником позивача подано заяву про зменшення позовних вимог в якій просить стягнути із відповідача 1335,04 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги те, що суму страхових внесків до Пенсійного фонду України у розмірі 1335,04 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується витягом з облікової картки платника страхових внесків до Пенсійного фонду України -відповідача; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Гаяж (03127, м. Київ, вул. Потєхіна, 2, ЄДРПОУ 31200156) на користь Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва (03150, м. Київ, вул. Горького 70, р/р НОМЕР_1 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київської області, МФО 322669, код ЄДРПОУ 2869454) 1335,04 грн. (одну тисячу триста тридцять п'ять гривень 04 копійки) заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.О. Баранов
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2010 |
Оприлюднено | 06.10.2015 |
Номер документу | 51656245 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Баранов Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні