Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
03 листопада 2010 р. № 2-а- 11596/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чалого І,С.,
при секретарі судового засідання Елоян Ж.Г.,
за участю представників сторін:
прокурора - Путенко Н.В.,
позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі державного підприємства "Національної енергетичної компанії "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Житлово-будівельного кооперативу № 3 про стягнення штрафу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача у дохід державного бюджету штраф у сумі 1700 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 16.03.2010 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної, енергетичної та теплової енергії у Харківській області проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії житлового фонду, про що було складено акт №07/12-67. За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № 07/12-67 від 16.03.2010 р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) №07/12-24 від 21.06.2010 року. За порушення законодавства в галузі електроенергетики та за ухилення від виконання припису на відповідача накладено штраф в розмірі 1700 грн., про що було винесено постанову №07/10-81 від 14.07.2010 р. До теперішнього часу штраф до державного бюджету відповідачем не перераховано.
Прокурор та представники позивача в судовому засіданні повністю підтримали вимоги адміністративного позову.
Відповідач, Житлово-будівельний кооператив № 3 , в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся повісткою з поштовим повідомленням.
Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що нез'явлення відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Вислухавши пояснення представника прокурора та позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 2 Закону України „Про електроенергетикуВ» - цей закон регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням енергії і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Відповідно до ст. 9 Закону України „Про електроенергетикуВ» державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій та мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок встановлений постановою від 17.05.2002 року №665 В«Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року №929В» , якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії. Повноваження державних інспекцій та їх підрозділів визначені ст. 9 Закону України В«Про електроенергетикуВ» та Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.07.1999 року.
Відокремлений підрозділ В«Держенергонагляд у Північному регіоніВ» є складовою частиною цілісної об'єднаної енергосистеми України, який утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської, Сумської областей України.
16 березня 2010 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Житлово-будівельного кооперативу № 3 з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії житлового фонду, про що було складено акт №07/12-67 від 16.03.2010 р.
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис №07/12-67 від 16.03.2010 р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) №07/12-24 від 21.06.2010 р.
За порушення вимог законодавства про електроенергетику згідно зі ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" старшим державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківської області за порушення законодавства в галузі електроенергетики та за ухилення від виконання припису № 07/12-67 від 16.03.2010 р. на відповідача накладено штраф у розмірі 1700, 00 грн., про що 14.07.2010 р. було винесено постанову № 07/10-0081 та видано припис № 07/12-166 від 21.06.2010 р.
Листом № 459-20 від 14.07.2010 року постанова №07/10-0081 від 14.07.2010 року була направлена відповідачу, що підтверджено супровідним листом позивача та поштовим повідомленням, належним чином засвідчені копії яких залучені до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 27 Закону України В«Про електроенергетикуВ» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 10 Положення «Про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого поставною Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999 року суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін сама стягується у судовому порядку.
Постанова № 07/10-0081 від 14.07.2010 р. відповідачем не оскаржувалась у встановленому законодавством порядку, а тому є чинною і підлягає виконанню, сума штрафу у доход держбюджету у розмірі 1700 грн. відповідачем до цього часу не сплачена.
Таким чином, суд вважає, позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Судові витрати по справі необхідно віднести за рахунок Державного бюджету України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі державного підприємства "Національної енергетичної компанії "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Житлово-будівельного кооперативу № 3 про стягнення штрафу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу № 3 (63701, Харківська область, м. Купянськ, вул. Леніна, 15, р/р 26006301760543 в АК ПІБ, код 23148283, МФО 351511) у дохід державного бюджету штраф у сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 08.11.2010 року.
Суддя І.С.Чалий
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2010 |
Оприлюднено | 08.10.2015 |
Номер документу | 51863659 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Чалий І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні