Ухвала
від 29.09.2015 по справі 757/35268/15-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/35268/15-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , особи, яка подала клопотання адвоката ОСОБА_3 , слідчої ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Ролінг груп» про скасування арешту на грошові кошти,-

В С Т А Н О В И В :

Адвокат ОСОБА_3 подав в інтересах ТОВ «Ролінг груп» до Печерського районного суду м. Києва клопотання про скасування арешту майна ТОВ «Ролінг груп» у кримінальному провадженні № 21015000000000424.

В обґрунтування клопотання зазначає, що ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 07.08.2015 року в рамках кримінального провадження, №21015000000000424 було задоволено клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України ОСОБА_4 та накладено арешт на грошові кошти, які знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 (гривня), відкритому ТОВ «Ролінг груп» (код ЄДРПОУ 39664832) у ПАТ КБ «Глобус» (МФО 380526, код ЄДРПОУ 35591059).

Зазначає, що арешт накладено необґрунтовано, оскільки, згідно ухвали слідчого судді, у даному кримінальному провадженні відсутні підозрювані чи обвинувачені або особи, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, відсутні, як збитки державі, так і не заявлено цивільні позови, для забезпечення яких могло вирішуватись питання про накладення арешту на банківські рахунки.

Особа, яка подала клопотання адвокат ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав з викладених в ньому підстав, просив його задовольнити.

Слідча ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення клопотання адвоката ОСОБА_3 , оскільки під час розслідування кримінального провадження не встановлено ознак фіктивності ТОВ «Ролінг груп» та в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба, про що надала письмову заяву.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення особи, яка подала клопотання, дослідивши матеріали клопотання дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Таким чином, виходячи з наведених положень ст.174 КПК України, питання про скасування арешту розглядається слідчим суддею за відповідним зверненням осіб, визначених частиною першої цієї статті.

В судовому засіданні встановлено, що Головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №21015000000000424 від 14.07.2014 року за фактами створення та придбання невстановленими особами суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, а також вчинення фінансових операцій з коштами одержаними внаслідок вчинення суспільно-небезпечного діяння, за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209 КК України.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 07.08.2015 року накладено арешт на грошові кошти, в тому числі які знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 (гривня), відкритому ТОВ «Ролінг груп» (код ЄДРПОУ 39664832) у ПАТ КБ «Глобус» (МФО 380526, код ЄДРПОУ 35591059).

При судовому розгляді клопотання слідчий суддя повинен перевірити відповідність змісту клопотання вимогам закону, з`ясувати питання наявності правових підстав для накладення арешту та доцільності його накладення в межах даного кримінального провадження (ст. ст. 171, 173 КПК України).

Так, відповідно до ч. 2 ст.170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.

В судовому засіданні встановлено, що ТОВ «Ролінг груп» або його посадові особи не мають відношення до вказаного кримінального провадження, в межах якого був накладений арешт. Відомості про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальні правопорушення відносно посадових осіб підприємства ТОВ «Ролінг груп» відсутні, підозра не оголошувалася.

Крім того, ст. 170 КПК України імперативно визначає, що арешт накладається з метою забезпечення цивільного позову, тобто того позову, який наявний в матеріалах кримінального провадження як відповідний процесуальний документ, а не з метою забезпечення «можливого цивільного позову», як перспективи звернення з позовом в майбутньому. Про це також свідчать ті обставини, що відповідно до вимог ст. 173 КПК України слідчий суддя при вирішенні питання про арешт майна повинен врахувати розмір цивільного позову, тобто того, який заявлений у справі в порядку ст. 128 КПК України, з тією метою, щоб обмеження права власності було розумним та співрозмірним завданням кримінального провадження.

Однак, в матеріалах кримінального провадження, в межах якого подано клопотання про арешт майна, цивільний позов не заявлено.

Крім того, в судовому засіданні не встановлено та слідчим не доведено, що грошові кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ «Ролінг груп» (код ЄДРПОУ 39664832), були одержані злочинним шляхом, внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Так, згідно ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого повинно бути зазначено правові (законні) підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна. Вказана норма також узгоджується з ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.

На слідчого, який подає клопотання про арешт майна покладено обов`язок доведення необхідності такого арешту, чого слідчим зроблено не було.

Статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об`єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право власності є непорушним.

На підставі ч.1,2 ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Враховуючи викладені вище обставини та те, що в подальшому застосуванні арешту відпала потреба, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання адвоката ОСОБА_3 та скасувати арешт грошових коштів, які знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 (гривня), відкритому ТОВ «Ролінг груп» (код ЄДРПОУ 39664832) у ПАТ КБ «Глобус» (МФО 380526, код ЄДРПОУ 35591059).

На підставі вищевикладеного, ст. 174 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ПП «Файфф» про скасування арешту на грошові кошти задовольнити.

Скасувати арешт на грошові кошти, які розміщені на банківському рахунку № НОМЕР_1 (гривня), відкритому ТОВ «Ролінг груп» (код ЄДРПОУ 39664832) у ПАТ КБ «Глобус» (МФО 380526, код ЄДРПОУ 35591059).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.09.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу51769702
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/35268/15-к

Ухвала від 29.09.2015

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Смик С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні