Постанова
від 26.08.2011 по справі 2а-2396/11/0970
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" серпня 2011 р. Справа № 2a-2396/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Тимощука О.Л.

при секретарі Маковійчук С.М.

за учасю: представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Відділення ВД Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Івано-Франківську

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бургаз"

про стягнення заборгованості в сумі 425,95 грн,-

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Івано-Франківську Івано-Франківської області звернулось в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Бургаз» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду в розмірі 425,95 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач є роботодавцем та як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати страхові внеси до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Відповідач несвоєчасно сплачує страхові внески до Фонду, а тому за період з 01.09.2009 року по 30.12.2010 року в нього виникла заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду в сумі 402,74 грн., внаслідок чого відповідачу нараховану пеню в сумі 23,20 грн. У зв'язку з відмовою добровільно сплатити вказану заборгованість, просить стягнути її в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, наведених у позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду судом повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не пояснив. Заяв та клопотань щодо розгляду справи з його відсутності або відкладення слухання справи до суду не надходило. Правом подання заперечень проти позову не скористався.

Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причин неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Розглянувши адміністративний позов, заслухавши представника позивача, дослідивши та оцінивши надані суду письмові докази та інші матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Бургаз» є юридичною особою, що підтверджується довідкою (а.с. 7).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем за період з 01.09.2009 року по 30.12.2010 року не в повному обсязі сплачувалися страхові внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, внаслідок чого відповідачу нарахована пеня в загальній сумі 23,20 грн., що підтверджується актом від 23.06.2011 року №380 (а.с. 26).

Крім цього, відповідачем подано позивачу звіт щодо сплати заборгованості зі сплати страхових внесків до фонду за 2 квартал 2011 року (а.с. 6), з якого вбачається, що станом на момент подання звіту заборгованість, раніше встановлену позивачем, не сплачено відповідачем в добровільному порядку.

Згідно із пунктом 7 розділу VІІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі -Закон) страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.

Відповідно до статті 46 Закону Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування. Фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок, зокрема, внесків роботодавців.

Відповідач зареєстрований, як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та згідно із статтею 45 Закону зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Згідно із підпунктом 4.12 пункту 4 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою правлінням Фонду від 12.07.2007 р. № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 року за №867/14134 (чинній на момент виникнення спірних правовідносин), встановлено, що страхові внески сплачуються, зокрема, страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

Відповідно до підпункту 5.1 пункту 5 вищенаведеної Інструкції встановлено, що не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

Згідно частини 1 статті 55 вказаного Закону спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.

Оскільки суду не надано доказів добровільної сплати заборгованості в загальній сумі 425,95 грн., суд дійшов висновку, що позовні вимог обґрунтовані, а позов підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Бургаз" (ідентифікаційний код 25067427) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Івано-Франківську заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 425 (Чотириста двадцять п'ять гривень) 95 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: /підпис/ ОСОБА_2

Постанова складена в повному обсязі 31.08.2011 року.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.08.2011
Оприлюднено08.10.2015
Номер документу51847843
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-2396/11/0970

Постанова від 26.08.2011

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Тимощук О.Л.

Постанова від 26.08.2011

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Тимощук О.Л.

Ухвала від 26.07.2011

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Тимощук О.Л.

Постанова від 26.08.2011

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Тимощук О.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні