ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
01.10.2015 р. Справа№ 914/2829/15
Суддя Кітаєва С.Б., розглянувши матеріали справи
за позовом: до відповідача: Публічного акціонерного товариства В«КовельмолокоВ» , м.Ковель Волинської області Публічного акціонерного товариства В«Державний експортно-імпортний банк УкраїниВ» , м.Київ проВизнання недійсною Генеральну кредитну угоду від 20.03.2013р. №151213N2, укладену між АТ «Укрексімбанк», ПрАТ «Галичина» та ПАТ «Ковельмолоко», в частині участі у ній як сторони ПАТ «Ковельмолоко»
визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
встановила :
На розгляді Господарського суду Львівської області перебуває справа №914/2829/15 за позовом Публічного акціонерного товариства В«Державний експортно-імпортний банк УкраїниВ» , м.Київ до відповідача-1 Приватного акціонерного товариства В«ГаличинаВ» , м.Радехів Львівської області, до відповідача-2 Публічного акціонерного товариства В«КовельмолокоВ» , м.Ковель Волинської області про стягнення заборгованості. Ціна позову 20 231 816,26 дол. США (що за курсом НБУ станом на 01.08.2015р.: 1 дол.США=21,611775 грн. складає: 437 245 460,85 грн.) та 182 855 595,54 грн.
Ухвалою суду від 20.08.2015р. за даним позовом порушено провадження справі та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 09.09.2015р. Вимоги до сторін по підготовці справи до розгляду в судовому засіданні висвітлені в ухвалі.
З підстав наведених в ухвалі суду від 09.09.2015р. розгляд справи відкладено на 30.09.2015р.
Відповідач-2 за первісним позовом, Публічне акціонерне товариство В«КовельмолокоВ» подав на розгляд до Господарського суду Львівської області зустрічну позовну заяву вих.№29/09-7юр від 29 вересня 2015 року до Публічного акціонерного товариства В«Державний експортно-імпортний банк УкраїниВ» про визнання недійсною Генеральну кредитну угоду від 20.03.2013р. №151213N2, укладену між АТ «Укрексімбанк», ПрАТ «Галичина» та ПАТ «Ковельмолоко», в частині участі у ній як сторони ПАТ «Ковельмолоко».
Відповідно до ст.60 ГПК України відповідач має право до прийняття рішення зі спору подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним.
Подання зустрічного позову проводиться за загальними правилами подання позовів.
Крім того, позивачем за зустрічним позовом у позовній заяві зазначено третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 акціонерне товариство В«ГаличинаВ» .
Відповідно до п.1.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі. Саме лише зазначення в позовній заяві та/або у вступній частині судового рішення певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.
Беручи до уваги вищевикладене, а також те, що ОСОБА_1 акціонерне товариство «Галичина» являється відповідачем 1 по первісному позову, та враховуючи його юридичний інтерес при розгляді даної справив, суд вважає за доцільне залучити його до участі у даній справі за зустрічним позовом в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача
Розглянувши зустрічну позовну заяву, керуючись ст.ст. 27,60,86 ГПК України, суд
У Х В А Л И В :
1. Прийняти зустрічну позовну заяву для спільного розгляду з первісним позовом у справі №914/2829/15.
2. Судове засідання по розгляду зустрічного позову призначити на : 09.10.15 на 14:00.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014 м.Львів, вул.Личаківська, 128, 2-й поверх,
зал судових засідань № 9.
3. Залучити до участі у даній справі за зустрічним позовом в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 акціонерне товариство В«ГаличинаВ» (80200, Львівська область, м.Радехів, вул.Б.Хмельницького, 120.
4.Сторонам, третій особі - у зв'язку із функціонуванням автоматизованої системи документообігу у господарському суді, з метою належної реєстрації та своєчасного передання таких матеріалів до судді, кореспонденцію до суду подати за день до судового засідання, з реєстрацією у канцелярії суду (1-й поверх).
5.ЗобовВ»язати Позивача за зустрічним позовом у строки, встановлені у п.4 даної ухвали:
5.1 представити суду докази, на які має місце покликання в зустрічної позовній заяві;
5.2. явка повноважного представника позивача в судове засідання з оригіналами документів для огляду - обовВ»язкова.
6.ЗобовВ»язати Відповідача за зустрічним позовом у строки, встановлені у п.4 даної ухвали:
6.1. надати письмовий, мотивований відзив на зустрічну позовну заяву;
6.2. явка повноважного представника відповідача в судове засідання з оригіналами документів для огляду - обовВ»язкова.
7. ЗобовВ»язати Третю особу за зустрічним позовом у строки, встановлені у п.4 даної ухвали:
7.1. надати письмові, мотивовані пояснення на зустрічну позовну заяву;
7.2. явка повноважного представника третьої особи в судове засідання з оригіналами документів для огляду - обовВ»язкова
8. Сторонам, третій особі - наведений у цій ухвалі перелік доказів, що витребовуються від сторін, не є вичерпним. При цьому, сторони не обмежені в наданні додаткових доказів якими обґрунтовуються позовні вимоги або заперечення на позов.
9. Скерувати дану ухвалу сторонам, третій особі рекомендованими листами з повідомленням
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2015 |
Оприлюднено | 08.10.2015 |
Номер документу | 51827976 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні