ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2011 р. м. Вінниця Справа № 2а/0270/3460/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Вільчинського Олександра Ванадійовича , розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за позовом Державної податкової інспекції у м. Вінниці до приватного підприємства фірми " Вікторія" про стягнення штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ :
До суду звернулася Державна податкова інспекція у м. Вінниці (далі - позивач) з позовом до приватного підприємства фірми "Вікторія" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 753 грн.
Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 753 грн. внаслідок несплати штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що визначені в рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми В«СВ» №0002632340 від 05.04.2011 р.
Суд, розглянувши матеріали позовної заяви та встановивши, що відповідно до положень ст. 183-2 КАС України у даній адміністративній справі застосовується скорочене провадження, ухвалою від 19 липня 2011 року відкрив скорочене провадження у даній справі та запропонував відповідачу в 10-денний термін надати письмові заперечення проти позову, надіславши дану ухвалу відповідачу.
Вказану ухвалу відповідач отримав 19.08.2011р., про що свідчить розписка про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с.22), однак у визначений строк письмові заперечення або заяву про визнання позову до суду не надав.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі - суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав щодо прийняття рішення про задоволення позову в порядку письмового провадження, з огляду на наступне.
Суд, дослідивши та вивчивши наявні у справі матеріали, оцінивши докази у їх сукупності, встановив наступне.
04 серпня 2011 року посадовими особами ДПА у Вінницькій області за адресою м. Вінниця, вул. Коцюбинського, 13, проведено перевірку господарської одиниці аптечний кіоск №4, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач, щодо дотримання останнім порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт від 01.04.2011 р №200/02/28/23/20112586. (а.с.14), в якому зазначено про порушення: п. 1 ст. 3 Закону України В«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугВ» , а саме: при покупці товару на загальну суму 13,9 грн. розрахункова операція проведена без використання РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документа, та п.267.6.4 п.267.6 ст. 267 Податкового кодексу України, а саме: здійснення діяльності без отримання відповідного торгового патента.
На підставі вищезазначеного акту перевірки ДПІ у м. Вінниці прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми В«СВ» від 05.04.2011 року №0002642340 та від 05.04.2011 року № НОМЕР_1(а.с.9-10). 07.04.2011 року зазначені рішення були вручено відповідачу, про що свідчить підпис на рішенні.
Сума штрафних (фінансових) санкцій застосовані на підставі рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій щодо виявлених порушень станом на час звернення з цим позовом до суду, не перераховані до бюджету (несплачені) відповідачем.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Стаття 57 Податкового кодексу України встановлює у разі визначення грошового зобов"язання контролюючим органом на підставі, зазначених у пунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов"язаний сплатити нараховану суму грошового зобов"язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення.
Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005 р. № 327 (далі - Порядок).
Згідно з п. 1.3 розділу 1 Порядку за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт, а в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства - довідка.
В цьому ж пункті визначено, що акт - це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб’єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб’єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб’єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що податковим органом штрафні санкції застосовані в порядку та розмірах, передбачених чинним законодавством України, на підставі виявлених порушень, заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи, встановленим у судовому засіданні, зазначена в позовній заяві сума підтверджується належними доказами, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
При винесенні рішення суд також враховує те, що відповідачем не надано доказів в спростування позовних вимог.
З урахуванням встановлених обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з розподілом судових витрат за правилами статті 94 КАС України.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства фірми "Вікторія" (вул. Коцюбинського, 38, м. Вінниця, 21000, ідентифікаційний код 20112586) штрафні санкції в загальній сумі 753 (сімсот п"ятдесят три) грн.,з яких до місцевого бюджету на р/р 31419541700002, код платежу НОМЕР_2, ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015 заборгованість в сумі 752 (сімсот п"ятдесят дві) грн., та до державного бюджету на р/р 31113104700002, код платежу НОМЕР_3, ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015 в сумі 1 (одна) грн.
Постанова може бути оскаржена в порядку та в строки визначені ст. 186 КАС України. Набрання судовим рішенням законної сили визначено ст. 254 КАС України.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2011 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51840579 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні