ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"30" вересня 2015 р.Справа № 921/866/15-г/15 УХВАЛА
про відмову у порушенні провадження у справі
про банкрутство
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Галамай О.З. при секретарі Сиротюк К.В.
розглянувши заяву ОСОБА_1 консервного заводу, вул. Січових Стрільців, 15, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область
про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
В судове засідання з'явились:
від боржника: ОСОБА_2 - представник, довіреність №1 від 14.01.2015р.;
від арбітражного керуючого: не з"явився
Представнику боржника в судовому засіданні роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. ст. 20, 22 ГПК України.
Фіксація судового процесу технічними засобами в порядку ст.81-1 ГПК України не здійснювалася через відсутність відповідного клопотання.
Суть справи: Скала - Подільський консервний завод звернувся до господарського суду Тернопільської області із заявою про порушення справи про його банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 31.08.2015р. прийнято заяву ОСОБА_1 консервного заводу про порушення провадження у справі про банкрутство до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 14.09.2015 року.
Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено ОСОБА_3 свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №313 від 28.02.2013р. видане Міністерством юстиції України.
Ухвалою суду від 14.09.2015 р. на задоволення клопотання боржника розгляд заяви відкладено на 30.09.2015р.
Арбітражний керуючий ОСОБА_3 визначений автоматизованою системою в судове засідання 30.09.2015р. не з'явився, вимог ухвали суду не виконав.
Представник боржника в судовому засіданні 30.09.2015р. заяву про порушення провадження у справі підтримав з підстав, викладених в ній.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, судом встановлено наступне:
ОСОБА_1 консервний завод є юридичною особою, який зареєстрований у встановленому законом порядку та включений до ЄДРПОУ (код ЄДРПОУ 01733934), що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 12.03.2015р. Юридична особа перебуває в стані припинення за рішенням засновників.
Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 консервного заводу здійснюється згідно приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон, Закон про банкрутство).
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Частиною 2 ст. 10 Закону передбачено, що право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник та кредитори.
Статтею 95 Закону про банкрутство, що врегульовує особливості застосування процедури банкрутства, що ліквідується власником, передбачено: якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України (ст.ст.105,110,111 ЦК України).
Пунктом 4 ст. 11 Закону про банкрутство визначено, що боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом.
У разі відсутності майна, достатнього для покриття судових витрат, господарський суд повинен повернути заяву боржника про порушення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з тим, що заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі ( П. 12 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013р. №01-06/606/2013 Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").
В заяві боржник зазначає про те, що у зв"язку із відсутністю майна у останнього, Тернопільська облспоживспілка, як власник Скала - Подільського консервного заводу зобов"язується відшкодувати судові витрати, пов"язані із розглядом даної справи. Проте жодних доказів на підтвердження викладеного суду не надано (гарантійний лист тощо).
У визначенні судових витрат слід враховувати, зокрема, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі, оплату послуг арбітражному керуючого, судового збору, сплаченого кредиторами тощо.
Отже, відсутність у боржника будь-якого майна, достатнього для покриття судових витрат, виключає можливість здійснення судом провадження у справі про банкрутство в силу приписів п. 4 ст. 11 Закону про банкрутство.
Такої ж позиції дотримується і Вищий господарський суд у постановах від 21.08.2013 р. по справі №922/787/13-г, від 24.12.2013 р. по справі №910/8836/13.
Господарський суд звертає увагу боржника на те, що при зверненні до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство слід чітко дотримуватися порядку ліквідації юридичної особи, передбаченої ст.ст. 105,110,111 ЦК України.
Відповідно до ч.6 ст.105 ЦК України боржник зобов'язаний розглянути кожну окрему вимогу кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, після чого прийняти відповідне рішення, яке надіслати кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Однак належних доказів в підтвердження дотримання зазначених вище вимог ЦК України боржником не подано, зокрема, доказів надіслання заяви про припинення юридичної особи Борщівському районному центру зайнятості.
За приписами ч. 1 ст. 16 Закону про банкрутство у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Отже, боржником до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не додані документи, які повинні бути подані на момент звернення із такою заявою та які не можуть бути витребувані судом після порушення справи про банкрутство.
Також до заяви боржника відповідно до п. 3 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон), крім відомостей, передбачених п.п. 1, 2 ст. 11 Закону, додаються : перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника тощо.
Однак боржником не дотримано вимог п.3 ст.11 Закону про банкрутство.
Згідно із ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 7 ст. 16 Закону про банкрутство суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, зокрема, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
В зв'язку з відмовою у порушенні провадження у справі про банкрутство боржника заява голови ліквідаційної комісії ОСОБА_4 про призначення ліквідатором у справі залишається судом без розгляду.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону про банкрутство відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом.
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" відмова у відкритті провадження у справі є підставою для повернення сплаченої суми судового збору. Таким чином, судовий збір в розмірі 6090,00 грн., сплачений згідно платіжного доручення №165 від 02.03.2015р., підлягає поверненню з Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 8, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ст. ст. 33, 34, 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Закону України "Про судовий збір", суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у порушенні провадження у справі про банкрутство боржника ОСОБА_1 консервного заводу (48720, вул. Січових Стрільців, 15, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область).
2. Повернути ОСОБА_1 консервному заводу (48720, вул. Січових Стрільців, 15, смт. Скала-Подільська, Борщівський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 01733934) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 6 090 (шість тисяч дев'яносто) грн 00 коп., сплачений згідно платіжного доручення № 165 від 02.03.2015р.
3. Відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
4. Ухвалу про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство надіслати рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:
- Відділу державної виконавчої служби Борщівського районного управління юстиції (48702, вул.Верхрадського, 3, м. Борщів, Тернопільська область);
- Реєстраційній службі Борщівського районного управління юстиції (48700, вул. Франка, 10А, Тернопільська область).
- арбітражному керуючому ОСОБА_3 (79005, вул. І. Франка, 22 м. Львів);
- Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області (вул. Грушевського, 8, (ліве крило), к. 323, 311, м.Тернопіль).
Суддя Галамай О.З.
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2015 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51689287 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Галамай О.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні