7/957-НМ
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "25" липня 2006 р. Справа № 7/957-НМ
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого судді
судді Кудряшової Ю.В.
судді
за участю представників сторін
від позивача Чабано В.І. - директор (паспорт серії ЕВ № 088338)
від відповідача не з'явився
Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Дочірнього підприємства "ТН - Нафтозберігання" (с. Станишівка)
до Державного реєстратора Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області (м. Житомир)
про зобов'язання вчинити дії
Позивач звернувся з позовом про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Представник позивача позов підтримав з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідач в засідання суду не з'явився, листом від 24.07.06р заявив клопотання про здійснення розгляду справи без представника Житомирської райдержадміністрації.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство "ТН - Нафтозберігання" засноване Товариством з обмеженою відповідальнісю "Тетерів - Нафта" та зареєстроване 12.11.2002р Житомирською районною державною адміністрацією за №234.
Згідно протоколу зборів учасників ТОВ "Тетерів - Нафта" від 02.06.2003р прийнято рішення про зміну назви ТОВ "Тетерів - Нафта" на ТОВ "Еко - 2003" про що 24.06.2003р Житомирською районною державною адміністрацією зареєсторовано відповідні зміни (статут у новій редакції) за № 265. Згідно п.1.1. Статуту ТОВ "Еко - 2003" є правонаступником ТОВ "Тетерів - Нафта".
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 24.12.04р по справі №7/71"б" затверджено ліквідаційний баланс та ліквідовано юридичну особу - банкрута ТОВ "Еко - 2003", а також 11.01.2005р виключено з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, про що свідчить довідка Головного управління статистики у Житомирськії області № 14/10-788 від 05.07.2006р.
Згідно розділу статуту ДП "ТН - Нафтозберігання" ліквідація підприємства здійснюється за рішенням засновника; на підставі рішення суду за поданням органів, що контролюють діяльність підприємства, у разі систематичного або грубого порушення законодавства; у випадку визнання підприємтва банкрутом; в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
Враховуючи відсутність засновника та недоцільність і безперспективність продовження підприємницької діяльності 31.05.2006р директором ДП "ТН - Нафтозберігання" було прийнято рішення про припинення діяльності підприємтва шляхом ліквідації з покладенням обов'язків ліквідатора на директора.
З метою внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи директором подано оголошення в спеціалізований друкований орган про таке рішення. Докази сплати витрат на публікацію оголошення та нотаріально засвідчену копію рішення від 31.05.06р надано державному реєстратору у відповідності до ст.34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Згідно повідомлення від 27.06.06р № 362 державним реєстратором залишено без розгляду документи щодо припинення юридичної особи ДП "ТН - Нафтозберігання" на підставі неподання нотаріально засвідченої копії рішення засновника про припинення діяльності дочірнього підприємства.
Відповідно до ч.5 ст.27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" повідомлення про залишення документів без розгляду вважається відмовою у проведенні державної реєстрації юридичної особи і може бути оскаржено в суді.
Згідно ст. 33 вказаного Закону юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Господарським кодексом, ст. 59, також передбачені підстави ліквідації підприємства, а саме: за ініциативою осіб, зазначених у частині першій вказаної статті(власників чи уповноважених ним органів, інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників) ; у зв'язку із закінченням строку, на який він створювався, чи у разі досягнення мети, заради якої його було створено; у разі визнання його в установленому порядку банкрутом, крім випадків, передбачених законом; у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Відповідно до п.3.1 статуту ДП "ТН - Нафтозберігання" підприємство здійснює економічну та господарську діяльність з метою одержання прибутку та задоволення на його підставі потреб засновника та членів трудового колективу підприємства.
Згідно розділу 8 Статуту функції вищого органу управління підприємством здійснюється засновником. Виконавчим органом підприємства є директор, що призначається засновником на контрактній основі. Директор має право здійснювати дії для досягнення цілей підприємтва.
Але, у зв'язку з тим, що підриємство - засновника було ліквідовано, підстави продовжувати економічну та господарську діяльність з метою задоволення потреб засновника зникли.
Враховуючи відсутність засновника та відсутність мети, заради якої було створено підприємство, директором як єдиним повноважним органом правомірно було прийнято рішення про припинення діяльності ДП "ТН - Нафтозберігання".
З матеріалів справи вбачається, що станом на день прийняття рішення про ліквідацію Дочірнього підприємства "ТН - Нафтозберігання" підпрємство не має у власності земельних ділянок (довідка Житомирського районного управління земельних ресурсів №193 від 10.07.2006 р), нерухомого майна (довідка Комунального підприємства "Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації" № 1338 від 11.07.2006р), транспортних засобів (довідка ВДАЇ УМВС України в Житомирській області № 6/3035 від 04.07.2006)
Згідно даних бухгалтерського обліку ДП "ТН - Нафтозберігання" станом на 10.07.2006р у підприємства відсутнє будь - яке рухоме майно.
На виконання частини четвертої ст.105 ЦК України ліквідатором було розміщено в місцевій газеті "Житомирщина" №65 та в газеті "Голос України" №112 оголошення про припинення юридичної особи та порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. В установлений термін звернень кредиторів з вимогами до підприємства не було. Згідно довідки, наданої заявником в судове засідання, по даним бухгалтерського обліку у ДП "ТН - Нафтозберігання" станом на 13.07.06р кредиторська заборгованість відсутня.
Отже, директор ДП "ТН - Нафтозберігання", як уповноважена засновником особа, подав державному реєстратору всі необхідні документи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно п.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України ( або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст.ст.,94,158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати державного реєстратора Житомирської районної державної адміністрації внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення щодо припинення юридичної особи - Дочірнього підприємства "ТН - Нафтозберігання" (12430, Житомирська область, Житомирський район, с. Станишівка, код ЄДРПОУ 32198321), а також здійснити інші дії, пов'язані з припиненням підприємства, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
3. Стягнути з державного бюджету України через Управління Державного казначейства у Житомирсьій області, м. Житомир, бульвар Новий, 5 на користь Дочірнього підприємства "ТН - Нафтозберігання", Житомирська область, Житомирський район, с. Станишівка, код ЄДРПОУ 32198321 - 3грн.40коп. витрат по сплаті державного мита.
Постанова господарського суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі заяви, а в разі складення постанови суду у повному обсязі відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кудряшова Ю.В.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - позивачу;
3 - відповідачу;
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 51740 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кудряшова Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні