ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.09.2015 р. Справа №917/1702/15
За позовом Обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Миргородтеплоенерго", пров. Луговий, 11, м. Миргород, Полтавська область, 37600
про визнання договору укладеним
Суддя Сірош Д.М.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 1969 від 03.10.2014 р.
від відповідача: не з'явився
В судовому засідання оголошено вступну та резолютивну частини рішення та повідомлено про дату складання повного рішення.
Суть спору: Розглядається позов про визнання договору № 307 про закупівлю послуг теплопостачання у вигляді гарячої води в редакції від 27/05/2014, запропонований до укладення згідно пропозиції № 1222 від 28.05.2014, укладеним.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, ухвала суду про порушення провадження у справі, направлені відповідачу за адресою, зазначеною у позовній заяві повернулися до суду з відміткою поштового відділення: "за закінченням терміну зберігання".
Як роз'яснив Пленум у Постанові Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (п. 3.9.1.), особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України.
Зокрема, відповідно до ст. 64 ГПК України, в разі якщо ухвалу було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеному в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, ратифікованої Законом від 17.07.97 гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Оскільки, необхідних для вирішення спору доказів наявних в матеріалах справи достатньо, і господарський суд повідомив належним чином позивача та відповідача про час, дату і місце проведення судового засідання, а неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, тому справа розглядається за наявними матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив:
Обласне комунальне виробниче підприємство "Миргородтеплоенерго" (далі - позивач, Виробник) забезпечує відповідача тепловою енергією для опалення нежитлового приміщення (магазину), який розміщено на першому поверсі багатоквартирного житлового будинку за адресою: м. Миргород, вул. Багачанська, 48.
Зазначене приміщення, належить Відповідачу на праві власності, відповідно до договору купівлі-продажу нежитлового приміщення (магазину) шляхом викупу від 26.09.2006, що зареєстрований в реєстрі права власності на нерухоме майно 27.09.2006 за №16124749.
Як зазначає позивач, приміщення магазину, яке належить відповідачу, є вбудованим приміщенням в житловому будинку, забезпечується послугами з централізованого опалення, що надаються Обласним комунальним виробничим підприємством "Миргородтеплоенерго" від котельні по вул. Багачанська, 104 у м. Миргороді, яка знаходиться на балансі ОКВПТГ "Миргородтеплоенерго".
Відповідно до п. 23 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1198 від 03.10.2007 розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку. У споживачів, що не мають приладів комерційного обліку, обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі.
Позивач зазначає, що у житловому будинку, де розташоване нежитлове приміщення відповідача не встановлено приладу комерційного обліку.
Отже, відповідно до п. 23 Правил користування тепловою енергією, обсяг фактично спожитої теплової енергії по нежитловому приміщенню ТОВ "Торговий дім Полагросервіс" має розраховуватися відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі.
Зважаючи на те, що на початок опалювального сезону 2013 - 2014 років з відповідачем не укладено договору на теплопостачання, 28 травня 2014 року Обласне комунальне виробниче підприємством "Миргородтеплоенерго" листом №1222 звернулося до відповідача з пропозицією щодо укладання договору на теплопостачання приміщення магазину по вул. Багачанська, 48 у м. Миргороді та повідомило ТОВ "Торговий дім Полагросервіс", що на його адресу направляється 2 примірника договору №307 від 27/05/2014 про закупівлю послуг теплопостачання у вигляді гарячої води, з пропозицію розглянути договір і один примірник, підписаний і скріплений печаткою, повернути на адресу позивача в термін, встановлений чинним законодавством.
Проте, як зазначає відповідач, відповіді на пропозицію укласти договір Обласне комунальне виробниче підприємством "Миргородтеплоенерго" не отримало. Таким чином, відповідач свій обов'язок щодо укладення договору з метою забезпечення опалення приміщення не виконав.
Оскільки, відповідач ухиляється від розгляду проекту договору в редакції, запропонованій Обласним комунальним виробничим підприємством "Миргородтеплоенерго", від його підписання та здійснення процедури узгодження можливих розбіжностей в тексті договору, позивач звернувся до суду з позовом про визнання спірного договору укладеним в його редакції.
Відповідно до статті 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Відповідно до до ч. 1 ст. 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Частиною 2 статті 275 Господарського кодексу України встановлено, що відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
У відповідності до ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Згідно із ч. 3 ст. 24 Закону України "Про теплопостачання" основним обов'язком споживача теплової енергії, окрім іншого, є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.
Положеннями ч. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.
Згідно з ч. 1 ст. 180 ГК України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.
Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода (ч. 2 ст. 180 ГК України).
Відповідно до положень ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 ЗУ "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" та згідно з абз. 7 ст. 16 ЗУ "Про теплопостачання" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, встановлює тарифи на теплову енергію суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках у сфері теплопостачання.
Статтею 20 Закону України "Про теплопостачання" визначено загальні засади формування тарифів на теплову енергію. Тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджуються органами місцевого самоврядування.
Пунктом 2 Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" (надалі - Порядок формування тарифів) визначено, що він застосовується під час установлення Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг та органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію, її виробництво транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для суб'єктів природних монополій, а також для суб'єктів господарювання на суміжних ринках та поширюється на таких суб'єктів під час розрахунку зазначених тарифів.
У Висновках Верховного Суду України, викладених у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п.1 ч. 1 ст. 111 16 ГПК України, за II півріччя 2012 року від 01.05.2013, зазначається, що із дня набрання чинності Законом України "Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України" (22 липня 2010 року) з повноважень органів місцевого самоврядування виключено право встановлювати тарифи на теплову енергію, централізоване водопостачання і водовідведення для суб'єктів природних монополій.
У зв'язку з цим не підлягають застосуванню акти органів місцевого самоврядування, якими встановлено відповідні тарифи, прийняті після набрання чинності зазначеним Законом (постанова Верховного Суду України від 11 грудня 2012 року у справі № 3-59гс12).
У відповідності до зазначених вище норм, Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг постановою №83 від 30.09.2011 встановлено Обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства "Миргородтеплоенерго" тарифи на теплову енергію для потреб інших споживачів в сумі 811,12 грн за 1 Гкал (без ПДВ).
Відповідно до пункту 2 зазначеної постанови вона набирає чинності з 1 жовтня 2011 року.
Тарифи на послуги централізованого опалення та постачання гарячої води, що затверджені Постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України № 83 від 30.09.2011, починаючи з 01 жовтня 2011 року застосовуються для всіх споживачів, які знаходяться на території області і отримують послуги теплопостачання, що надаються Обласним комунальним виробничим підприємством "Миргородтеплоенерго".
Як зазначає позивач, відповідач споживає теплову енергію без приладу обліку, тому обсяг фактично спожитої теплової енергії має розраховуватися відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі, з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації, середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористального обладнання в розрахунковому періоді.
У пункті 5.5 запропонованого позивачем договору в редакції від 27 травня 2014 року зазначається, що обсяг теплової енергії (без лічильника), який постачається Споживачу в розрахунковому періоді на опалення, визначається Виробником розрахунковим способом, відповідно до максимального теплового навантаження об'єкта(ів) (згідно з КТМ 204 України 244-94 "Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських, а також господарсько-побутові потреби в Україні" з урахуванням середньомісячної температури зовнішнього повітря, визначеної згідно ДСТУ Н Б В 1.1-27-2010 "Будівельна кліматологія") та наведеного в Додатку №2 "Розрахунок обсягу теплової енергії", який є невід'ємною частиною договору.
Положеннями ч. 6 ст. 276 Господарського кодексу України передбачено, що розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених/визначених відповідно до вимог закону.
Відповідно до п. 3.1 проекту договору: "На момент укладання цього договору ціна за 1 Гкал теплової енергії становить 973,34 грн з урахуванням податку на додану вартість".
Постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України №83 від 30.09.2011 установлено ОКВПТГ "Миргородтеплоенерго" тарифи на теплову енергію для потреб бюджетних та інших установ 811,12 грн без ПДВ за 1 Гкал.
Таким чином, у договорі №307 про закупівлю послуг теплопостачання у вигляді гарячої води, в редакції від 27.05.2014, наявні такі істотні умови як об'єм послуг, що надаються споживачу (обсяг теплової енергії) та ціна (тариф) таких послуг, які встановлені у відповідності із вимогами норм чинного законодавства.
Відповідно до ст. 188 ГК України сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Згідно з ч. 1 ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Пунктом 23 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1198 від 03.10.2007 встановлена вимога щодо порядку нарахування за послуги теплопостачання для споживачів, що не мають приладів комерційного обліку, для яких обсяг фактично спожитої теплової енергії повинен розраховуватися відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі.
За змістом ч. 3 ст. 6, ч. 1 ст. 630 ЦК України, ст. ст. 19-21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", п. 23 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1198 від 03 жовтня 2007 pоку, умови договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
У зв'язку з викладеним вище укладання договору на надання житлово-комунальних послуг є обов'язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає вимогам чинного законодавства.
Відмова споживача послуг від укладання такого договору в такому разі суперечить вимогам ч. 3 ст. 6, ст. ст. 627, 630 ЦК України та ст. ст. 19, 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
У разі такої відмови відповідно до положень ст. ст. З, 6, 12 - 15, 20, 630, 640, 642, 643 ЦК України виконавець послуг вправі звернутись до суду за захистом свого права, яке підлягає захисту на підставі п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України шляхом визнання договору укладеним на умовах, передбачених нормативним актом, що містить відповідний обов'язок.
Отже, ТОВ "Торговий дім Полагросервіс" фактично споживає теплову енергію у вигляді гарячої води з метою опалення нежитлового приміщення розташованого за адресою: м. Миргород, вул. Багачанська, 48, проте від укладання договору про закупівлю послуг теплопостачання у вигляді гарячої води на умовах, запропонованих позивачем ухиляється.
Враховуючи те, що проект договору №307 про закупівлю послуг теплопостачання у вигляді гарячої води в редакції від 27.05.2014 містить всі істотні умови, визначені ч. 1 ст. 638 ЦК України, а відповідач не надав доказів підписання договору, суд дійшов висновку, що позовні вимоги правомірні, обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до статті 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 32 - 33, 43 - 44, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Визнати укладеним договір №307 про закупівлю послуг теплопостачання у вигляді гарячої води в редакції від 27.05.2014, запропонований до укладання згідно пропозиції №1222 від 28.05.2014 в наступній редакції:
Договір № 307
про закупівлю послуг теплопостачання у вигляді гарячої води
м. Миргород " 27 " травня 2014 р.
Обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Миргородтеплоенерго", в подальшому "Виконавець", в особі директора ОСОБА_2, діючого на підставі Статуту з одного боку, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Полагросервіс», в особі
ОСОБА_3 ДОГОВОРУ
1.1. За цим Договором "Виконавець" бере на себе зобов'язання постачати "Споживачеві" послуги теплопостачання у вигляді гарячої води в потрібних йому обсягах до точки розподілу, а "Споживач" зобов'язується приймати та своєчасно оплачувати одержані послуги теплопостачання за діючими тарифами в терміни, передбачені цим Договором та додатками, які є невід'ємною частиною цього Договору.
Найменування та код послуги згідно Державного класифікатора продукції та послуг (ДК 016:2010): код 35.30.1. «Пара та гаряча вода; постачання пари та гарячої води»
1.2. «Виконавець» передає «Споживачеві» в опалювальний період, визначений органами місцевого самоврядування, послуги теплопостачання у вигляді гарячої води (надалі - послуги теплопостачання).
Перелік об'єктів «Споживача» та наявність чи відсутність приладів обліку, визначаються Додатком №1 до цього Договору.
За розрахункову одиницю послуг теплопостачання приймається: одна гігакалорія (Гкал).
1.3. Обсяги закупівлі послуг теплопостачання можуть бути збільшені або зменшені у випадках, визначених умовами цього Договору.
1.4. Сторони домовились відповідно до встановленого порядку оперативно змінювати обсяги поставки послуг теплопостачання в зв'язку з непередбаченими обставинами (аварії трубопроводів, стихійні лиха тощо).
II. ЯКІСТЬ ПОСЛУГ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
2.1. «Виконавець» повинен поставити «Споживачу» послуги теплопостачання, якість яких, визначена Вимогами щодо кількісних і якісних показників послуг, зазначених у Додатку до Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затверджених Постановою КМУ №151 від 17/02/2010р.
III. ЦІНА ДОГОВОРУ
3.1. На момент укладання цього Договору ціна за 1 Гкал теплової енергії становить 973,34 грн з урахуванням податку на додану вартість.
3.2. Сторони домовились, що ціна за 1 гігакалорію у відповідному періоді споживання послуг теплопостачання встановлюється на рівні тарифів, затверджених в установленому чинним законодавством порядку. У разі зміни тарифів Сторонами в обов'язковому порядку здійснюється перерахунок за спожиті послуги теплопостачання за новими тарифами з дати застосування цих тарифів. «Виконавець» зобов'язується сповістити «Споживача» про зміну тарифів в 15-ти денний термін після офіційного оприлюднення в засобах масової інформації, без внесення додаткових змін до цього Договору щодо строків їх введення та розмірів.
3.3. Загальна сума Договору складається з сум, вказаних у рахунках та актах приймання-передавання теплової енергії, виданих на підставі Договору.
IV. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ОПЛАТИ
4.1. Розрахунковим періодом для визначення обсягу спожитої теплової енергії є календарний місяць. При розрахунках за фактично спожиту теплову енергію поняття «розрахунковий період» та «календарний місяць» є прирівняними.
4.2. Розрахунки проводяться після пред'явлення «Виконавцем» рахунку на оплату послуг, шляхом перерахування до останнього числа поточного звітного місяця «Споживачем» грошових коштів у сумі вказаній у рахунку, на рахунок із спеціальним режимом використання «Виконавця», відповідно до затверджених в установленому порядку тарифів.
4.3. Кількість теплової енергії, спожитої у звітному періоді визначається на підставі актів зняття показників теплового лічильника, які знімаються та фіксуються у порядку визначеному п. 4.5.2.3. Договору. У разі відсутності приладів обліку обсяги споживання теплової енергії визначаються розрахунковим способом відповідно до договірних теплових навантажень з урахуванням фактичної середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористовуючого обладнання у розрахунковому періоді (відповідно до п. 23 Правил користування тепловою енергією).
4.4. Розрахунки за послуги теплопостачання, що споживаються, проводяться виключно в безготівковій формі у національній валюті України-гривні.
Плата за послуги вноситься на рахунок із спеціальним режимом використання р/р 26035131232811, МФО 320478, код 25682207 через АБ «Укргазбанк».
4.5. Порядок розрахунків:
4.5.1. Розрахунок за послуги теплопостачання, по об'єктам «Споживача», які опалюються без приладів комерційного обліку:
4.5.1.1. «Споживач» сплачує «Виконавцю» вартість зазначеного в Додатку №2 «Розрахунок обсягу теплової енергії» до цього Договору обсягу споживання теплової енергії, передбаченої на розрахунковий період за діючими тарифами з урахуванням залишкової суми (сальдо) розрахунків за минулий період в термін зазначений у п. 4.2. Договору.
4.5.1.2. «Споживач» сплачує «Виконавцю» вартість теплової енергії, спожитої понад обсяг, передбачений на відповідний розрахунковий період, згідно з умовами Договору.
4.5.1.3. Якщо фактична середньомісячна температура зовнішнього повітря нижче зазначеної в чинних нормативних документах, то збільшення споживання теплової енергії понад обсяг, визначений для теплопостачання об'єкта, не вважається порушенням умов Договору.
4.5.1.4. «Споживач» до останнього числа поточного місяця сплачує «Виконавцю» повну вартість розрахункових обсягів споживання теплової енергії за розрахунковий період (Додатки №2 до Договору).
4.5.1.5. Фактичний обсяг спожитої теплової енергії визначається в наступному розрахунковому періоді згідно договірних теплових навантажень з урахуванням середньомісячної фактичної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористовуючого обладнання «Споживача» в попередньому розрахунковому періоді:
- якщо фактичний обсяг спожитої теплової енергії перевищує сплачений розрахунковий обсяг, вартість такого перевищення сплачується «Споживачем» не пізніше 20-го числа періоду, наступного за розрахунковим;
- якщо споживання теплової енергії нижче від сплаченого розрахункового обсягу, вартість такого перевищення зараховується в рахунок оплати заявленого обсягу періоду, наступного за розрахунковим.
4.5.2. Розрахунок за послуги теплопостачання, по об'єктам «Споживача», які опалюються через прилади комерційного обліку:
4.5.2.1. У разі встановлення у «Споживача» комерційних приладів обліку теплової енергії - кількість спожитої ним теплової енергії у розрахунковому періоді визначається відповідно до фактичних показників цих приладів.
4.5.2.2. У разі встановлення приладів комерційного обліку теплової енергії не на межі балансової належності, до обсягів теплової енергії, визначеної за фактичними показами приладів комерційного обліку, додаються втрати, визначені згідно із схемою балансової належності на дільницях теплової мережі, що перебувають на балансі «Споживача», від межі балансової належності до місця встановлення приладів комерційного обліку
4.5.2.3. «Споживач» до 25 числа розрахункового періоду оформлює разом з представником «Виконавця» відомості споживання теплової енергії та надає їх «Виконавцю», в термін, не пізніше як за 3 робочі дні до кінця поточного місяця. На підставі цих відомостей «Виконавцем» проводиться нарахування «Споживачу» за відповідний період.
У разі не надання «Споживачем» оформлених належним чином відомостей споживання теплової енергії у встановлений термін, обсяг спожитих послуг теплопостачання визначається згідно з п.4.5.1 Договору (Додаток №2 до Договору).
4.5.2.4. У разі виходу з ладу приладу комерційного обліку, обсяг спожитої теплової енергії визначається згідно з п.4.5.1 Договору (Додаток №2 до Договору).
У разі потреби повірки приладів обліку теплової енергії, така повірка проводиться в строк, що не перевищує одного місяця. За цей час «Споживач» оплачує відповідні послуги у такому порядку:
- послуги підігріву води (за наявності гарячого водопостачання) - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці;
- опалення - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний період.
У разі проведення повірки засобу обліку в строк, що перевищує один місяць, обсяг спожитої теплової енергії визначається згідно з п.4.5.1 Договору (Додаток №2 до Договору).
4.6. «Споживач» може проводити попередню оплату за місяць наступний за розрахунковим. Якщо підстава платежу в платіжних документах не зазначена, «Виконавець» зараховує кошти в погашення заборгованості за послуги теплопостачання, отримані в минулі періоди. У разі відсутності, у «Споживача» заборгованості «Виконавець» зараховує кошти в рахунок оплати за місяць, в якому здійснена оплата.
4.7. «Споживач» щомісяця до 10 числа самостійно отримує від «Виконавця» за адресою: м. Миргород, вул. Гоголя, 78/1, тел. (05355) 5-15-23, документи за розрахунковий період:
- рахунок для оплати за послуги теплопостачання на поточний розрахунковий період з урахуванням суми коригування за попередній місяць по середньомісячній фактичній температурі зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористовуючого обладнання «Споживача» в попередньому розрахунковому періоді;
- акт приймання-передавання теплової енергії за попередній розрахунковий період;
- акт приймання-передавання теплової енергії за поточний розрахунковий період;
- податкові накладні.
4.8. «Споживач» зобов'язаний щомісяця до 20 числа повернути «Виконавцю» один примірник підписаного акту приймання-передавання теплової енергії.
У разі не повернення «Споживачем» акту приймання-передавання теплової енергії до 20 числа, він вважається оформленим належним чином, якщо підписаний тільки «Виконавцем» і підтверджує факт надання теплової енергії «Споживачу».
4.9. У разі порушення терміну сплати за спожиту теплову енергію, який визначено у п.4.2. Договору, чи наявності боргу на початок кожного розрахункового періоду, «Виконавець» має право припинити поставку послуг теплопостачання.
В разі несплати «Споживачем» за спожиту теплову енергію відповідно до терміну, встановленого п. 4.2. Договору, з наступного дня після закінчення терміну сплати «Споживачу» нараховується пеня в розмірі, визначеному в п. 7.3. Договору
4.10. У платіжних дорученнях «Споживач» повинен обов'язково зазначати номер договору, дату його підписання, призначення платежу. За наявності заборгованості за цим Договором «Виконавець» зараховує кошти, що надійшли від «Споживача», як погашення заборгованості за спожиті послуги теплопостачання, поставлені в минулі періоди за цим Договором, незалежно від зазначеного в платіжному дорученні призначенні платежу.
4.11. За дату оплати приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок.
V. ПОСТАВКА ТА ОБЛІК ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ
5.1. ОСОБА_4 поставки послуг теплопостачання: протягом року, в опалювальний період, визначений органами місцевого самоврядування, згідно норм чинного законодавства.
5.2. Місце поставки послуг теплопостачання: «Виконавець» передає послуги теплопостачання на об'єкти «Споживача», визначені в Додатку №1 до Договору, до точки розподілу балансової належності між Сторонами, якою є зовнішній обріз будинків, в які постачається послуга теплопостачання.
5.3. Облік споживання теплової енергії проводиться за показаннями приладів комерційного обліку (теплового лічильника). У разі їх відсутності обсяги споживання теплової енергії визначаються розрахунковим способом відповідно до договірних теплових навантажень з урахуванням фактичної середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористовуючого обладнання у розрахунковому періоді (відповідно до п. 23 Правил користування тепловою енергією).
5.4. Проектні роботи та встановлення приладів комерційного обліку теплової енергії виконується організаціями, які мають відповідні ліцензії на підставі технічних умов виданих «Виконавцем». Встановлення приладів комерційного обліку виконується згідно з узгодженим «Виконавцем» проектом на межі балансової належності теплових мереж «Виконавця» та «Споживача». У разі встановлення приладів комерційного обліку теплової енергії не на межі балансової належності, до обсягів теплової енергії, визначеної за фактичними показами приладів комерційного обліку, додаються втрати, визначені згідно із схемою балансової належності на дільницях теплової мережі, що перебувають на балансі «Споживача», від межі балансової належності до місця встановлення приладів комерційного обліку.
5.5. «Споживач», що має прилади комерційного обліку, щомісячно подає «Виконавцю» акт про фактичне споживання теплової енергії, підписані уповноваженим представником «Споживача» в терміни, передбачені в п. 4.5.2.3 Договору, які є підставою для проведення нарахування.
При відсутності приладів комерційного обліку у «Споживача», або за умови їх некоректної роботи, що викликана несанкціонованим втручанням в їх роботу, порушенням цілісності пломб, механічним пошкодженням приладів та елементів вузла обліку, закінченням терміну дії повірки тощо, обсяг теплової енергії визначається «Виконавцем», розрахунковим способом у встановленому порядку. У таких випадках обсяг теплової енергії (без лічильника), який постачається «Споживачу» в розрахунковому періоді на опалення, визначається «Виконавцем» розрахунковим способом відповідно до максимального теплового навантаження об'єкта(ів) (згідно КТМ 204 України 244-94 "Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських, а також на господарсько-побутові потреби в Україні" [1] з урахуванням середньомісячної температури зовнішнього повітря, визначеної згідно ДСТУ Н Б В.1.1-27-2010 "Будівельна кліматологія" [2]) та наведеного в Додатку №2 «Розрахунок обсягу теплової енергії», який є невід'ємною частиною договору. У місяці , наступному за розрахунковим, «Виконавець» визначає фактичний обсяг відпущеної теплової енергії на опалення за розрахунковий період з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і надає «Споживачу» рахунок та акт приймання-передачі теплової енергії визначеної на опалення та підігрів води.
VI. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
6.1. «Споживач» зобов'язаний:
6.1.1. Своєчасно та в повному обсязі сплачувати за поставлені послуги теплопостачання.
6.1.2. Приймати поставлені послуги згідно з актом приймання-передачі теплової енергії.
6.1.3. Своєчасно вживати заходів до усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням послуг теплопостачання, що виникли з власної ініціативи.
6.1.4. Додержуватись кількості споживання послуг теплопостачання за кожним параметром в обсягах і терміни, які передбачені Договором.
6.1.5. Повідомляти «Виконавця» про всі об'єкти теплоспоживання, підключені до теплових мереж "Споживача" (найменування, адреса, максимальні теплові навантаження, обсяги теплоспоживання, займана площа орендарів, тощо).
6.1.6. Додержуватись умов та порядку припинення подачі послуг теплопостачання, які передбачені цим Договором та іншими нормативними актами. «Споживач» при отриманні повідомлення про відключення теплової енергії зобов'язаний виконати заходи, спрямовані на запобігання травматизму, пошкодженню обладнання, спустошенню систем теплоспоживання, негативним екологічним та іншим наслідкам. «Виконавець» не несе відповідальності за можливі наслідки, пов'язані з відключенням «Споживача».
Припинення постачання теплової енергії «Споживачу» відбувається до моменту усунення причини, яка стала підставою для таких дій «Виконавця», та сплати витрат на підключення систем теплоспоживання. Час відновлення теплопостачання «Споживача» визначається «Виконавцем», з урахуванням пріоритетності своїх поточних робіт, але не більше п'яти днів з моменту усунення порушення.
На керівництво «Споживача» покладається персональна відповідальність за наслідки, пов'язані з частковим або повним припиненням постачання теплової енергії.
6.1.7. Виготовляти і заміняти сопла в елеваторних вузлах та дросельні шайби тільки за узгодженням із "Виконавцем".
6.1.8. Не допускати витоку мережної води із систем теплопостачання.
6.1.9. Не включати теплове обладнання, експлуатація якого була заборонена або не прийнята "Виконавцем".
6.1.10. Призначити розпорядженням особу, відповідальну за справний стан та безпечну експлуатацію власних теплоспоживальних установок і теплових мереж. Обслуговувати своє теплове обладнання підготовленим та атестованим персоналом або спеціалізованими організаціями на підставі погодженого з "Виконавцем" договору.
6.1.11. "Споживач" зобов'язується вести облік теплової енергії в Журналі обліку відповідальною особою.
6.1.12. Щорічно, до 15 вересня, "Споживач" зобов'язаний утеплити будівлі, привести всю теплофікаційну систему і теплові мережі до межі розподілу в повну готовність з виконанням відповідних випробувань в присутності представника «Виконавця» і складенням акту "Про готовність будівлі до опалювального сезону".
6.1.13. Надіслати «Виконавцю» копію розпорядження про призначення відповідальної особи за стан системи теплопостачання до межі балансової приналежності та стан вузла обліку теплової енергії.
6.1.14. Допускати у приміщення, будинки і споруди представників «Виконавця» в порядку визначеному законодавством і договором для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення та заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів тощо.
6.1.15. Забезпечити збереження власних приладів обліку теплової енергії, ремонтувати, міняти, налагоджувати та отримувати акт про готовність до опалювального сезону від «Виконавця».
6.1.16. У випадку забруднення зворотної мережної води з вини "Споживача", допущення її подачі в мережі «Виконавця» з показниками якості, які перевищують показники якості подавальної мережної води: негайно зупинити водопідігрівач до усунення причин забруднення та повідомити про це «Виконавця»; сплатити «Виконавцю» вартість хімічного очищення води (та тепла в ній), яка йде на заміщення забрудненої.
6.1.17. У випадку несвоєчасного здійснення платежів за послуги теплопостачання сплачувати пеню у встановлених Договором розмірах.
6.1.18 Дотримуватися вимог Правил користування тепловою енергією, Правил будови і безпечної експлуатації трубопроводів пари та гарячої води ДНАОП 0.00-1.11-98, Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду та цього Договору.
6.1.19. Здійснювати технічне обслуговування власних приладів обліку, ремонтувати їх та проводити їм повірку, щороку отримувати від «Виконавця» акт готовності своїх приладів обліку до опалювального періоду.
6.1.20. Негайно з моменту виявлення письмово повідомити «Виконавця» про недоліки у роботі теплового обладнання та приладів комерційного обліку.
6.1.21. Узгоджувати з «Виконавцем» в установленому порядку нові підключення, відключення і переобладнання тепловикористовуючих установок, які спричинили збільшення або зменшення споживання теплової енергії.
6.1.22. Виконувати підключення та відключення власного теплоспоживаючого обладнання лише за умови дозволу (наряду) «Виконавця» в присутності її представника.
6.1.23. Не допускати самовільного, без дозволу «Виконавця», підключення систем теплоспоживання чи підключення їх перед приладами обліку теплової енергії. У разі самовільного підключення систем теплоспоживання чи підключення їх перед приладами обліку, сплачувати «Виконавцю» п'ятикратну вартість кількості теплової енергії, спожитої такими системами (з урахуванням ПДВ).
6.1.24. На вимогу «Виконавця» або за власної ініціативи проводити звірку взаєморозрахунків з обов'язковим складанням акту звірки розрахунків.
6.2. «Споживач» має право:
6.2.1. Достроково розірвати цей Договір у разі невиконання зобов'язань «Виробником», повідомивши про це його за 5 днів до початку місяця поставки.
6.2.2. Контролювати поставку послуг теплопостачання у строки, встановлені цим Договором.
6.2.3. Зменшувати обсяг закупівлі послуг теплопостачання та загальну вартість цього Договору залежно від реального фінансування видатків. У такому разі Сторони вносять відповідні зміни до цього Договору.
6.2.4. Повернути рахунок "Виконавцю" без здійснення оплати в разі неналежного оформлення документів, зазначених в п. 4.7 розділу IV цього Договору ( відсутність печатки, підписів тощо) для виправлення недоліків.
6.2.5. Отримувати інформацію щодо якості послуг теплопостачання, тарифів, умов та режимів споживання.
6.2.6. Поновлення теплопостачання своїх об'єктів після усунення порушень, якщо подачу послуг теплопостачання було припинено без розірвання цього договору.
6.2.7. Підключення субабонементів до своїх мереж після письмового отримання дозволу від «Виконавця».
6.2.8. Перерахунок у разі ненадання послуг теплопостачання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості, згідно Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затверджених Постановою КМУ № 151 від 17.02.2010 р.
6.3. «Виконавець» зобов'язаний:
6.3.1. Забезпечити поставку послуг теплопостачання у строки, встановлені цим Договором.
6.3.2. Забезпечити поставку послуг теплопостачання, якість яких відповідає умовам, установленим розділом II цього Договору.
6.3.3. Забезпечувати постачання послуг теплопостачання "Споживачу" в строки та обсягах згідно з умовами Договору та додатками до нього.
6.3.4. Гарантувати безпечне користування послугами теплопостачання за умови дотримання "Споживачем" умов Договору, Правил користування тепловою енергією, правил експлуатації обладнання.
6.3.5. Робити перерахунки у разі ненадання послуг теплопостачання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості, згідно Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затверджених Постановою КМУ № 151 від 17.02.2010р.
6.4. «Виконавець» має право:
6.4.1. Своєчасно та в повному обсязі отримувати плату за надані послуги теплопостачання.
6.4.2. У разі невиконання зобов'язань «Споживачем» достроково розірвати цей Договір, повідомивши про це «Споживача» за п'ять днів до такого розірвання.
6.4.3. Пропонувати "Споживачеві" послуги, пов'язані з постачанням теплової енергії обслуговування теплового господарства.
6.4.4. У будь-який час перевіряти стан роботи приладів обліку, теплоспоживального обладнання "Споживача" та знімати показання.
6.4.5. Обмежувати або повністю припиняти постачання послуг теплової енергії та не нести при цьому матеріальної відповідальності у випадках визначених нормативними актами України, а також:
- несплати коштів по рахунках за послуги теплопостачання в оговорені Договором строки;
- самовільного підключення додаткових навантажень;
- включання систем опалення до початку опалювального сезону, або після його закінчення, марнотратне споживання теплової енергії, її розкрадання, допущення витоків і забруднення теплофікаційної води;
- відсутність елеваторного вузла систем опалення з перегрітою водою в будинках, збільшення сопел елеваторів, або установки додаткових секцій опалювальних приладів;
- незадовільного стану тепловикористовуючих установок;
- невиконання договірних умов і припису теплової інспекції «Виконавця»;
- аварійний і планово-попереджувальний ремонт котелень, теплових мереж і систем тепло забезпечення, підключення нових споживачів;
- недопущення представників теплової інспекції в приміщення тепловикористовуючих установок "Споживача";
- обмеження подачі газу, води і електроенергії постачальниками;
- відсутності акту про готовність системи теплопостачання до опалювального сезону.
6.4.6. "Споживач" зобов'язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, приладів обліку, розподільчих систем представників «Виконавця» за наявності у них відповідного посвідчення:
для ліквідації аварій - цілодобово;
- для усунення неполадок, що унеможливлюють надання житлово-комунальних послуг іншим споживачам - цілодобово;
- для усунення порушень, несправностей санітарно-технічного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних оглядів - згідно з умовами договору.
6.4.7. При наявності технічної можливості та за згодою "Споживача", приєднувати до його теплових мереж нових споживачів (субспоживачів).
6.4.8. Вимагати від "Споживача" відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними "Споживачем" під час користування послугами теплопостачання.
VII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
7.1. У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену законами та цим Договором.
7.2. У разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов'язань щодо обсягів поставки послуг теплопостачання за умови належного виконання «Споживачем» п. 4.2. Договору та відсутності заборгованості за цим Договором, «Виконавець» сплачує «Споживачеві» штраф у розмірі 5% (п'ять відсотків) від вартості послуг теплопостачання, недопоставленої у відповідний період.
Положення цього пункту не застосовуються у разі припинення/обмеження надання послуг теплопостачання відповідно до чинного законодавства та умов цього Договору, а також за відсутності у «Виконавця» необхідних обсягів теплової енергії по незалежних від нього причин (зниження обсягу поставок газу з боку постачальника газу не з вини «Виконавця» тощо).
7.3. У разі порушення «Споживачем» умов п. 4.2 цього Договору, «Споживач» зобов'язується (крім суми заборгованості) сплатити пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.
VIII. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ
8.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором у разі виникнення обставин непереборної сили, які не існували під час укладання Договору та виникли поза волею Сторін (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна тощо).
8.2. Сторона, що не може виконувати зобов'язання за цим Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна не пізніше ніж протягом одного дня з моменту їх виникнення повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі.
8.3. Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видаються уповноваженими органами.
8.4. У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж 30 днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право розірвати цей Договір. У разі попередньої оплати «Виконавець» повертає «Споживачу» кошти протягом трьох днів з дня розірвання цього Договору.
IX. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
9.1. У випадку виникнення спорів або розбіжностей Сторони зобов'язуються вирішувати їх шляхом взаємних переговорів та консультацій.
9.2. У разі недосягнення Сторонами згоди спори (розбіжності) вирішуються у судовому порядку.
ОСОБА_4 ДІЇ ДОГОВОРУ
10.1. Цей Договір набирає чинності з моменту підписання і діє у частині поставки послуг теплопостачання з « 01» жовтня 2013 року до « 31» жовтня 2015 року включно, а у частині розрахунків за послуги теплопостачання - до їх повного здійснення.
10.2. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, на таких же умовах, якщо жодна із сторін за 30 календарних днів до закінчення терміну його дії не заявить про розірвання, а в частині взаєморозрахунків - до їх повного проведення.
XI. ІНШІ УМОВИ
11.1. «Виконавець» має статус платника податку на прибуток на загальних підставах, передбачених чинним законодавством, а також є платником податку на додану вартість.
«Споживач» є платником податку на додану вартість та має статус платника податку на прибуток на загальних умовах, передбачених чинним законодавством та є прибутковою організацією.
У разі будь-яких змін в статусі платника податків Сторони зобов'язані повідомити одна одну про такі зміни протягом 3 (трьох) днів з дати таких змін.
11.2. Сторони зобов'язуються письмово повідомляти одна одну про зміни своїх платіжних реквізитів, свідоцтв платника податку на додану вартість, адрес, номерів телефонів, факсів протягом 3 (трьох) днів з дати виникнення відповідних змін.
11.3. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010р. №2297-VI кожна із сторін шляхом підписання цього Договору дає згоду на обробку її персональних даних (ПІБ, посада, назва суб'єкта господарювання, адреса суб'єкта господарювання, телефон, електронна адреса суб'єкта господарювання) в базі персональних даних «фізичні особи, персональні дані яких обробляються в ході господарської діяльності» іншої сторони договору з метою забезпечення реалізації адміністративно-правових, податкових відносин та відносин у сфері бухгалтерського обліку.
Кожна із сторін Договору несе відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» від 02.06.2011р. №3454-VI.
11.4. Всі зміни і доповнення до цього Договору повинні бути викладені в письмовій формі, підписані повноважними представниками Сторін та скріплені печатками Сторін, крім випадків, передбачених п. 11.2 цього Договору.
11.5. Цей Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожної із Сторін.
XII. ДОДАТКИ ДО ДОГОВОРУ
Невід'ємною частиною цього Договору є Додатки:
Додаток №1 «Опалювальні об'єкти Споживача».
Додаток №2 «Розрахунок обсягу теплової енергії за адресою: м. Миргород, вул. Багачанська, 48 »
XIII. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОСОБА_5 РЕКВІЗИТИ СТОРІН
«ВИКОНАВЕЦЬ» ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» p/p 26035131232811 в АБ «Укргазбанк» МФО 320478 код ЄДРПОУ 25682207 Свід. пл. ПДВ № 23581662 Інд. под. № 256822016056 37600, Полтавська обл.,м.Миргород, пров. Луговий, 11 Директор ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» ОСОБА_2 М.П.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Полагросервіс", вул. Половки, 68, м. Полтава, 36034, код ЄДРПОУ 32844640 на користь Обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Миргородтеплоенерго", пров. Луговий, 11, м. Миргород, Полтавська область, 37600, код ЄДРПОУ 25682207 - 1218,00 грн судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 05.10.2015.
Суддя Д.М. Сірош
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2015 |
Оприлюднено | 08.10.2015 |
Номер документу | 51870155 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Сірош Д.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні