ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/3982/15
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Ясиновського І.Г.,
за участю: секретаря судового засідання - Петренко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві до Приватного підприємства "Абріс-Буд" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
31 серпня 2015 року Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві (надалі також - позивач) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Абріс-Буд" (надалі також - відповідач) про стягнення штрафних санкцій та пені в сумі 31,43 грн.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з'явився. Ухвала та повістка суду направленні відповідачу на адресу: АДРЕСА_1, 36021 повернулись до суду з відміткою поштового відділення про невручення листа адресатові через закінчення терміну зберігання. Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із частиною восьмою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, виходячи з викладеного, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Абріс-Буд" (ідентифікаційний код 34204305) в установленому Законом порядку зареєстроване як юридична особа та станом на дату виникнення заборгованості перебувало на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено статтями 19-20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Для відповідача базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно із частин 1-3 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Відповідно до пункту 2 частини дев'ятої статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Матеріалами справи підтверджено, що 30 липня 2010 року позивачем проведено перевірку дотримання страхувальниками та застрахованими особами вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за результатами якої встановлено факт несвоєчасної сплати страхувальником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що відображено у відповідному акті перевірки (а.с. 14).
За наслідками розгляду акта перевірки від 30 липня 2010 року начальником Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, в тому числі донараховану страхувальниками або органом Пенсійного фонду від 30 липня 2010 року № 266, яким до Приватного підприємства "Абріс-Буд" застосовано штраф в розмірі 31,12 грн та нараховано пеню в розмірі 0,31 грн (а.с. 12).
14 серпня 2014 року позивачем винесено вимогу про сплату боргу № 275 (а.с. 9-10). Зазначена вимога надсилалась Приватному підприємству "Абріс-Буд" засобами поштового зв'язку, проте повернулась відправнику через відсутність адресата за юридичною адресою (а.с. 11).
Доказів сплати вищезазначеної суми відповідачем суду не надано.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві до Приватного підприємства "Абріс-Буд" про стягнення пені та фінансових санкцій обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві до Приватного підприємства "Абріс-Буд" про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Абріс-Буд" (код ЄДРПОУ 34204305) на користь Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені в сумі 31 (тридцять одну) гривню 43 (сорок три) копійки.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд.
Повний текст постанови складено 29.09.2015 року.
Суддя І.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2015 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51777122 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні