ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/2892/15-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хом'якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до приватного підприємства "Баярд-Херсон" про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (далі - позивач, ДПІ у м. Херсоні) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства "Баярд-Херсон" (далі - відповідач, ПП "Баярд-Херсон"), у якому просить стягнути з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки у рахунок погашення податкового боргу у сумі 3011,85 грн. по рентній платі за користування радіочастотними ресурсами України. Позивач обґрунтовує вказані вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно подано податкову звітність за період жовтень, листопад 2013, січень 2014, за що були нараховані штрафні фінансові санкції згідно податкового повідомлення-рішення від 20.01.2015 № НОМЕР_1. Оскільки відповідач добровільно не сплатив вказаний податковий борг, позивач просить його стягнути у судовому порядку.
Представник позивача 08.09.2015 подав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень проти позову або клопотань про відкладення розгляду справи не надав, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Частиною 4 ст. 128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Положенням пп. 20.1.34 п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України передбачено право контролюючих органів звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).
Пунктом 16.1.3. ст. 16 Податкового Кодексу України (далі - ПК України) передбачено, що платник податку зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
Згідно п. 6.1 ст. 6 ПК податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ПП "Баярд-Херсон", зареєстровано юридичною особою 25.01.2002, взято на облік до ДПІ у м. Херсоні 29.01.2002.
За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідач станом на 20.08.2015 має податковий борг по рентній платі за користування радіочастотними ресурсами України в сумі 3011,85 грн.
Положеннями ст. 46 визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Порядок подання декларації, строки сплати, відповідальність платників рентної плати та контроль за її справлянням визначено статтями 257 і 258 цього Кодексу.
Згідно ст. 318 ПКУ ( в редакції станом на 2014 рік) платниками збору визнавались загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі: 318.1.1. ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України; 318.1.2. ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою; 318.1.3. дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення; 318.1.4. дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.
Згідно п. 321.1, п. 321.5 ст. 321 ПКУ базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному місяцю. Розрахунки збору подаються платниками збору до контролюючих органів у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації
Відповідно до ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Із матеріалів справи вбачається, що 20.01.2015 ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області проведено камеральну перевірку податкової звітності ПП "Баярд-Херсон", якою встановлено порушення п.49.18 ст. 49 ПКУ. Відповідачем несвоєчасно подано податковий розрахунок по збору за користування радіочастотним ресурсом за жовтень, листопад 2013 року, січень 2014 року. З актом ознайомлений керівник та головний бухгалтер ОСОБА_1 За результатами перевірки ДПІ у м. Херсоні прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.01.2015 № НОМЕР_1 про застосування штрафних фінансових санкцій у сумі 3060 грн. Дане рішення отримано директором та головним бухгалтером підприємства 26.01.2015. Податкове повідомлення-рішення не оскаржено відповідачем, отже, є обов'язковим до виконання.
Враховуючи, наявність переплати у сумі 48,15 грн., залишок несплачених грошових зобов'язань становить 3011,85 грн.
Згідно бази даних ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області ПП "Баярд-Херсон" має відкриті розрахункові рахунки в установах банків.
Суд зазначає, що порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95 - 99 Податкового кодексу України. Зазначені норми визначають перелік заходів, що можуть вживатися контролюючим органом до платника податків із метою погашення податкового боргу, до яких належить стягнення коштів, які перебувають у власності платника податків, а також продаж майна платника податків, що перебуває в податковій заставі (пункт 95.1 статті 95 Податкового кодексу України).
Згідно вимог пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.59.1. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вимог ст. 59 Податкового кодексу України, відповідачу була направлена податкова вимога від 08.06.2015 року №4380-23 на суму 3011,85 грн., що підтверджується наявною в матеріалах справи копією поштового відправлення.
Відповідно до положень ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини здійснюється: шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків (п. 95.3 статті 95 Податкового кодексу України); шляхом стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків (п. 95.4 статті 95 Податкового кодексу України).
Враховуючи, що сума податкового боргу підтверджена наявними у справі документами, тому суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області про стягнення з приватного підприємства "Баярд-Херсон" податкового боргу у сумі 3011,85 грн.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Задовольнити адміністративний позов.
Стягнути кошти з рахунків Приватного підприємства "Баярд - Херсон" (код ЄДРПО 31848136) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу на суму 3011 (три тисячі одинадцять гривень) 85 коп. по рентній платі за користування радіочастотним ресурсом України (код платежу 13060000, до Державного бюджету, отримувач: УДКСУ у Херсонській області, код 37959779, банк ГУДКС МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 8.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2015 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51777593 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Хом'якова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні