Постанова
від 22.08.2011 по справі 2а-0870/5676/11
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2011 року 14:40                               Справа № 2а-0870/5676/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Чернової Ж.М. розглянувши у порядку письмового провадження в залі суду м.Запоріжжя справу за адміністративним

позовом: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя

до: Приватного підприємства «Фірма Полюс»

про: стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

19.07.2011 Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя звернулась до суду із позовом до Приватного підприємства «Фірма Полюс», у якому просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 3864,30 гривень. Позовні вимоги обґрунтовує зокрема пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, яким передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом.

Позивач у судове засідання не з'явився з неповажної причини, про місце, дату і час слухання справи був повідомлений належним чином.

          Відповідач у судове засідання не з'явився з неповажної причини. Судом були направлені ухвали та повістки суду, на адресу відповідача за місцем реєстрації, проте поштова кореспонденція повернулася до суду із штампом «за спливом терміну зберігання». Відповідно до п.11 ст.35 КАС України, суд вважає, що про час і місце розгляду справи останній був повідомлений належним чином.

Частиною 6 ст.128 КАС України, встановлено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін, в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до п.1 ст.41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши матеріали позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено із матеріалів справи, Приватне підприємство «Фірма Полюс» зареєстроване виконавчим комітетом Запорізької міської ради як юридична особа 05.10.2005 за №11031020000008410, юридична адреса: 69035, м.Запоріжжя, вул. Перемоги, б.66-в, код ЄДРПОУ 33836138, що підтверджено довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно даних обліку та звітності (картці особового рахунку платника податку) відповідач має заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток у сумі 3864,30 гривень, виходячи з наступного.

ДПІ у Орджонікідзевському районі проведено невиїзну документальну перевірку платника податку на прибуток, за результатами якої складено акт перевірки №1194/15-1/33836138 від 09.11.2010. Вказаним актом встановлені факти порушення вимог абз.б п.п.12.1.5 п.12.1 ст. 12 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997 №283/97-ВР - підприємством у декларації з податку на прибуток за І квартал та за І півріччя 2010 року не збільшено суму валового доходу на суму податкового боргу у розмірі 14051 грн. (згідно рішення Господарського суду Запорізької області по справі №16/278/09 від 21.12.2009 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію).

На підставі вищезазначеного акту, винесено податкове повідомлення-рішення №0008341501/0 від 16.11.2010, яким згідно п.п. 17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 3864,30 грн., в тому числі 3513 грн. – основний платіж, 351,30грн.- штрафні (фінансові) санкції.

Вказане податкове повідомлення–рішення направлено відповідачу, проте було повернуто поштовим відділенням у зв'язку з закінченням строку зберігання, та 23.12.2010 – рішення розміщено на дошці податкових оголошень.

Доказів оскарження податкового повідомлення – рішення відповідачем не надано.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожний громадянин України зобов'язаний сплачувати податки та збори в розмірах, встановлених законом.

          Згідно із п. 6.1 ст. 6 Закону України №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів, обов'язкових платежів на час виникнення податкового боргу), у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 цього Закону визначалось, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Позивачем направлено першу податкову вимогу №29 від 10.01.2011, яку відповідач отримав кур'єром 18.01.2011.

Доказів оскарження податкових вимог чи сплати суми боргу відповідачем не надано.

Згідно із ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до п.п. 95.1 –95.3 ст. 95 Податкового кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пп.20.1.18. п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що податковий борг Приватного підприємства «Фірма Полюс» з податку на прибуток складає 3864,30 грн., в тому числі 3513 грн. – сума основного платежу та 351,30грн.- сума штрафних (фінансових) санкцій та оскільки відповідачем суму боргу не сплачено до Державного бюджету, вимоги ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя про стягнення коштів за податковим боргом у зазначеному розмірі з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158, 161-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з рахунків у банках обслуговуючих Приватне підприємство «Фірма Полюс» (69035, м.Запоріжжя, вул. Перемоги, б.66-в, код ЄДРПОУ 33836138) податковий борг:

- з податку на прибуток – у сумі 3864 ( три тисячі вісімсот шістдесят чотири) гривні 30 коп. - на р/р31118029700007, код платежу 11201000, код отримувача – 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, отримувач – Державний бюджет Орджонікідзевського району;

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя           Ж.М.Чернова

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.08.2011
Оприлюднено07.10.2015
Номер документу51847665
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0870/5676/11

Постанова від 22.08.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Чернова Жанна Миколаївна

Ухвала від 22.07.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Чернова Жанна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні