ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2a-1670/758/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Гіглави О.В.,
при секретарі –Дрижирук М.І.,
за участю:
прокурора - Савченка В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора міста Кременчука в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуцідо Товариства з бомеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1"про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -
В С Т А Н О В И В:
24 січня 2011 року заступник прокурора міста Кременчука в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуцізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з бомеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1"про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, посилаючись на те, що на даний час за відповідачем рахується не погашена заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з липня 2010 року по листопад 2010 року в розмірі 311999,75 грн.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надіслав суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою сторін.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1" перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до статті 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) платниками страхових внесків на загальнодержавне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно зі статтею 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, які набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Розмір страхових внесків встановлений Законом України “Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування” та розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, а саме: 33,2 % від фонду оплати праці та 0,5 –2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.
Частиною другою статті 20 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до зазначеного Закону нараховуються страхові внески.
Згідно наданих відповідачем до Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці звітів нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень 2010 року загальна сума страхових внесків за даний період складає 70146,89 грн., за серпень 2010 року -77202,53 грн., за вересень 2010 року - 71878,10 грн., за жовтень 2010 року - 55326,52 грн., за листопад 2010 року - 37445,71 грн.
Відповідно до частини 6 статті 19 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та пунктів 5.1.3, 5.1.4 розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
В установлені частиною шостою статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” строки страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 311999,75 грн. відповідачем не сплачені, що підтверджується картками особового рахунку відповідача, які наявні в матеріалах справи.
Згідно з частинами 2-3 статті 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
На виконання положень частини 3 статті 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” Управлінням Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці направлено відповідачу вимогу від 04 січня 2011 року про сплату боргу, яку отримано останнім 06 січня 2011 року, що підтверджується копією корінця вимоги про отримання, наявного в матеріалах справи.
Статтею 106 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду.
Узгодження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається територіальним органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі.
У разі узгодження страхувальником вимоги про сплату недоїмки з територіальним органом Пенсійного фонду цей орган зобов'язаний у строк, визначений для розгляду заяви страхувальника про узгодження вимоги, надіслати йому узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а страхувальник зобов'язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Доказів щодо узгодження вимоги про сплату недоїмки, її оскарження в судовому або адміністративному порядку відповідачем не надано.
На дату розгляду справи сума заборгованості відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язковедержавне пенсійне страхування за період з липня 2010 року по листопад 2010 року в розмірі 311999,75 грн. відповідачем не сплачена.
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу в сумі 311999,75 грн. суду не надав.
З огляду на наведене, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Частинами першою та другою статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурора віднесено до органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Відповідно до частини другої статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру” підставою представництва прокурора у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Враховуючи те, що страхові внески є джерелом формування коштів Пенсійного фонду України, які використовуються на виплату пенсій, заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків негативно впливає на своєчасність виплат пенсій та інших соціальних виплат, у зв'язку з чим порушуються інтереси держави в особі Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці, а тому прокурор має право на вчинення процесуальної дії по зверненню до суду в інтересах цього Управління.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов заступника прокурора міста Кременчука в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хліби Полтави-1" (вул. Цілиноградська, 3-а, м. Кременчук, Полтавської області, код ЄДРПОУ 36345937) на користь Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці (пр. Полтавський, 2А, м. Кременчук, Полтавська область, код ЄДРПОУ 22529706) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 294184,34 грн. (на р/р 25602312302 (33,2 %) в ОПЕРВ Полтавського облуправління ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 331467, код 22529706) та в сумі 17815,41 грн. (на р/р 25601313302 (0,5-5%) в ОПЕРВ Полтавського облуправління ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 331467, код 22529706).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 14 березня 2011 року.
Суддя О.В. Гіглава
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2011 |
Оприлюднено | 08.10.2015 |
Номер документу | 51859432 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.В. Гіглава
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні