ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2011 р. № 2а-13009/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1
представників
від позивача -не з'явився,
відповідача -не з'явився,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Бродівського районного центру зайнятості Львівської області до ОСОБА_2 про стягнення допомоги по безробіттю, -
в с т а н о в и в :
Бродівський районний центр зайнятості Львівської області звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення допомоги по безробіттю в сумі 5853 грн. 56 коп.
В обгрунтування вимог позивач зазначив, що відповідачем були надані недостовірні відомості про обставини, що впливають на умови виплати допомоги по безробіттю.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог ч.1 ст.41 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Згідно з п.5 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року №1533-III, з наступними змінами та доповненнями, виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням фонду.
Як передбачено ч.2 ст.36 даного Закону, застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним здійснюється на підставі Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року №60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 року за №232/16248.
Бродівським районним центром зайнятості надано статус безробітного ОСОБА_2 на підставі його заяви від 22.12.2010 року, довідки про середню заробітню плату (дохід) (для розрахунку виплат на випадок безробіття) від 05.05.2010 року за №72 та витягу з трудової книжки, згідно з якого він перебував у трудових відносинах з ПОСП «Агрофірми «Лан»в період з 09.04.2010 року по 05.11.2010 року.
Як вбачається з акта розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»за №213 від 26.07.2011 року, перевіркою встановлено, що безробітний не перебував у трудових відносинах з ПОСП «Агрофірма «Лан»та доходу в даному підприємстві не отримував, отже перебування на обліку в центрі зайнятості як безробітного з 22.12.2010 року і отримання допомоги по безробіттю відбулося на підставі поданих ним недостовірних даних.
В матеріалах справи наявна ухвала Господарського суду Волинської області від 31.03.2011 року про ліквідацію юридичної особи ПОСП «Агрофірма «Лан»зі змісту якої вбачається, що постановою господарського суду від 02.03.2009 року підприємство визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатора.
В своєму листі від 20.07.2011 року арбітражний керуючий ОСОБА_3 повідомив, що в межах виконання заходів ліквідаційної процедури працівники на роботу не приймались.
Згідно з листа ДПІ у Бродівському районі Львівської області від 22.07.2011 року за №5544/10/28-019/297, відомості щодо нарахування та сплати ПОСП «Агрофірма «Лан»податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2009 року по 01.07.2011 року в центральній базі данних відсутні.
Таким чином, наявними в матеріалах справи доказами підтверджується надання відповідачем неправдивих відомостей про обставини, що впливають на умови виплати допомоги по безробіттю.
Частиною 3 ст.36 цього ж Закону визначено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Як вбачається з розрахунку позовних вимог ОСОБА_2 отримав за період з 22.12.2010 року по 26.07.2011 року грошову допомогу по безробіттю на загальну суму, з врахуванням повернених сум, в розмірі 5853 грн. 56 коп.
Відповідач доказів в спростування вищенаведених обставин та доказів сплати виплачених сум допомоги по безробіттю не представив.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставні і обґрунтовані, а тому, підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі не належить стягувати із сторін.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути зі ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), що проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Бродівського районного центру зайнятості, що знаходиться за адресою Львівська область, м.Броди, вул.Гончарська, 15 (ЄДРПОУ 20848943) 5853 грн. 56 коп.
3. Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
4. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 08 грудня 2011 року.
Суддя В.Я.Мартинюк
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2011 |
Оприлюднено | 08.10.2015 |
Номер документу | 51851996 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мартинюк Віталій Ярославович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мартинюк Віталій Ярославович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні