ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2015 року Справа № 915/1590/15
м. Миколаїв
Позивач : Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі Миколаївської області
(54050, м.Миколаїв, вул. Янтарна, 61, код ЄДРПОУ 22440662)
Відповідач: Приватне сільськогосподарське підприємство «Родіна»
(57220, Миколаївська обл., Жовтневий район, с.Пересадівка, вул. Леніна, 152, код ЄДРПОУ 03764726)
Суддя Василяка К.Л.
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
від позивача: ОСОБА_1, дов. №4242/06 від 23.06.2015р.
від відповідача: представник не з'явився.
СУТЬ СПОРУ : стягнення заборгованості в сумі 32976,44 грн. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідач відзив на позов не надав, вимоги ухвали суду від 01.09.2015р. не виконав. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив. Як вбачається з матеріалів справи, відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, однак не скористався своїм процесуальним правом участі в судовому засіданні.
Представник позивача наполягає на розгляді справи на підставі наданих ним матеріалів посилаючись на те, що відповідач свідомо уникає від вирішення питання про погашення заборгованості в досудовому порядку.
Позивач надав суду заяву про збільшення розміру позовних вимог та просить суд стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за липень, серпень та вересень 2015 року у загальній сумі 49390,49 грн.
Господарський суд приймає заяву позивача та в подальшому справа розглядається з урахуванням такого збільшення.
Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши докази у їх сукупності, господарський суд, -
встановив:
Приватне сільськогосподарське товариство «Родіна», як юридична особа перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-ІV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Колишнім працівникам відповідача була призначена пенсія за віком на пільгових умовах відповідно до пункту "б-з" частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 N 1788-XII (за списком №2), на підтвердження чого позивач надав суду відповідні відомості.
Пунктом 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постанова правління Пенсійного фонду України 9.12.2003 N 21-1 встановлено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій (пункт 6.4. вказаної Інструкції).
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (пункт 6.8. вказаної Інструкції).
Судом встановлено, що позивач надсилав на адресу відповідача розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підтверджується копіями повідомлень про вручення поштових відправлень (супровідних листів та розрахунків, направлених на адресу відповідача), які підлягають відшкодуванню за липень, серпень та вересень 2015 року у загальній сумі 49390,49 грн.
Окрім цього, позивачем надано суду докази фактичного понесення витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах (листи банківської установи - ПАТ «Державний ощадний банк України», довідки УПФУ).
Відповідач своєчасно не перерахував до Пенсійного фонду України суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, внаслідок чого у нього утворився заборгованість, наявність якої підтверджується матеріалами справи.
Відносно відповідача господарським судом порушено провадження у справі про банкрутство за ознаками ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (справа №915/1047/15).
Ухвалою суду від 30.06.2015р. було порушено провадження у справі №915/1047/15 про банкрутство ПСП «Родіна».
Згідно з положеннями ч.4 ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» суд, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
Відповідно до положень п.9 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013р. №01-06/606/2013 «Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)", справи у відповідних спорах відносяться до виключної підсудності того господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (остання частина статті 16 ГПК), та розглядаються, як і справи у спорах боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника (частина восьма статті 23 Закону), у позовному провадженні - на відміну від: заяв про визнання недійсними правочинів (договорів) або спростування майнових дій боржника (стаття 20 Закону); заяв щодо відшкодування збитків у зв'язку з відмовою керуючого санацією від правочину (договору); заяв щодо порушення сторонами умов правочинів (договорів), вчинених згідно з планом санації (частини десята, одинадцята статті 28 Закону); спорів, які виникають при проведенні та виконанні результатів аукціонів, у тому числі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу майна (частина восьма статті 44 Закону), які розглядаються у межах провадження у справі про банкрутство.
Грошові вимоги позивача виникли після порушення провадження у справі про банкрутство та є поточними, тому підлягають розгляду окремо в позовному провадженні.
Відповідач не надав суду доказів, які б підтверджували факт сплати існуючої заборгованості.
За таких обставин, господарський суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані, підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до положень ст. 49 ГПК України, господарський суд вважає за необхідне покласти судові витрати на відповідача, оскільки саме з його вини позивач був змушений звернутись до суду з позовом про стягнення заборгованості.
Керуючись ст.ст. 33,44,49,82,82 1 ,84,85 ГПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі з урахуванням збільшення позовних вимог.
2. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства «Родіна», (57220, Миколаївська обл., Жовтневий район, с.Пересадівка, вул. Леніна, 152, код ЄДРПОУ 03764726) на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області (54050, м.Миколаїв, вул. Янтарна, 61, код ЄДРПОУ 22440662) 49390,49 грн. заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
3. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства «Родіна», (57220, Миколаївська обл., Жовтневий район, с.Пересадівка, вул. Леніна, 152, код ЄДРПОУ 03764726) в дохід Державного бюджету України (Отримувач коштів: УК у м. Миколаїв/ м. Миколаїв / 22030001; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992781; Банк отримувача ГУДКСУ у Миколаївській області; Код банку отримувача (МФО) 826013; Рахунок отримувача 31218206783002; Код класифікації доходів бюджету 22030001) 1827,0 грн. судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
У разі подання апеляційної скарги, або внесення апеляційного подання рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією.
Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя К.Л. Василяка
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2015 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51688933 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Василяка К.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні