ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29.06.10р. Справа № 10/192-10
За позовом Відкритого акціонерного товариства "Севастопольський приладобудівний завод "Парус" ( м. Севастополь)
до Відкритого акціонерного товариства "ВГМ-Сервіс" ( м. Дніпропетровськ )
про стягнення 72 350 грн.
Суддя Кощеєв І.М.
Представники:
Від позивача:ОСОБА_1, представник (дов. №3/363 від 08.06.10р.)
Від відповідача: ОСОБА_2, керівник
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Відповідача про стягнення 72 350 грн. заборгованості за поставлений товар згідно представницької угоди №1 від 27.08.2008 р., укладеної між сторонами. Ціна позову складається з : 64 750 грн. - суми основного боргу та 7 575 грн. - суми пені, нарахованої на підставі п. 9.2 договору.
Підстави з якими Позивач пов'язує свої позовні вимоги -Відповідач в порушення п. 5.1 угоди № 1 від 27.08.2008 р., не здійснив у повному обсязі розрахунки з Позивачем за поставлені товари - в термін, що не перевищує 5 ( п'ять ) банківських дня від моменту поставки Товару.
Керівник Відповідача визнав позовні вимоги Позивача у повному обсязі
Клопотання про застосування засобів технічної фіксації судового процесу ( аудіо запис ) представниками сторін не заявлялося.
В судовому засіданні 29.06.2010 р., за згодою представників сторін було оголошено судом вступну та резолютивну частини судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
На виконання умов представницької угоди № 1 від 27.08.2008 р., укладеної між Відкритим акціонерним товариством "Севастопольський приладобудівний завод "Парус" ( Продавець ) та Відкритим акціонерним товариством "ВГМ-Сервіс" ( Покупець ), Продавець, згідно заявки за № 2 від 27.08.2008 р., здійснив поставку Покупцю 1 010 шт. світильників типу АС на загальну суму 252 500 грн. 00 коп., які Покупець отримав, але вартість яких повністю не сплатив.
За розрахунками Позивача ( повністю визнаних Відповідачем ), заборгованість Покупеця перед Продавцем, за поставлений товар, станом на 18.02.2010 р., становить 64 750 грн., що також додатково підтверджується і ОСОБА_1 звіряння взаєморозрахунків сторін, станом на 21.06.2010 р.
На звернення Позивача про сплату заборгованості, Відповідач заборгованість не погасив.
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору ( п. 1 ст. 193 ГК України).
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом ( ст. 525 ЦК України та п. 7 ст. 193 ГК України ).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк ( ст. 530 ЦК України ).
Відповідно до ст. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Отже, факт не виконання Відповідачем зобов'язань за договором укладеним між сторонами, щодо оплати поставленого товару, матеріалами справи встановлено, Відповідачем визнано у повному обсязі.
Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) - ст. 610 ЦК України.
Згідно зі ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Неустойкою ( штрафом, пенею ), відповідно до ст. 549 ЦК України є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Згідно зі ст. 551 ЦК України, предметом неустойки може бути грошова сума. Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Відповідно до п. 9.2. договору, в разі прострочки оплати Продукції, Представник сплачує Компанії пеню в розмірі 0,03% річних в день від суми заборгованості, але не більше 3% від належної до сплати суми.
На підставі п.9.2. договору, Позивачем нарахована пеня, у розмірі 7 575 грн., яку Відповідач також визнав у повному обсязі.
Якщо сторона ( її представник, повноваження якого не обмежені ) визнавала обставини, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, суд посилається на це в рішенні як на підставу звільнення від доказування цих обставин. У разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом ( п. 11 постанова Пленуму Верховного Суду України N 14 від 18.12.2009 „Про судове рішення у цивільній справіВ» ).
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 78 ГПК України, яка передбачає, що у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову, господарський суд знаходить достатньо підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на Відповідача.
Згідно зазначеного, керуючись ст. ст. 1, 22, 33, 44, 49, 78, 82 - 85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "ВГМ-Сервіс" ( м. Дніпропетровськ ) на користь Відкритого акціонерного товариства "Севастопольський приладобудівний завод "Парус" ( м. Севастополь) - 64 750 грн. 00 коп. основного боргу, 7 575 грн. 00 коп. пені, витрати по сплаті державного мита в розмірі 723 грн. 50 коп., 236 грн.00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, про що видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Суддя ОСОБА_3
( Дата підписання рішення, оформленого відповідно до вимог ст. 84 ГПК України - 30.06.2010 року)
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2010 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51837625 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Кощеєв Ігор Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні