КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №4-278/10
Провадження № 4-278
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.07.2010 року суддя Київського районного суду м. Полтави Яковенко Н.Л., розглянувши подання начальника УПМ ДПА у Полтавській області ОСОБА_1 про розкриття банківської таємниці, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник управління податкової міліції ДПА у Полтавській області ОСОБА_1, посилаючись на норми ст. 97 КПК України, Законів України «Про банки та банківську діяльність», «Про державну податкову службу в Україні», «Про міліцію», 21 липня 2010 року звернувся в Київський районний суд м. Полтави з поданням про розкриття банківської таємниці.
В поданні посилався на те, що в провадженні управління податкової міліції ДПА у Полтавській області знаходяться матеріали перевірки узагальнених матеріалів Державного комітету фінансового моніторингу України № 0365/2010/дск, стосовно фінансових операцій, проведених директором ПП «Абіком» (м. Полтава, код 33190564) ОСОБА_2, які могли бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. Вказував, що відповідно до інформації Держфінмоніторингу України, на рахунки підприємства в період з 01.02.2010 року по 18.05.2010 року надійшли грошові кошти в сумі 11,49 млн. грн., які зняті готівкою, хоча підприємство звітувало про відсутність діяльності.
В поданому до суду поданні просив суд надати дозвіл щодо розкриття для управління податкової міліції ДПА у Полтавській області банківської таємниці відносно руху коштів по рахункам ПП «Абіком», відкритих в АБ «Діамантбанк», в Полтавському ГРУ ПАТ «Приватбанк», в АТ «ОТП Банк».
Розглянувши матеріали подання, приходжу до наступного висновку.
Як вбачається з поданого до суду подання, розкриття банківської таємниці пов’язано з вирішенням питання про порушення органами досудового слідства кримінальної справи в порядку ст. 97 КПК України, отже, подання слід розглядати в порядку, встановленому КПК України, зокрема, статтями 14-1, 66, 97, 177, 178 КПК України.
Згідно зі ст. 66 КПК України особа, яка проводить дізнання, слідчий, прокурор і суд у справах, що перебувають в їх провадженні, вправі вимагати від банків інформацію, яка мітить банківську таємницю у порядку та обсязі, встановлених Законом України "Про банки та банківську діяльність".
Відповідно до ст. 60 Закону від 7 грудня 2000 р. N 2121-III "Про банки та банківську діяльність" відомості про стан рахунка клієнтів є банківською таємницею .
Постановою Правління Національного банку України від 14 липня 2006 р. N 267 затверджено Правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, розділом 3 якої визначено Порядок та межі розкриття банками інформації, що містить банківську таємницю.
Так, п. 3.2 зазначеного розділу встановлено, що банки зобов'язані виконувати письмові вимоги судів загальної юрисдикції, а також ухвалені ними рішення (постанови) про розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, у порядку, встановленому законодавством України .
На письмову вимогу суду про розкриття інформації, що становить банківську таємницю, або за рішенням (постановою) суду про розкриття інформації, що становить банківську таємницю, банк розкриває інформацію в обсязі, визначеному вимогою або рішенням (постановою) суду.
Пунктом 4 Правилам зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затвердженими постановою правління національного Банку України від 14 липня 2006 року № 267, передбачено, що виїмка документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, проводиться лише за вмотивованою постановою судді та в порядку і з дотриманням вимог глави 16 Кримінально-процесуального кодексу України .
Тобто, за вимогами чинного законодавства, рішення (постанова) суду щодо розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, за заявою (поданням) органів дізнання чи досудового слідства, які пов’язані з проведенням оперативно-розшукової діяльності, має ухвалюватися з дотриманням вимог кримінально-процесуального законодавства України.
Як вбачається з матеріалів подання, кримінальна справа станом на час звернення до суду, не порушена, тому у суду відсутні будь-які правові підстави для надання дозволу щодо розкриття зазначеної в поданні банківської таємниці в порядку, що регулюється ст. ст. 177, 178 КПК України.
Тому подання начальника управління податкової міліції ДПА у Полтавській області про розкриття банківської таємниці не підлягає задоволенню.
Судом також враховується, що органи державної податкової служби мають право отримати будь-яку інформацію, віднесену Законом до банківської таємниці на підставі пункту 1 (з дозволу власника цієї інформації) ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», тобто, за відсутності судового рішення (постанови).
Органи державної податкової служби надані їм Законом України «Про банки і банківську діяльність» повноваження не використали.
Керуючись ст. ст. 14-1, 177, 178 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні подання начальника УПМ ДПА у Полтавській області ОСОБА_1 про розкриття банківської таємниці відмовити.
Суддя Київського районного суду
м. Полтави Н.Л.Яковенко
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2010 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51803870 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Яковенко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні